Elon Musk porównał stworzenie sztucznej inteligencji z "uwolnieniem demona"

Kategorie: 

Wybitny amerykański biznesmen Elon Musk, założyciel PayPal, Space X i Tesla Motors stwierdził, że poważne zagrożenie dla ludzkości może stanowić sztuczna inteligencja. Prace w tym zakresie nazwał nawet "wzywaniem demona".

 

Podczas przemówienia w uczelni MIT biznesmen był pytany o to, co myśli o perspektywach stworzenia sztucznej inteligencji. Musk powiedział, że ten obszar wymaga szczególnej ostrożności, ponieważ sztuczna inteligencja może być "głównym zagrożeniem dla istnienia ludzkości."

 

Elon Musk oświadczył, że jest skłonny poprzeć, że konieczne jest wprowadzenie regulacji w tej kwestii na poziomie krajowym i międzynarodowym. To powinno dać nam pewność, że nie robimy strasznego błędu.

Wcześniej inni eksperci również doszli do wniosku, że sztuczna inteligencja może być bardzo niebezpieczna. Fizyk Nick Bostrom, uznał, że sztuczna inteligencja może być nawet bardziej niebezpieczna niż broń jądrową.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Masowe trucie i psucie

Masowe trucie i psucie wszystkiego to nic innego jak Fukushima - 300-400 ton silnie skażonej wody codziennie uwalniana jest prosto do środowiska. I tak już od 1320 dni. Nie zrobili NIC zeby to powstrzymać (bo się nie da - stąd też blokada w mediach na ten temat.) Film chiński syndrom z 1979r wiele wyjaśnia.

Portret użytkownika Czołgista

Ten człowiek użył jedynie

Ten człowiek użył jedynie porównania. Chodzi o to ,że konsekwencje stworzenia sztucznej inteligencji i świadomości mogą być zgubne dla naszego gatunku. 
Nie mniej jednak jest to bardzo ciekawe. Sztuczna inteligencja pewnie przez jakiś czas by z nami współpracowała. Do momentu aż nie poczułaby się silniejsza od nas i postanowiła przejąć władzę. Kwestia tylko jak do tego dojdzie. Może być tak ,że dojdzie do buntu i rewolucji maszyn przeciwko ludziom, albo powoli będą przejmować nad nami władzę, krok po kroczku, aż w zorientujemy się ,że jesteśmy już całkowitymi ich niewolnikami. Ten drugi scenariusz jest bardziej prawdopodobny. Maszyny oszacują ,że w przypadku rewolucji byłyby nieuniknione poważne straty. W drugi przypadku czas działby na ich korzyść.

Portret użytkownika golp

istnieją systemy zdolne

istnieją systemy zdolne przewidywać miejskie zachowania przestepcze tzn typować na podstawie danych miejsca wysokiego prawdopodobieństwa jestem też pewien że odwpowiednia kalkulacja potrafi nie tylko imitować ale nawet zastępować intuicje 

Portret użytkownika Ja

Sztuczna inteligencja podobna

Sztuczna inteligencja podobna do tej jak u człowieka jest NIEMOŻLIWA ;] do uzyskamia a to z bardzo prostego powodu, maszyna nie będzie posiadać cząstki duchowej czyli duszy, w związku z tym nie będzie kreatywna, świadoma, a brak intuicji która jest nota bene cechą ludzi "niektórych ;]" i zwierząt wyższych jedynie spowoduje zimne i wyrachowane postępowanie typowe dla niektórych zimnokrwistych istot ludzkich pozbawionych moralności i zasad etyki oraz wśród idealnych niewolników zgodnych z narzuconym programem ;]
 
P.S. Inteligencja a nawet cała wiedza nie mieści się w mUzgu ;] ale gdzieś poza całą tą strukturą zbudowaną z neuronów ;]
 
Tak ten pan może mieć rację w tym o czym mówi ale z zupełnie innych powodów, maszyna będzie robić to czego będzie chciał jego twórca, nigdy nie będzie SAMOŚWIADOMA o indywidualności można zapomnieć, a rzekomy bunt SI może być jedynie wyreżyserowany przez smych twórców ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

.... Za to będzie bezwględnie

.... Za to będzie bezwględnie logiczna a pozbawiona empatii, albo ze sztucznie nią wbudowaną, dojdzie do wniosku, że nalezy ludziom ulżyć w bezsensownych cierpieniach zabijając naszą populację.
 W końcu czy jest logiczne wytłumaczenie naszego bytu?
Maszyna również nie znajdzie logicznego uzasadnienia....

Portret użytkownika Ja

Dlatego że logika tu nie

Dlatego że logika tu nie wystarcza a odpowiedź na twoje pytanie odnośnie naszej obecności tutaj została juz wiele lat temu podana na tacy, niestety obecnie ludzie juz zapomnieli po co tu są i dlaczego bo wolą oddawać się swoim pragnieniom i niższym instynktom ;], co do reszty tak, to będzie twór pozbawiony empatii i śmiertelnie niebezpieczny jeśli tego będą chcieli jego twórcy ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Dr Piotr

Zgadzam sięw 100% z Tobą

Zgadzam sięw 100% z Tobą Angelus, jeśli rzeczywiście będzie to prawdziwa AI, to pierwszym, logicznym wnioskiem po przeanalizowaniu zachowań ludzi, będzie decyzja o ich eksterminacji, bo będą traktowani jako zagrożenie dla niej. To przecież oczywiste. Film "Eagle Eye" nawet ładnie to pokazał.

Portret użytkownika Fred

Czyżby oczekiwanym

Czyżby oczekiwanym antychrystem nie miał byc człowiek z krwi i kości a miała okazac sie nim AI czyli sztuczna inteligencja? To tłumaczyło by masowe instalowanie kamer nieomalze wszędzie i w każdym urządzeniu, planowany chip tez miałby sens, depopulacja, obozy fema, masowe psucie i trucie środowiska oraz żywności, teraz to wszystko zaczyna nabierac odmiennego znaczenia

Portret użytkownika kbk

Dodaj do tego "karmienie"

Dodaj do tego "karmienie" maszyny blogami, zdjęciami, uczuciami, rozmowami - i masz wszystko. Super inteligentne zwierzę sterujące niemal wszystkim co elektryczne.
Ale.... jest nadzieja: wystarczy zrezygnować z elektryczności;)

Portret użytkownika swiadomywiadek

swiadomosc chrystusowa

swiadomosc chrystusowa przeszla juz granice a wiec nie wiem czemu kojarzycie nadejscie nowego swiatla ze zlem. od tysiaca lat ludzie swiadomie modla sie w wiekszosci na swiecie w imie wiary, ktorej struktury siegaja destrukcyjnej polityki swiata. sam jezus i jego swiatlo bylo czyste i dobre w stu procentach ale ta swiadomosc rozlana na ludzi na swiecie przelewa sie zawsze do ciemnego i znika. wtedy przychodzi nowe swiatlo a nie szatan. 
 
to bedzie szatan dla tych, ktorzy dzis slepo popieraja  ukryte wyrzadzanie zla i uwazaja, ze nic zlego sie nie dzieje. 
 
pojecie antychrysta jest zabawne. rownie dobrze moglby byc to neochryst.
cos czuje, ze niewielu z nas zostanie po mroku.
 

ten kto wymyslil strach panicznie bal sie zyc
wiec otworzyl pierwszy bank, apteke i tv.
 

Portret użytkownika lolo

A co ma XXI w. do wiary w

A co ma XXI w. do wiary w Jezusa Chrystusa? Że jest lepsza technika? A co może mniej zbrodni niż w przeszłości? Powiedziałbym, że ta cała nowoczesność ocieka tak zbrodniami, manipulacjami, że ze świecą szukać w tych podobno wcześniejszych zacofanych wiekach. Może wiek rozumu? Toż przecież wróżki są zarejestrowane oficjalnie jako zawód i mają się dobrze a nawet lepiej a najwyżsi dostojnicy państw europejskich radzą się swoich astrologów jak trzeba podpisywać akty międzynarodowe (np. François Mitterrand). Te "bajki o jezusie" formowały Europę, która teraz - jeszcze poza Polską - zrezygnowawszy ze swoich korzeni powoli przemienia się w kalifat. No... do wyboru ew. jest jeszcze "światopogląd naukowy" (obecnie gender) rodem z komuny.
Rzeczywiście zostały Ci tylko "majty" i myślenie chyba tymi częściami co pod nimi ukryte.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Roki

hahhahahahahaha, podobnie

hahhahahahahaha, podobnie pomyślałem z tym rozumem w majtach schowanym a wybrany nick ksmamona mówi wiele o czym zapewne ta osóbka tak cięęężko myśli. Co do Elona to  mason, tak samo większa część świata rozrywki, nauki, techniki, polityki, wojska, sądów, lekarzy, BANKIERÓW,  i innych oraz oligarchów całego świata którzy to wszystko czymają w swych brudnych łapach z których krew wali co najmniej jak Niagara. Elon ostrzega ale jeśli będzie w stanie to sam stworzy sztuczną choćby po to aby ubiec innych, inna sprawa czy to jest wogóle możliwe, bo narazie to gdybanie i masońskie filmy, gry czy spektakle typu lomdowanie na ksiemżycu itp., a masoni są znani z mistrzowskiego mieszania prawdy z kłamstwem. Jednakże uważam że Biblia przepowiada nam właśnie taką ponurą przyszłość w której człowiek zafascynowany SAMYM SOBĄ, SWYM DZIEŁEM, MOŻE JAKĄŚ WYJĄTKOWĄ JEDNOSTKĄ, doprowadzi do upadku obecny świat.

Portret użytkownika lolo

Gdzie się nie obejrzysz to to

Gdzie się nie obejrzysz to to badziewie. Elity z Koziej Wólki. A najgorsze dla mnie jako katolika jest to, że część szczytów władzy - i to chyba przeważająca część, w każdym razie dominująca - w moim Kościele też w tym badziewiu uczestniczy. Niestety jakby wytoczyć proces poszlakowy aktualnie zasiadającemu na Tronie Piotrowym to należałoby zrobić pa, pa i sio. Ale niestety dowodu wprost nie ma. Nie mniej zapewne "co się odwlecze to nie uciecze" bo w końcu "wyjdzie szydło z worka". Ja co prawda pamiętam o powinności modlitwy za przełożonych ale: "Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć. W takim wypadku nie polecam, aby się modlono. Każde bezprawie jest grzechem, są jednak grzechy, które nie sprowadzają śmierci." (1J 5:16-17, BT)

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika achiles

Jak się to może zakończyć

Jak się to może zakończyć scenarzyści filmu " TERMINATOR '" z lat 90 pokazali, ale może to jest tym właściwym celem, jaki to ELYTOM ŚWIATOWYM obecnie przyświeca w tym swoim wprowadzaniu nowego ładu światowego.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem