Dziwne, niepokojące odgłosy zarejestrowane w Kijowie

Kategorie: 

Dziwne dźwięki zanotowano w Kijowie na Ukrainie. Natężenie dźwięku było tak duże, że wstrząsało oknami w budynkach. Od razu pojawiło się wiele teorii wyjaśniającej, co to właściwie jest.

 

Powyższe wideo nakręcono 11 sierpnia 2011. Było zarejestrowane z 5 piętra na blokowisku w stolicy Ukrainy. Jedno z wyjaśnień fenomenu to wykonywane prace budowlane. Ale odgłosy pracy budowlańców dobiegające z sąsiednich domów słychać również na filmie i brzmią bardzo słabo w porównaniu do tego strasznego dudniącego hałasu.

 

Co ciekawe podobne zjawisko miało tam miejsce na początku czerwca, trzeba przyznać, że jest to ten sam dźwięk tylko zarejestrowany nocą. Co to może być? Brzmi to jak praca wielkiego wiertła o ogromnej mocy, ale może to być również zjawisko naturalne. Jeśli ktoś potrafi to wyjaśnić czekamy na propozycje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Daro

Straszne dźwięki. ;) U mnie

Straszne dźwięki. ;)U mnie na dzielnicy było kiedyś słychać bardzo podobne odgłosy. Jak jakieś przedpotopowe potwory;) Okazało się, że to pracowała pogłębiarka na pobliskiej Odrze.Dziwne jest tylko to, z jaką częstotliwością te dźwięki się "ukazują" no i może to, że umilkły kiedy weszły dzieci do pokoju z kamerą. Może to magnetofon albo coś w tym stylu;)Na takim osiedlu dźwięk rozchodzi się długo i z dużym echem pomiędzy blokami odbijając się od nich. Ulega naturalnemu wzmocnieniu przez to, do tego piękny pogłos i zwykła pracująca maszyna (duża) staje się potworem albo statkiem kosmicznym ;)))

Portret użytkownika eXpeL

TAK - symetrie dźwięków można

TAK - symetrie dźwięków można uzyskać za pomocą komputerów. NATURA  nie produkuje symetrycznych dźwięków - od dźwięku komara po echo pulsara nie mamy w nich 100% symetrii.  ODPADA również symetria dźwięków maszyn oraz innych pochodnych. JEŚLI rzeczywiście dźwięki posiadają pełną symetrię jest to niepodwarzalny dowód że KIJÓW jest 'nawiedzany' przez zaprogramowane dźwięki...

Portret użytkownika Iv

Od jakiegoś czasu czytam

Od jakiegoś czasu czytam Wasze wypowiedzi na różne zamieszczane tu tematy. Muszę się przyznać , że słyszałam identyczne odgłosy na moim osiedlu w Bydgoszczy. Na początku czerwca tego roku , bardzo póżnym wieczorem , mogło to być nawet około północy , właśnie wyszłam na chwilę z moim psem (jest już leciwy i słuch ma już gorszy ) i usłyszałam te przerażliwe dżwięki . Jak to na osiedlu - dookoła bloki , mialam wrażenie , że żródło dżwięku znajduje się tuz za blokiem na przeciwko mnie. Idąc za odgłosami rozglądałam się , patrzyłam w niebo ale niestety nic nie zobaczyłam ... Z początku myślalam , że jakiś wariat włączył coś na cały regulator, chociaż nie wydawało mi się to prawdopodobne ze wzlędu na metaliczny charakter tego dżwięku i jego natężenie. Teraz po odsłuchaniu zamieszczonego tu nagrania z Kijowa , utwierdziłam się w przekonaniu , że to nie człowiek był sprawcą tego kosmicznego hałasu. Wtedy słyszałam to samo...Zbyt wiele dzieje się teraz na świecie dziwnych zjawisk , to jakaś kumulacja efektów specjalnych...Ziemia , natura przywołuje nas do porządku ...Majowie nie napisali czy Polska ocaleje... Czy nadal jesteśmy ^narodem wybranym* ?..

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

"Naród wybrany" nie odnosi

"Naród wybrany" nie odnosi się do jakiejś grupy narodościowej lub rasy ludzi. O tym należy zapomnieć, i nie brać żadnego słowa dosłownie. "Naród Wybrany" ma inny podtekst, inne zanczenie - o wiele większe i znaczące niż to się ogólnie zakłada.Ale nie będę tu wzniecał religijnych dyskusji, jestem rad że nawiedzeni się uciszyli.Pozdrawiam.

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Roni Tornado

Andrzeju1, dzięki za Twą

Andrzeju1, dzięki za Twą fatygę, niezwykłe odkrycie zrobiłeś ! Smile To niesamowite, że te dzwięki są symetryczne ! Zawsze wszelkie dzwięki nie brzmiały symetrycznie.Czy możliwe jest stworzenie sztucznie dzwięków brzmiących tak samo po odtworzeniu w dwie strony ?

Portret użytkownika ELF

a może to trąby o których

a może to trąby o których wspomniane jest w bibliA siedmiu aniołów mających siedem trąb przygotowało się, aby w nie zadąć. (7) I pierwszy zadął w trąbę. I nastąpiły grad i ogień przemieszane z krwią, i Rzucono to na ziemię; i spłonęła trzecia część ziemi, i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszelka zielona roślinność. (8) I zadął w trąbę drugi anioł. I wrzucono do morza coś jakby wielką górę płonącą ogniem. I trzecia część morza stała się krwią; (9) i trzecia część stworzeń w morzu, mających dusze, wymarła, a trzecia część statków uległa rozbiciu. (10) I zadął w trąbę trzeci anioł. I spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak lampa, i spadła na trzecią część rzek i na źródła wód. (11) A imię gwiazdy brzmi Piołun. I trzecia część wód obróciła się w piołun, i wiele ludzi umarło od wód, Ponieważ stały się gorzkie. (12) I zadął w trąbę czwarty anioł. I została rażona trzecia część słońca i trzecia część księżyca, i trzecia część gwiazd, żeby trzecia ich część ściemniała, a dzień nie miał światła przez swą trzecią część, i podobnie noc. (13) I ujrzałem, i usłyszałem orła lecącego środkiem nieba, mówiącego donośnym głosem: "Biada, biada, biada mieszkającym na ziemi, z powodu pozostałych głosów trąb trzech aniołów, którzy właśnie mają zadąć w trąby!

"Człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi"
http://atmospheric-phenomena.blogspot.com/
 

Portret użytkownika UFO z Bray

To chyba jest jakas lipa To

To chyba jest jakas lipaTo jest jakas lipa. Moj bardzo dobry kolega mieszka we Lwowie , co prawda na starym miescie i  nic o tym zjawisku nie wie. Obiecal mi, ze specjalnie kupi tygodnik Lwowskie Czwartkowe Nowostii - gazete specjalizujaca sie w miejscowych ploteczkach i dziwnych zjawiskach, jesli wystepowaly jakies dzwieki to pewnie bedzie tam jakis komentarz/Pozdrawiam Wszystkich 

Portret użytkownika snajper70

  Natenczas Wojski chwycił na

 Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypiętySwój róg bawoli, długi, cętkowany, krętyJak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął,Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął,Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzuchaI do płuc wysłał z niego cały zapas ducha,I zagrał: róg jak wicher, wirowatym dechemNiesie w puszczę muzykę i podwaja echem.Umilkli strzelcy, stali szczwacze zadziwieniMocą, czystością, dziwną harmoniją pieni.;)

Portret użytkownika NEDDON

Podobne dzwieki byly

Podobne dzwieki byly slyszalne w GB.  A moze sa to przesuwajace sie plyty tektoniczne ? Pole magnetyczne ziemi sie zmienia , jadro ziemi kreci sie wolniej lub szybciej, skorupa ziemska, gorotwory nie wspolgraja z jadrem tak jak mialo to miejsce dotychczas i dlatego te dzwieki. Tak jakby byla to muzykalna cisza przed burza.Pozdrawiam. 

jestem NIKT

Portret użytkownika Blueden

TO WAŻNE. Może to zbieg

TO WAŻNE. Może to zbieg okoliczności, ale sprawdzcie rzeczy, które połączyłem jeśli chodzi o te dźwięki. Widzieliście grę Half-Life 2? Akcja toczy się na Ukrainie, i jak się nie myle właśnie w Kijowie. Tam panuje niewola obywateli, jakby nowy porządek świata i pojawiają się takie wysokie jak budynki, jakby na pajęczych nogach stwory. Obejrzyjcie scene do końca, aby zobaczyć fragment, gdzie przechodzą przez miasto (w grze pojawiają się dość często): http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=3SXE7DXt_ag#t=56s . Filmik ustawilem na moment przejscia takiego stworzenia. W "Half Life 2" mamy klimat zniewolenia obywateli, rebelie i wszechobecną policję kontrolującą społeczeńśtwo (latające kamery, telebimy z informacjami co mozemy, a czego robić nie możemy). Dlaczego piszę o tym w temacie z tajemniczymi dźwiękami w Kijowie. Otóż na zagranicznym forum Icke'a ludzie wrzucają filmiki z całego świata z takimi dźwiękami ostatnio. Jest tego całkiem sporo. Następnie obejrzyjcie teraz sceny z filmu Wojna Światów (rok produkcji 2005), gdzie bohaterowie na początku filmu słyszą właśnie takie dźwięki, a później okazuje się, że obcy cały czas "spali" pod naszą ziemią, przebudzają się i wychodzą na powierzchnie pod postacią właśnie takich stworów jak te w "Half Life 2". Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie to, że przebudzenie tych obcych poprzedzają właśnie takie dźwięki. Ten motyw pojawią się bardzo często w tym filmie, a to fragmenty tego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=w1hURW6Vxqs . Przed przeczytaniem mojego postu, obejrzyjcie filmiki załączone przez kolege nademną. Te dźwięki w Kijowie są bardzo podobne do tych użytych w tym filmie. Te "maszyny" zostały uśpione tysiące lat temu i czekały na przebudzenie, a później porywają ludzi, tak że nie da się przed nimi ukryć. Zakończenie stawia pytanie czy jesteśmy sami we wszechświecie. Polecam łączyć te fakty, pozdrawiam!

Portret użytkownika Daro

Może i sensownie kochany,

Może i sensownie kochany, jednak ciekaw jestem kto od kogo zgapił te dźwięki. Kosmici z naszych filmów czy filmowcy od kosmitów? ;))Wydaje mi się to mało prawdopodobny zbieg okoliczności, że filmowcy trafili w dźwięk którym ktoś hipnotyzuje ludzkie mózgi albo budzi kosmitów. ;))) ;DMniej oglądaj tych fantazji albo więcej rozdzielaj fikcję od rzeczywistości bo tym się wykończysz psychicznie i to już nie jest żart.Trzymaj się cieplutko i nie bój się kosmitów. Jeśli są, to z pewnością nie tak jak ludzie nastawieni wrogo do wszystkiego co inne;)

Portret użytkownika waryjat

Blueden całkiem sensownie

Blueden całkiem sensownie rozumujesz. Przypomniałeś mi tym drugim fragmentem z yt skąd znam te dźwięki z filmiku z Kijowa. Rzadko oglądam TV, ale jakieś pół roku temu ten film był emitowany na któreś z polskich stacji i właśnie muzyka z tego filmu hipnotyzowała i zapadła mi w pamięć. Nie wiem dla czego, ale ten film z uwagą zobaczyłem do końca. Ścieranie się płyt tektonicznych raczej wytwarzały by inny dźwięk. Jeżeli  ten film nie jest fabrykatem męża tej pani (to świadczy o zupełnie normalnym zachowaniu ludzi), oraz jeżeli nie pracował w tym czasie jakiś zdezelowany dźwig z drugiej strony bloku, to sytuacja nie jest ciekawa. A może właśnie jest? Smile

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Może ma to coś wspólnego z

Może ma to coś wspólnego z podziemnymi tunelami.Po coś je kiedyś zbudowano i po coś są one budowane- jeśli "oni" tu są, to może chcą ludzkość nastraszyć poprzez system podziemnych korytarzy, wywołać panikę, dokonać kilku mistyfikacji- hologramy na niebie, poczym pojawi się ktoś, kto temu wszystkiemu zaradzi i będzie chciał stanąć na czele rządów świata.System podziemnych korytarzy niewątpliwie mógłby posłużyć jako kanał przekazu silnej fali dźwiękowej, a tam gdzie są ujścia na zewnątrz słychać byłoby takie dźwięki.Ktoś powinien się tym zainteresować głębiej i w czasie trwania tych dźwięków poszukać "epicentrum"Może chemistralia mają na celu ogłupianie ludzkości, poprzez związki chemiczne w nich zawarte, aby człowiek widział i słyszał że cos się dzieje, ale nie podejmował prób analizowania i wyjaśnienia zjawiska.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika Jacek

wydaje mi sie ze to z gry hal

wydaje mi sie ze to z gry hal life 2tam bylo sporo takich dzwikowto nie moze byc kopanie korytarzy , nigdy nie slyszalem ale dzwieki sa przeciagniete, i raczej niemozliwe by taki rodzaj dziwkow wydobywal sie ... spod ziemi... i jagby to wygladalo ?, kopia 10 min i potem przerwa,ludzie pisza ze sa w roznych miejscach..mysle ze bylo by to naglosnione :) wyglada to raczej na testowanie sporych glosnikow

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem