Elektrownia Fukushima uwolniła do morza rekordowe ilości promieniowania

Kategorie: 

Zniszczona elektrownia atomowa Fukushima jest odpowiedzialna za największą w historii emisję materiałów radioaktywnych do oceanu. Tego typu konkluzję niesie za sobą studium wykonane przez francuski instytut.

 

Ilość radioaktywnego cezu, jaka wypłynęła do morza z zakładu Fukushima Daiichi była 20 razy większa niż ilość estymowana przez właściciela, Tokyo Electric Power Co., dane tego typu podał zależny od rządu francuskiego Instytut Ochrony Radiologicznej.

 

To już drugi raport w ciągu tygodnia kwestionujący podawane oficjalnie przez rząd japoński ilości wyemitowanego promieniowania. Fukushima mogła osiągnąć ponad 50% wartości emisji promieniotwórczej z Czarnobyla.

 

Według danych oceanicznych do morskiego ekosystemu od początku kryzysu dostało się 27 000 terabekereli cezu 137. TEPCO jest świadome obliczeń francuskiego instytutu, ale rzecznik koncernu, Haijme Motojuku, odmówił komentarza w tej sprawie.

 

Jak twierdzi Atmospheric Chemistry and Physics jurnal, trzy stopione reaktory i przynajmniej jeden uszkodzony basen na odpady mogły wyemitować do atmosfery, ponad 35 800 terabekereli cezu 137. To jest 42% szacowane emisji do atmosfery w wyniku katastrofy w Czarnobylu.

 

Japończycy oficjalnie poinformowali, że emisja wyniosła 15 000 terabekereli cezu 137. Izotop ten charakteryzuje się połowicznym rozpadem po 30 latach, więc jego wpływ na środowisko będzie czymś obecnym na dekady.

 

 

Źródło: http://www.businessweek.com/news/2011-11-01/fukushima-plant-released-record-amount-of-radiation-into-sea.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Częścią fałszerstwa Fukushimy

Częścią fałszerstwa Fukushimy jest właśnie podzielenie skażenia na morskie i lądowe i podawanie opinii publicznej tylko danych ladowych. Zresztą też mocno zaniżone.
Skażenie morskie - jako b. trudne do wykrycia - daje im spore pole do manipulacji. Dlatego nie należy się sugerować odczytami skazenia, bo one od poczatku były "lewe".
Należy wziąć ilość uranu w reaktorach, wziąć ilość plutonu (30% w MOXie); pluton pomnożyć przez 2000 (tyle razy bardziej truje niż uran). Jeśli zrobicie to dobrze to wyjdzie, że potencjalna toksyczność (nie wyciek, ale toksyczność) tej elektrowni to ...5600 razy Czarnobyl. Dużo!
To tak jakby każde większe miasto na tej planceie mialo swój Czarnobyl. Na razie tego jeszcze nie czuć, ale w miarę upływu czasu (a reaktory bedą się topić przez najbliższe kilkadziesiąt lat, a truć kilkaset) bedzie systematycznie rosło zatoksycznienie globu, powietrza i żywności.
Nie mozna tego zgasić, a sam stos atomowy coraz głębiej będzie się wtapiał w grunt, od czasu do czasu przekraczając masy krytyczne i dając eksplozje <-- O tym zdarzeniu pisał Nostradamus, wspominala Vanga - można poszukać; jest tam kawa na ławę. Nawet Tarabić o tym wspominał, choć pewnie mało kto wie gdzie Smile
 
A co do militarności tego systemu - nie dalbym centa, że ta elektrownia była cywilna. Nieobecne w głównych mediach dowody wskazują, że była bardzo specjalnym obiektem.
 
Fukushima jeszcze nie raz wywoła rozpaczliwy płacz u ludzi. Niestety.
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Baabette

żyjemy w ekosystemie. Ten cez

żyjemy w ekosystemie. Ten cez z morza po oczkach łańcuszka  może dotrzeć na nasz stół. niekoniecznie w rybach czy też frutti di mare.Np.cez  czarnobylski  odbył m.innym  transfer porosty-mięso renifera-człowiek   albo  las-drzewo na opał-popiół-warzywnik.A mogło być tak pięknie

Portret użytkownika vkali

  Czysty przykład jak

 Czysty przykład jak niszczycielska i nie potrzebna jest energia atomowa na naszym świecie. ..w świecie dobrego boga, nie ma nic niepotrzebnego....bez skutków energii atomowej ludzi nigdy nie nauczyliby się, że ich myślenia oraz ich działania wynikające z ich myśli są szkodliwe dla nich samych i dla ich bliskich....człowiek już dawno przestał korzystać z rozumu,..uczy się jedynie oddupnie,..czyli dociera do niego tylko to, co porząnie odczuje na własnej de...

Portret użytkownika Mefisto

Czy nikt nie zauważył, że

Czy nikt nie zauważył, że prezentacja dotyczy rozprzestrzeniania się materiałów radioaktywnych w powietrzu, a nie w oceanie?Temat dotyczy emisji materiałów radioaktywnych w oceanie, a materiał filmowy pokazuje emisję w powietrzu.

Portret użytkownika Rebel87

  Czy potrafi ktoś mi

 Czy potrafi ktoś mi wyjaśnić jakim cudem Fukushima wygenerowała do tej pory zaledwie ok. 50% wartości promieniotwórczej Czarnobyla? Przecież ten kryzys trwa o wiele dłużej niż w przypadku Czarnobyla no i mamy do czynienia z 3 reaktorami, podczas gdy w Czarnobylu był tylko 1. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem