Ekolodzy: ponad połowa ryb w Wołdze to mutanty

Kategorie: 

„Mutacje są i to bardzo poważne. Rybacy łowią ryby bez oczu i bez płetw . Wszyscy możemy stracić zasoby rybne, a cała flora jest bezpowrotnie niszczona. To jest brudne bagno.” – powiedział Vladimir Antsiferow, ekolog w wywiadzie udzielonym Samarskiemu Obozrienju.

 

Togliatti Igor Ewlanow, kierownik Laboratorium Instytutu Ekologii Wołgi twierdzi, że badania narybku budzą zgrozę. W wyniku tylko jednego eksperymentu naukowego stwierdzono 58 deformacji. Ryby nie mają oczu lub płetw. Zdarzają się osobniki, pływające z pęcherzem pławnym na wierzchu.

Zarejestrowano nie tylko deformacje struktury morfologicznej, ale także nieprawidłowości w komórkach krwi. Najwięcej patologii stwierdzono u drapieżników tj. jak sandacz, okoń, czy szczupak.


„Według statystyk, Wołga pochłania 40 % ogólnej ilości ścieków w Rosji. Dlatego nie dziwi fakt, że ryby są „bogate” w chemikalia i metale ciężkie. Ponadto, bardzo ważnym czynnikiem przyczyniającym się do zmniejszenia zasobów rybnych jest silne obciążenie antropogeniczne ze względu na masę wody" – wyjaśnia Ewlanow.

„Praktycznie wszystkie mutanty wymrą. Liczba tych, które przeżyją, ubożeje. U najsilniejszych osobników – mutantów stwierdza się najczęściej przemieszczenie kręgów, niedorozwój szczęki i naruszenie proporcji ciała.” – dodaje naukowiec.


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Rosja jest krajem zacofanym

Rosja jest krajem zacofanym pod każdym względem, oprócz militarnego. Brud, smród i ubustwo. Jak ktoś chce to niech włączy google street view i zobaczy jak wyglądają rosyjskie miasta (nie sama Moskwa) i wsie, a jak polskie. Idiotów, którzy działają na rzecz znalezienia się Polski pod butem rosyjskiego państwa powinno się tam wyeksmitować.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem