Energia geotermalna wychodzi poza obręb Yellowstone

Kategorie: 

Należący do NASA satelita Landsat śledzi podziemną aktywność geotermalną w obrębie superwulkanu Yellowstone. Koncentruje się na głęboko umiejscowionym cieple zmagazynowanym ponad 6,5 tysiąca kilometrów w głąb Ziemi. Ostatnio odkryto obszary, których poziomy energii stają się nieregularne.

 

Old Faithful może być w tarapatach. Program Landsat jest zarządzany wspólnie przez NASA i US Geological Survey. Stał się on częścią nowego planu kontroli bezpieczeństwa Parku Narodowego Yellowstone. Oprócz zdalnej detekcji, Landsat korzysta także z rozpoznania powietrznego w celu rozpoznania i obserwacji w sposób systematyczny i naukowy wszystkich zmian geotermalnych w obrębie Yellowstone.

 

Do niedawna, ciepło pochodzące z podziemnej komory magmowej Yellowstone magma było paliwem dla ponad 10 000 formacji pochodzenia wulkanicznego takich jak gorące źródła, gejzery, gorące błota, tarasy i tym podobne. Ale NASA podaje, że zdjęcia z  Landsata pokazały pewne nieoczekiwane wydarzenia poza granicami parku, zarejestrowane również przez firmy energetyczne znajdujące się poza granicami parku.

 "Jeżeli następuje rozwój energii geotermalnej na zewnątrz parku, musimy wiedzieć, czy to będzie powodować, że z Old Faithful, nagle przestanie działać", powiedział Rick Lawrence z Montana State University.

Satelita Landsat pozwala naukowcom rozpoznać duże zmiany zachodzące w obszarze energii geotermalnej w Yellowstone. Jednak nikt nie wie, co się dzieje lub gdzie ze względu na duży rozmiar pikseli w matrycy(Landsat działa od lat 70tych). Ale znajdowane są ślady podziemnych połączeń geotermalnych.

 

Komentarz ZnZ:

Wszystkie zmiany w obrębie tego niebezpiecznego lądowego superwulkanu są niepokojące. Gdy naukowcy przyznają, że nie wiedzą, co się dzieje poziom niepokoju może tylko wzrosnąć.

 

Źródło: http://www.digitaljournal.com/article/315763#ixzz1gWCxMYqk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika devoratus

Nie wiem do kogo się

Nie wiem do kogo się zwracasz.
Nie ma tutaj "redakcji" ani "redaktorów", jest tylko jeden, jedyny administrator, który dwoi się i troi, żeby nam i Tobie dostarczyć pod nos różne cenne informacje w dodatku całkowicie za darmo.
 
Niestety zawsze się znajdzie ktoś, kto nawet dostając za darmo będzie narzekał, że "za drogo"...
 
Ciekawym, czy polskie litery to Ci myszy zjadły, nie wspominając o tym, że po kropce zaczynamy zdanie z dużej litery...

IB Image
 

Portret użytkownika Max

Zastanawiałem się skąd ta

Zastanawiałem się skąd ta nagła erupcja energii w centrum ziemi i jedyne na co wpadłem to to że jeśli słonko rozpoczęło emisje cząsteczek przyśpieszających rozpad ciężkich pierwiastków promieniotwórczych to to mogło być przyczyną nasilenia-przyśpieszenia jakiejś naturalnej reakcji jądrowej wewnątrz jądra ziemi pewnie nie pierwszej i nie ostatniej. To mogło dać potężnego kopa tektonice ziemi.Czyżby pierwsze naprawdę niebezpieczne oznaki tego się pojawiały ???Natura szykuje nam sprawdzian dojrzałości jak w piosence -Już za rok matura za pół roku ....... 

Max na Max albo cisza

"Ludzie oddający swoją wolność za chwilowe bezpieczeństwo nie zasługują na nią i wkrótce stracą obie"

Portret użytkownika XYZOL

  Minimum, naprawde minimum

 Minimum, naprawde minimum zaangazowania, a wiedzialbys, ze zaden z satelitow wyslanych w kosmos w latach 70-tych w ramach programu Landsat nie funkcjonuje (ostatni zakonczyl misje w 1983), a obecnie dzialajace egzemplarze rozpoczely misje w 1984 i w 1999 roku. Podsumowujac - zwyczajnie dramatyzujesz. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem