Egipt wprowadził stan wyjątkowy na półwyspie Synaj

Kategorie: 

W północnej i w środkowej części półwyspu Synaj wprowadzony został stan wyjątkowy na okres trzech miesięcy, zamknięto granicę ze Strefą Gazy i wprowadzono godzinę policyjną. Wczoraj doszło tam do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło co najmniej 28 egipskich żołnierzy.

 

Prezydent Egiptu Abdul Fattah al-Sisi ogłosił trzy dni żałoby w związku z zamachem samobójczym na półwyspie Synaj. Był to jeden z największych ataków na egipską armię odkąd doszło do obalenia Mohammeda Mursiego, który przynależał do Bractwa Muzułmańskiego. Niemal rok temu organizacja ta została uznana przez nowe władze za terrorystyczną.

 

Wraz z obaleniem Mursiego, Egipt stał się bardzo niespokojnym miejscem i do dziś trwa tam wojna między armią a islamistami, stowarzyszonymi z Bractwem Muzułmańskim. Najwięcej działań zbrojnych podejmowanych jest właśnie na Synaju.

 

Wczoraj zamach samobójczy w pobliżu Al-Arish, położonego w północnej części regionu, spowodował śmierć ponad 28 żołnierzy. W samym mieście doszło również do strzelaniny a życie straciło co najmniej trzech wojskowych.

 

 

Źródło: BBC.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Andrzej Domownik

A co jesli teoria spiskowa

A co jesli teoria spiskowa jest to te masz uwierzyc w teorie spiwkowe i czuc ze je rozgryzasz i wiesz o nich, (wszak wiadomo ze ludzka ciekawosc nie zna granic) a tak naprawde szukac trzeba gdzie indziej?

jak pieknie by bylo gdybysmy najpierw weryfikowali to co chcemy przekazac aby zapobiec dezinformacji. ciezko jednak o to gdy na foum obok powaznych tematow znajdujemy przerazajace wojny z australijskimi pszczolami, a czasami nawet gorzej Smile

pozdrawiam  

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem