Egipt wprowadził stan wyjątkowy na półwyspie Synaj

Kategorie: 

W północnej i w środkowej części półwyspu Synaj wprowadzony został stan wyjątkowy na okres trzech miesięcy, zamknięto granicę ze Strefą Gazy i wprowadzono godzinę policyjną. Wczoraj doszło tam do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło co najmniej 28 egipskich żołnierzy.

 

Prezydent Egiptu Abdul Fattah al-Sisi ogłosił trzy dni żałoby w związku z zamachem samobójczym na półwyspie Synaj. Był to jeden z największych ataków na egipską armię odkąd doszło do obalenia Mohammeda Mursiego, który przynależał do Bractwa Muzułmańskiego. Niemal rok temu organizacja ta została uznana przez nowe władze za terrorystyczną.

 

Wraz z obaleniem Mursiego, Egipt stał się bardzo niespokojnym miejscem i do dziś trwa tam wojna między armią a islamistami, stowarzyszonymi z Bractwem Muzułmańskim. Najwięcej działań zbrojnych podejmowanych jest właśnie na Synaju.

 

Wczoraj zamach samobójczy w pobliżu Al-Arish, położonego w północnej części regionu, spowodował śmierć ponad 28 żołnierzy. W samym mieście doszło również do strzelaniny a życie straciło co najmniej trzech wojskowych.

 

 

Źródło: BBC.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Andrzej Domownik

A co jesli teoria spiskowa

A co jesli teoria spiskowa jest to te masz uwierzyc w teorie spiwkowe i czuc ze je rozgryzasz i wiesz o nich, (wszak wiadomo ze ludzka ciekawosc nie zna granic) a tak naprawde szukac trzeba gdzie indziej?

jak pieknie by bylo gdybysmy najpierw weryfikowali to co chcemy przekazac aby zapobiec dezinformacji. ciezko jednak o to gdy na foum obok powaznych tematow znajdujemy przerazajace wojny z australijskimi pszczolami, a czasami nawet gorzej Smile

pozdrawiam  

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ