Erupcja wulkanu Fuego w Gwatemali

Kategorie: 

Kolejna aktywność wulkaniczna w Ameryce miała miejsce w Gwatemali. Doszło tam do erupcji wulkanu Fuego. Żywioł dość długo pozostawał w miarę spokojny, ale ostatnie dni przyniosły kolejne pomruki ze strony krateru. Stało się jasne, że Fuego obudził się.

Zbocza wulkanu pokryły się lawą, która paliła wszystko, co znalazło się na jej drodze. Z krateru na dużą odległość ciskane są skały  i rozgrzane kamienie. Nad górą unosi się słup popiołu. Wybuch wulkanu Fuego spowodował czasowe zawieszenie lotów w całym kraju. Potem wystosowano najwyższy poziom alarmu, który ma byc utrzymany prewencyjnie w najbliższych dniach.

 

Do tej pory nie doszło do żadnych ewakuacji mieszkańców, ale władze nie wykluczają, że sytuacja zmieni się na tyle, iż będą konieczne. Nie ma równiez doniesień o opadach popiołu. Ten usytuowany centralnie w Gwatemali wulkan znany jest z tego, że prawie cały czas utrzymuje się tam jakaś aktywność i często w kraterze dostrzec można lawę. Zdarza się również, że zaczyna się tam jakas emisja popiołu jednak duże erupcje są tu raczej rzadkością.

 

 

Źródłohttp://www.itn.co.uk/World/54860/rock-and-ash-spew-from-guatemalas-fuego-volcano

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Calma

Dzisiaj miałem dziwny sen,

Dzisiaj miałem dziwny sen, czasem miewam sny w których widzę wydarzenia które później stają się faktem. Np dzień przed finałem mistrzostw Europy w piłkę kopaną w Portugalii śnił mi się mecz finałowy i znałem wynik meczu zanim się rozpoczął. Nawet postawiłem na bukmacherce dokładny wynik i trochę sianka wpadło:) A dziś śniło mi się że w Ameryce będzie trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,1 a tu godzinę temu zatrzęsło w Kostaryce blisko ósemki. Możliwe że o to chodziło w moim śnie, a może dopiero zatrzęsie dziewiąteczką dopiero.

Portret użytkownika haha

Dziś się doczytałem że kilka

Dziś się doczytałem że kilka dni przed trzęsieniem w Japonii rok temu, kilka dni wcześniej była durza aktywność sejsmiczna w okolicy epicentrum tego puźniejszego, trzęsienie te miały ponad 5 Richtera. Po obserwacjach które od kilku dni prowadzę na stronie quakes.globalincidentmap.com, wywnioskowałem że niedługo w rejonie Filipin lub Indonezji może dojść do trzęsienia które będzie bardzo katastrofalne.

Portret użytkownika barra barra

@Tomek_F. czasami tak jest,

@Tomek_F. czasami tak jest, jak źle się złożą mysli w słowa. Wtedy się mówi - chciałem dobrze a wyszło jak wyszło. Wszyscy tak mają, nie tylko ty. "Nie do wiary" ludziom kajarzy się z wieloma głupimi programiami (nie wszystkimi), pogratulowałeś występu w NDW a ludzie skojarzyli jak skojarzyli, że przyklejasz ZNZ do NDW.Dziś NDW może inaczej wybrzmiewać, bo reaktywował przede wszystkim na potrzeby roku 2012. Temat długi i szeroki, bo dotyczą wszelakich zmian bytu Ziemi. Zobaczysz ;-)Miejsmy nadzieję, że dobrze poskładają pomysły w programy i coś merytorycznego z nich zostanie przesłane w eter.PS. Po co się tłumaczysz?

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika Tomek_F

Normalnie to był mój ulubiony

Normalnie to był mój ulubiony program i jak okazało się, że go reaktywowali i jeszcze zobaczyłem w nim admina ZNZ to pomyślałem, że lepiej być nie może. Adminie pochwaliłbyś się jaki jest prowadzący Maciek na prawdę. Czy tylko do kamery udaje, że mu zależy na tych zjawiskach, czy po prostu mu płacą, żeby taki był. W ogóle powinieneś napisać jak było i tkaie tam Smile

Portret użytkownika barra barra

dla mnie prowadzący NDW jest

dla mnie prowadzący NDW jest pozytywnie zakręcony. Bardziej niż ten portal. Szokowało mnie zawsze, że ten facet zyje tym na co dzień. Ciekawe co robił przez ten czas, kiedy go nie było? może się leczył;-) bo wpadł w paranoję uzdrowicieli, proroctw, duchów, szamanów i innych paranormalnych zjawisk.Bezpieczniej dla niego i dla tego programu byłoby, aby poruszał tematy, których korzenie sięgają wielu lat i oparte są przynajmniej na faktach, że komentowane były przez ludzi mających przed swoicm nazwiskiem jakieś tytuły a nie opowieści babci, dziadka, ciotki i wujka.Pierwsza edycja dla mnie to trochę klapa ale gdyby TV miała puścić znowu podobne rzeczy, to nie wszedłby na antenę. Więc tematycznie musiał się rozwinąć, stąd reaktywacja.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem