Emisja promieniowania z Fukushimy poszła głównie do morza

Kategorie: 

Jak przyznali japońscy naukowcy większość opadu radioaktywnego wyemitowanego w wyniku katastrofy elektrowni atomowej w Fukushimie znalazła się w oceanie i zaczęła krążyć wokół planety. 

 

Ponad 80% radioaktywnego cezu uwolnionego przez Fukushima Daiichi wylądowała w Pacyfiku, pozostała cześć opadu znalazła się na lądzie. Rezultaty oznaczają, że ocean był nawet bardziej skażony niż ląd.

 

Badacze twierdzą, że materiały radioaktywne, włączając cez-137, izotop o 30 letnim okresie rozpadu, zostały szeroko rozprzestrzenione. Każdy z tych fragmentów ma około mikrometr wielkości, czyli jedną siódmą ludzkiej czerwonej krwinki.

 

Z symulacji komputerowych wynika, że materiał promieniotwórczy najpierw został rozprzestrzeniony w kierunku północno wschodnim, czyli w okolicy wschodniej Rosji i Alaski. Następnie większość znalazła się w oceanie.

 

Naukowcy twierdzą, że skażenie zostało mocno rozcieńczone w oceanie powodując, że poziom zagrożenia dla ludzi jest minimalny.

 

Źródło: http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5idikq8si-lDAkYy2z7I6WHrF0X4Q?docId=CNG.6ab26853180b22896ebb646320e8d72e.301

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika rik

Oprocz tego CME niemal

Oprocz tego CME niemal napewno wyindukuje potezne wstrzasy na ziemi - przyklad 11 marca w Japonnii - 8 marca CME klasy X1 - jedne z najpoteznieszych, wynik? 11 marca gigantyczne trzesienie ziemi oraz tsunami(miesiac pozniej identycznie 8 kwietnia mniejsze CME - M3 i 11 kwietnia kolejny wstrzas), a wynik tego wiadomo jaki - katastrofa 22 razy wieksza od czarnobyla. Ktorej uprzatniecie zajmnie okolo 50 lat - przy zalozeniu ze w przeciagu 10 lat zostanie opracowana technologia ktora pozwoli wdobyc z gruntu stopione rdzenie (obecnie w reaktorze nr.1 rdzen "zatonal"w gruncie na gleokosc 12 metrow) (syndrom chinski). Nawet jesli nie zabije slonce to wykonczy nas fukushima, emisja trwa nadal i bedzie trwac conajmniej do polowy 2012 (o ile nic nie przeszkodzi - jesli bedzie potezny wstrzas budynek nr 4 sie zawali i "wypadnie z niego 1500 zuzytych pretow paliwowych) bedzie to oznaczalo gigantyczna nuklearna katastrofe globlna (1000 X czarnobyl) )), oraz jest (emisja) globalna. Pluton oraz cala masa innych substancji przedostala sie do lancucha pokarmowego, teraz mozemy tylko czekac na nowotwory (na ktore umrze wiele set tysiecy jesli nie milionow ludzi) (w reaktorze doszlo do wyrzucenia pretow paliwoych tj. plutonu oraz urany oraz pewnej ilosci MOX'u (najtoksyczniejszy rodzaj paliwa (tlenek plutonu) - lyzeczka moze zabic 10 milionow ludzi, a w reaktorze nr. 3 znajdowalo sie go 250kg) ), ktore juz sie w Japonii pojawiaja - w szpitalach zanotowano wysyp ostrych bialaczek (nawet cesarz Japonnii oraz jego wnuczka zostali hositalizowani) Hotspoty juz rozciagaja sie na odleglosc 1000km (korea polodniowa) W okolicach Tokyo poziom promieniowania juz przekracza poziom ewakuacyjny w obszarach czarnobyla. W przygotowaniu jest miasto na 200 tys ludzi.W kwietniu wspominano o przeniesienu stolicy do Osaki. W przypadku niektorych nowotworow przydatne w wlace moze byc nadca - info do znalezienia w sieci. Oprocz nowotworow dzieci wkrotce beda umierac na zawaly serca (prominiowanie uszkadza komorki miesnia sercowego) - podobnie jak w czarnobylu

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

I wszystko już jasne dlaczego

I wszystko już jasne dlaczego takie ławice ryb delfinów i innych stworzeń w tym okresie masowo wymierają i ptaki bo żywiły się padliną itd...  łańcuch biologiczny.Nie powinniśmy być bierni . Zapytacie a co my możemy , odpowiem bardzo wiele w jedności siła kreujmy i modelujmy nową cywilizację. Tylu zagląda na tą wspaniałą stronę zmiany na ziemi  więc po raz kolejny proszę i zapraszam na:http://januszzagorski.pl/2011/11/16/tekst-wizualizacji-nowej-cywilizacji-z-11-11-11-godzina-11-11/#commentsCo dziennie możemy modelować właśnie taką wspaniałą przyszłść. Poprostu róbmy to wyobraźnią  w emocji i wierze ,że tak się stanie a pod koniec kreacji odczujmy w sercu pewność ,że tak napewno będzie. I to wszystko a pewnego dnia obudzimy się rano w nowej wspaniwłej rzeczywistości jakiej właśnie pragneliśmy.Możemy wspólnie to zmienić i poznajcie Janusza. Z. To wspaniały człowiek oraz bardzo mocno stąpający po ziemi jego przemyślenia i wkład w nową erę są cudowne.Cudowny świat twórzmy od zaraz i nie potrzebni nam politycy pseudo naukowcy korporacyjni. Sami w sobie jesteśmy na tyle idealni i doskonali , że to od naszej jedności w sprawie zależy nasza przyszłość i przyszłość następnych pokoleń. Bierność oznacza to ,że następnych pokoleń po prostu NIE BĘDZIE!Sercem z wami duchem z wami miłością we wszystkim boskim co mnie otacza.GwIeZdnY…

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika MaG

Ale z drugiej strony jeśli

Ale z drugiej strony jeśli Czas połowicznego rozpadu wynosi 30 lat to znaczy że pierwiastek nie jest taż tak szkodliwy. Szkodzi sam rozpad a w tym przypadku jeśli mamy np. 2 atomy tego pierwiastka a czas połowicznego rozpadu to 30 lat, to w takim przypadku przez 30 lat rozpadnie się zaledwie 1 atom.W tym przypadku największym problemem jest ilość, jaką się wchłonie.

Portret użytkownika Max

Sushi na całym świecie będzie

Sushi na całym świecie będzie świecić i nie tulko sushi Sad a za 30 lat będzie świecić tylko o połowę mniej niż teraz za 60 lat w jednej czwartej itd... zgrubsza sprawę ujmując :((   Smacznego owocu morza wszystkim życzę i pamiętajcie"ENERGIA ATOMOWA JEST NAJBESPIECZNIEJSZA NAJTAŃSZA I WOGŁULE POWINNIŚMY MIEĆ PO 1 ATOMÓWCE PRZY KARZDYM MIEŚCIE" !!!!!!Eksperci by was nigdy nie okłamywali :)))   WSZYSTKO  BĘDZIE OK.

Max na Max albo cisza

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem