Dziwna chińska reklama przedstawiająca Euro 2012 jako armagedon

Kategorie: 

Opublikowana w Hong Kongu reklama promująca turniej piłki nożnej Euro 2012 odbywający się w Polsce i na Ukrainie wzbudziła niemałą konsternację. Trzyminutowy klip pokazuje nasz kraj w trakcie turnieju piłkarskiego. To, co jest najbardziej zaskakujące to konwencja klipu, która zamiast piłkarskiej przypomina wojenną.

 

Mamy naloty, czołgi, zniszczone symboliczne Europejskie budynki jak Koloseum, Wieża Eiffla oraz Big Ben. Widzimy też starcie jakichś armii, z której jedna wydaje się być armią chińską. Całość robi dziwne wrażenie.

 

Komentarze są takie, że to wytwór kultury chińskiej, która tak właśnie postrzega nasz kraj, jako zniszczony w trakcie wojny i odradzający się aż do Euro. Być może o to chodziło podmiotowi lirycznemu, ale dla nas Europejczyków ten przekaz jest dość niejasny.

Niektórzy internauci twierdzą, że filmik można odbierać, jako ostrzeżenie, ze między Euro 2012 a olimpiadą w Londynie dojdzie do wybuchu wojny, w której to Chiny będą agresorem. W tej chwili jednak nie widać takiej konfiguracji międzynarodowej, w której taki scenariusz byłby możliwy do realizacji i bardziej prawdopodobny jest atak Chin na Rosję niż na Europę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Marek356

A ja Wam powiem cos innego i

A ja Wam powiem cos innego i chciałbym sie mylić. Tu chodzi o cos innego. Zrobili to USA, Izrael a może Anglia ? nieprawdopodbne ale może takie są fakty. Chodzi o sprowokowanie Chin manipulacją społeczeństwa, jak będzie zamach w Polsce lub w Angli to będzie wiadomośc z telewizji że Iran zrobił zamach i to będzie otwarcie furtki to zaatakowania Iranu. Jakby dobrze sie przyjdzieć reklamie podprogowej to chodzi też o Tajwan ktore Chiny są po części skłócone a jak myślicie są pod kontrolą Amerykanów więc chyba sie domyślacie o co chodzi. Psychomanipulacja działa, buntujemy społeczeństwo przeciwko Chinom żeby mieć poparcie opini publicznej w prawie ataku IRanu. Fakty szokujące ale to prawda. To grozi 3 wojną światową na dużą skale i Europa jest zagrożona i co jest dziwnego że wypowiadał sie jakiś Anglik odnośnie obrony igrzysk, dziwne żeby tak sie przygotowywać do obrony przeciwrakietowej a może do wojny na dużą skale. Miejcie sie na baczności i wysyłajcie tą opinie do wszystkich a niżej podam ciekawy link odnośnie Waszego bezpieczeństwa. http://mocniejszy.wordpress.com/2012/02/06/ostrzezenie-przed-wielkim-zamachem-w-2012-roku-w-europie/

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem