Dziwne dźwięki niepokoją mieszkańców Północnej Karoliny

Kategorie: 

Głośne hałasy słyszalne w środę rano przykuły uwagę mieszkańców miasta Charleston w stanie North Carolina. Nikt nie potrafi powiedzieć, co to spowodowało. Sejsmografy w pobliskim College of Charleston nie zarejestrowały żadnej aktywności sejsmicznej.

 

Pobliska baza US Air Force nie przyznała, aby słyszalny dźwięk mógł być gromem dźwiękowym gdyż znajdowały się w niej jedynie samoloty zdolne do lotów poddźwiękowych.

 

Nie było też żadnych statków handlowych na wybrzeżu. Przynajmniej żaden ze statków nie odpowiedział na wezwanie straży przybrzeża. Straż próbowała potwierdzić czy zjawisko był słyszalne również na morzu.

 

Niektórzy eksperci uważają, że odgłos mógł być spowodowany przez gazy wydostające się z dna morskiego lub podmorskie osuwisko wzdłuż szelfu kontynentalnego. Mógł to być też odgłos dalekiego grzmotu lub błyskawicy a nawet meteor dostający się do atmosfery pod niskim kątem.

 

Zastanawiająco brzmią przekazy świadków, którzy twierdzą, że słyszeli i poczuli kilka jakby podmuchów po eksplozji.

"To był dość solidny wstrząs i całkiem głośny grom" powiedział Mark Reamer

"Lustra na ścianie drżały" powiedziała Melinda Issacson, która pracowała wtedy na James Island.

Jest też teoria, że odgłos spowodowało bardzo płytkie i słabe trzęsienie ziemi. Za tą teorią przemawia fakt, że w tamtej okolicy znajduje się seria małych uskoków tektonicznych.

 

Media amerykańskie nazywają to zjawisko Seneca Guns (Działa Seneca), a nazwa pochodzi od zjawiska przeciągłego grzmotu nieznanego pochodzenia słyszalnego od 1850 roku w okolicach Jeziora Seneca w stanie New York.

 

 

Źródłohttp://www.postandcourier.com/news/2011/sep/29/pretty-good-shake-hits-area-but-what-was-it/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika neptun

Ja słyszałem podobne dźwięki

Ja słyszałem podobne dźwięki w Bielsku-Białej, nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie o której godzinie i czy to było w środę czy w czwartek, ale byłem wtedy dwa dni pod rząd w jednej z najwyżej poło żonych okolic miasta. Miejsce to góruje nad całą okolicą i widać całe miasto.Niebo było bezchmurne, tak że widać było świetnie przelatujące odrzutowce pasażerskie. Prawdo podobnie był to czwartek ponieważ nie było widać smug kondensacyjnych, w środę były silnie zaakcentowane i długo się utrzymuwały. Dżwięk ten dochodził z nad ziemi i jakby od strony północy. był na tyle długi że dało się zaobserwować kierunek.Była to seria bardzo niskich dźwięków o różnej amplitudzie, trwająca około 10s. Było to podobne do detonacji przy przejściu bariery dźwięku ale dochodziło jakby z bardzo daleka. Nie było to to jednak, słyszałem takie detonacje pochodzące od myśliwców wojskowych.To była seria może 5-6 detonacji o różnej amplitudzie i miemal takiej samej częstotliwości połączona z falą udeżeniową która na chwilę przytłumiła odbiór wyższych częstotliwości - takich jak szum drzew. Dla mnie to brzmiało jak bolid wpadający w górne warstwy atmosfery, ale gdzieś daleko , bo przy tej niezakłóconej widoczności musiałby być widoczny gdzieć jakiś blask. Bezpośrednią widoczność z tamtąd miałem na około kilkadziesiąt kilometrów w terenie i niebo bez chmur i zamglenia.

Portret użytkownika MaryJane

Jednego jestem pewna. Czym

Jednego jestem pewna. Czym naprawde sa te dzwieki i skad pochodza -na pewno nie dowiemy sie z wiadomosci. zadnych. nawet na tej wyjatkowej stronie. Bo tak ma byc. Gdyby zrodlo bylo mozliwe do zlokalizowania lub podania do wiadomosci publicznej juz dawno by to zrobiono.I znowu polecam refleksji pytanie po co sa te dzwieki? Zastanowcie sie co one jak na razie powoduja? Pytania, rozdraznienie, zaniepokojenie, bezsennosc, strach, bezradosc... I o to chodzi Smile Kto ma wiedziec ten wie Smile A ten kto spi spokojnie, bo jest przekonany ze wie, to dopiero sie dowie Smile

Portret użytkownika wer

Ludzie wy powaznie myslicie,

Ludzie wy powaznie myslicie, ze to wszysto bedzie wytlumaczone? My otrzymujemy tylko 1procent informacji. Wszystko jest tak utajniane, ze nawet nam sie nie wyobraza co wiedza ci najwazniejsi. Zauwacie ze nigdy o zmianach nie pisze np onet, nie mowia tego w tvp. Gdyby nawet zblizala sie jakas kometa to my podludzie dowiedzielibysmy sie na kilka godzin przed. Wladcy by sie zabezpieczyli a masa jest im nie potrzebna. Tak bylo zawsze i tak bedzie. Taki nasz los ludzi szaraczkow. Nie wiemy nic, nic, nic. Cale to gadanie o 2012 jest bujda, maska dla czegos innego co sie wydarzy. Jezeli o koncu swiata w 12 r. mowia wszystkie media to znaczy ze to nie jest prawda. Prawda ta prawdziwa, a jednoczesnie malo optymistyczna jest tak skrycie strzezona, ze my nawet sobie tego nie wyobrazamy. Jezeli mowi sie ze Meksyk chce odtajnic swoja wiedze na temat UFO to wy w to wierzycie? Bo ja nie. Jezeli komus zalezy na tajemnicy i w tym przypadku mam na mysli ludzi, a nie obcych, to oni pozwola na zdrade? Nie! Za nic na to nie pozwola. Znowu dostaniemy jakis ochlap prawdy. Cos co moze zatkac nasze unysly, a jednoczesnie nasza ciekawosc. Uwazam tez, ze wiele panstw mniejszych, z mala pozycja miedzynarodowa nie jest wcale wtajemniczona w Wielki Plan Wladcow. Jakie to kraje? Sami wiecie! Wiec jezeli slyszycie o zmianach to wierzycie w to? Tak powinniscie wierzyc w zmiany, ale nie w takiej formie jaka jest wam przedstawiane. Jezeli sledzicie wybuchy na sloncu badz ruchy cial niebieskich - komet, asteroid - na np stronach NASA to wierzcie ze jest to prawda? Gdyby pojawilo sie cos naprawde powaznego panowie zza biurka juz dawno by to ukryli
Pozdrawiam i zapraszam do zastanowienia. Ja nie wierze i nie slucham. Jak cos sie stanie to stanie. Ja wierze tylko w Boga bo tylko Jemu mozna ufac. Tylko On nie robi z nas idiotow jak to z nas robia nasi bracia ludzie. Bog wyklada wszystkie karty w grze nic nie ukrywa i caly czas czeka, cierpliwie czeka na Ciebie i na mnie. Stworzyl swiat taki jaki jest ale to my nie potrafimy tego uszanowac.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem