Emerytowany admirał: kraje bałtyckie muszą wzmocnić granicę wschodnią

Kategorie: 

W kontekście kryzysu ukraińskiego, kraje bałtyckie muszą wzmocnić granicę wschodnią, powiedział w wywiadzie udzielonym Radio Krustpunkts Andrew Meżmalis, emerytowany admirał floty.
 
Wojskowi z krajów Europy Wschodniej, prawie z dnia na dzień zmienili poglądy na temat koniecznych kierunków rozwoju obroności w tym regionie świata.

„Jeśli mówimy o granicy wschodniej, to myślę, że rząd musi przekonać UE i NATO, że trzeba ją wzmocnić, bo jest ona regularnie przekraczane przez przemytników i nielegalnych imigrantów”.

„Widzimy, że na Ukrainę przenikają całe jednostki wojskowe i urządzenia. Kraje bałtyckie muszą wzmocnić granicę, a nasz rząd musi dążyć do tego”.

Andrew Meżmalis urodził się w 1938 roku w Rydze. Wychowywał się w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończył Akademię Marynarki Wojennej w Annapolis oraz University of United States Navy w Monterrey. W ramach Marine Corps walczył w Wietnamie. Wrócił na Łotwę w 2001 roku i został doradcą ministra obrony, a następnie doradcą Ministra Spraw Zagranicznych. W rodzimym kraju mianowano go admirałem floty.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika TheDeus

Tallin ale pojechałeś!

Tallin ale pojechałeś! Sprawdzaj dane zanim je umieścisz w sieci. 
Monterrey jest w Meksyku znane jako "Miasto Gór" i nie ma tam raczej Uniwersytetu Marynarki Wojennej USA.
Jest za to, Monterey w Kalifornii i tam jest uczelnia wojskowa ( http://www.nps.edu/ ). Tylko, że to nie jest Uniwersytet.
 

Z naszych danych wynika, że zdobyć serce kobiety jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka… Kowalski http://www.you

Portret użytkownika achiles38

Najbliższy tydzień, to jest

Najbliższy tydzień, to jest siedem dni od dzisiaj począwszy będzie najistotniejszy pod katem rozwiązania napięcia związanego z nielegalnym przewrotem i przejęciem władzy przez nazistowskich puczystów na Ukrainie. Są tylko dwie możliwości, zła i bardziej zła. Zła ale bardziej optymistyczna dla całego regionu to ta, że się Rosja z Puczystami jednak w Mińsku dogada, a dobra ciocia Merkelowa w tym jutro w Kijowie dopomoże i nastanie względny spokój, chociaż na trochę, a ta bardzo zła, to to że ktoś im w tych rozmowach świadomie przeszkodzi i wszystko pójdzie na całość i eskalację konfliktu otwartego. Tak czy inaczej scenariusz dla naszego Kraju jest opłakany przez naszych pajaców, " politykami nazywanymi" tylko ten zły to baty ekonomiczne, które już na bank zostaną, wpędzając naszych rolników i transportowców w ekonomiczną ruinę, ale to i tak jest lepiej jak by miał być ten drugi scenariusz i oprócz ekonomii mielibyśmy też brać w wojnie udział. Więc należy trzymać kciuki w przeciwieństwie do tego co nam dyktują okupanci z Wiejskiej, za pośrednictwem zdrajców z WSI24, POLszmatu i tuby propagandowej nazywającej siebie TVP ( o zgrozo ) .

Portret użytkownika Rabbi

Kraje Bałtyckie, muszę

Kraje Bałtyckie, muszę zmienić politykę. USA i Izrael są daleko, a nadstawianie doopy niedzwiedziowi, za mglistą obietnicę paru dolarów pożyczki, nie jest mądrą polityką. Jak USA zbankrutuje, Starsi Bracia w Wierze, zostaną bez wsparcia, ciapaci ich czapkami nakryją. Nie pomoże nawet te ich 100 (500?) głowic. Sami na siebie, tego nie będą rzucać. No chyba, że jak to zwykle, zaszantażują "Opcją Samsona", i każą 1/3 świata za nich walczyć. Ale efekt może być odwrotny. Tak czy siak, w całej tej wschodzniej zadymie, chodzi o budowę noweg Izra Hella, na wchodnich rubieżach PL i zachodniej Ukrainie... W końcu Pollin, oznacza "tu zamieszkaj"...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem