Erupcja największego gejzera w Yellowstone

Kategorie: 

Gejzer Steamboat znajdujący się w Parku narodowym Yellowstone stał się nagle aktywny po ośmiu latach uśpienia. Żywioł wystrzelił para wodną pod wysokim ciśnieniem.

 

Para docierała mniej więcej 100 metrów w górę. Zjawisko trwało mniej więcej 10 minut. Wiele osób, które na co dzień oglądają liczne gejzery, było zaskoczonych naglą erupcją największego z nich, Steamboat'a. Biorąc pod uwagę ośmioletni okres oczekiwania na akcję w tej okolicy jest to z pewnością coś niezwykłego.

 

Yellowstone to największy park narodowy w USA. Aktywność geotermalna objawiająca się erupcjami gejzerów to oczywiście efekt istnienia tam tak zwanego gorącego punktu. Miejsca na powierzchni ziemi, w którym do powierzchni dochodzą pióropusze magmy z głębi Ziemi. Dlatego obszar ten nazywa się tez superwulkanem.

 

Unikalność Yellowstone polega na tym, że jest to gorący punkt nad lądem. Inne, takie jak Islandia czy Hawaje, zlokalizowane są raczej na oceanach. Głównie, dlatego Yellowstone należy obserwować, bo ewentualna erupcja mogłaby mieć katastrofalne rezultaty.

 

Oczywiście najbardziej znany gejzer w Yellowstone to Old Faithfull, którego regularne erupcje, co 90 minut przyczyniły się do jego miana. Z pewnością dużo jeszcze aktywności musi wystąpić, aby można było zacząć się obawiać o stabilność kaldery Yellowstone. Erupcja jednego z największych gejzerów, to za mało by patrzyć w stronę tego kolosa z niepokojem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Basketo1

Witam wszystkich forowiczów

Witam wszystkich forowiczów Smile . Widzicie ja mam pewną teorię która nie musi być  wcale prawdziwa, ale jest wysnuta po kilkuletniej obserwacji zmian jakie przebiegają na ziemi :). Przed 2012 rokiem kiedy to miało nastąpić pewne przejście zauważyłem że dużo się dzieje z planetą, wzrost aktywności wulkanów , trzęsień ziemi , "zgony" masowe zwierząt i wiele niepokojących znaków. Gdy nastała ta data wszystko zaczęło przyśpieszać, szaleć. Od Daty 21.12.12. Jak mnie wam jesteśmy bombardowani jakimś niewidocznym nowym promieniowaniem może inną energią które destabilizuje jądro ziemi. Ciśnienie narasta i widać tego coraz większe znaki.  A co do nibiru to zastanówcie się czy jak by to była prawda że coś się do nas zbliża co ma wkoło siebie księżyce, z którego kiedyś jeden miał kolizję, to czy latały by wokół tego odłamki ??? Np. czy wpadały by w naszą atmosferę tak jak teraz to się dzieje ?? Czy to przypadek ze taka ogromna ilość ciał niebieskich przelatuje tak blisko właśnie po tej dacie ?? Nie zapominajmy o mnóstwie mniejszych ciał niebieskich wpadających w naszą atmosferę które się spalają! Szykuje się coś i to w niedługim czasie chodź mam nadzieje ze sie mylę i wszystko będzie dobrze bo chciał bym jeszcze parę marzeń zrealizować Tutaj na tym ziemskim padole Smile Pozdrawiam 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem