Eksplozja cysterny w Ugandzie, 31 osób nie żyje

Kategorie: 

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem na autostradzie, niedaleko Kampali, stolicy kraju. Samochód zderzył się z cysterną, z której następnie zaczęło się wylewać paliwo. W wyniku wybuchu 31 osób zmarło a co najmniej 20 osób jest poważnie poparzonych.

 

Tuż po zderzeniu, paliwo rozlewało się po całym asfalcie oraz do kanałów odpływowych. Jak poinformowała policja, głównymi ofiarami są motocykliści, którzy próbowali kraść rozlewające się paliwo. W pewnym momencie doszło do eksplozji, ale policja nie jest w stanie ustalić co ją spowodowało.

 

Minister Ugandy ds. kataklizmów Musa Ecweru powiedział, że tej katastrofy można było uniknąć. Jego zdaniem jest niedobrze, skoro niektórzy ludzie nie potrafili się uczyć na błędach z przeszłości. Dodał, że zawsze ostrzegali ludzi, aby trzymali się z dala od cystern, które przewożą łatwopalne produkty.

 

W przeszłości dochodziło już do podobnych tragedii. W 2001 roku miał miejsce wypadek na autostradzie prowadzącej od stolicy Ugandy do zachodnich regionów. Około 40 osób zginęło. Prawie wszystkie ofiary były tak spalone, że nie można było ich rozpoznać. Kolejne takie sytuacje miały miejsce w roku 2002, 2004, 2010 i 2012, natomiast w tym roku doszło już do dwóch podobnych katastrof: 22 lutego i 8 marca. W sumie, w tych wszystkich tragediach zginęło 121 osób, łącznie z tą, do której doszło w sobotę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem