Eksplozje i pożar w hinduskiej świątyni spowodowały śmierć ponad 100 osób

Kategorie: 

Obchody lokalnego święta Vishu w Indiach zakończyły się tragedią. W niedzielę o godzinie 3:30 czasu lokalnego, gdy mieszkańcy stanu Kerala celebrowali nadejście nowego roku, doszło do potężnych eksplozji w hinduskiej świątyni, gdzie przechowywano fajerwerki.

Tragedię zapoczątkowało podpalenie się sztucznych ogni. Eksplozje doprowadziły do rozległego pożaru i zawalenia się budynku. Ogień rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki tak szybko, że ludzie nie byli w stanie opuścić świątyni. Strażacy zdołali już ugasić pożar a służby ratownicze przeszukują gruzy w poszukiwaniu ludzi.

Według najnowszych szacunków, zginęło 110 osób a prawie 300 kolejnych zostało rannych. Lokalne media zawyżają tę liczbę do 350. Sytuację dodatkowo pogorszył fakt, że było jeszcze ciemno a gdy słychać było pierwsze wybuchy, świątynia natychmiast została odcięta od prądu. Trzeba jednak przyznać, że mogło zginąć o wiele więcej ludzi, gdyż podczas tego incydentu około 6 tysięcy osób zgromadziło się aby obchodzić święto Vishu. 14 kwietnia, według kalendarza lokalnych mieszkańców, rozpoczyna się nowy rok.

 

Władze rozpoczęły śledztwo w sprawie pokazu sztucznych ogni, na które organizatorzy nie otrzymali specjalnego zezwolenia. Policja postawiła już zarzuty dwóm osobom. Szacunki prawdopodobnie jeszcze ulegną zmianie, gdyż służby wciąż przeszukują zgliszcza budynku.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2016/apr/10/india-temple-fire-kollam-deaths-kerala-vishu

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika korela

Co takiego jest juz blizej

Co takiego jest juz blizej niz dalej? Napisz nam prosze o tym. Jak nie masz czym sie zajac, poczytaj sobie ciekawa ksiazke zamiast tak glupio straszyc co bardziej naiwnych ludzi. Tak naprawde TO TY, w swojej glowie, wyczekujesz az cos strasznego sie zdarzy. Powiem wiecej, codziennie pilnie studiujesz newsy wypatrujac oznak tego strasznego czegos. Innymi slowy CHCESZ, zeby cos strasznego wydarzylo sie na wieksza skale, nie wiem, jara cie to albo np. nie lubisz tego swiata, swojego zycia, czujesz sie tym wszystkim sfrustrowany, etc. Takich jak ty jest teraz sporo. Przemysl to, panie CRUSADERS i nie strasz pan ludzi.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem