Dzisiaj od rana znowu nad Polską pojawiły się smugi

Kategorie: 

Od rana docierają do nas dzisiaj informacje, że w wielu miejscach Polski ponownie pojawiły się smugi. Uważni obserwatorzy zauważyli, że w weekend smugi za samolotami po prostu znikały natomiast dzisiaj rano wzór siatki był już łatwo zauważalny. Około godziny 8:00 rano niebo było już pocięte w kilku miejscach a proces ten postępował. Skutkiem tego w tej chwili niebo jest nimi spowite nad dużą częścią Polski.

 

Co wiemy na temat tych smug. Wiemy, że jednego dnia są a drugiego nie ma po nich śladu. Wiemy, że oficjalnie są to smugi kondensacyjne. Znamy poza tym tłumaczenia, że to, iż za jednymi samolotami tworzy się smuga, nazwijmy ją, tymczasowa a za niektórymi smuga trwała jest całkowicie normalne. Sceptycy teorii o celowym zanieczyszczaniu nieba na tej i wielu innych stronach mozolnie tłumaczą, że trwałość smug zależy od szczególnych warunków panujących w danym korytarzu powietrznym. Są i tacy, którzy twierdzą, że możliwe jest nawet, aby jednocześnie jeden samolot zostawiał smugę a drugi nie. 

 

Niektórym ludziom po prostu nie mieści się w głowach, że coś takiego jak geoinżynieria rzeczywiście istnieje. Próbując odnajdywać racjonalne wyjaśnienia nie zauważają tego, co mogłoby zburzyć ich niepokój. Tacy sceptycy są zwykle agresywni i wręcz chamscy. Jednak obśmianie problemu nie powoduje, że on nie istnieje a zajadłość niektórych może być wręcz dodatkową przesłanką, że warto się nad tą sprawą pochylić.

 

Załóżmy, że to są naprawdę smugi chemiczne a nie zwykłe kondensacyjne. Jednym z podstawowych pytań jest, po co to miałoby być robione. Argument o celowym zatruwaniu populacji można zbijać twierdząc, że są dużo lepsze sposoby, aby to robić i zresztą robi się to stosując różne podejrzane substancje jak na przykład aspartam będący składnikiem gum do żucia i wielu soków niby bez dodatku cukru. Poza tym, jeśli celem ma być pogorszenie zdrowia to czy robiący to nie liczyliby się z obciążeniem dla opieki zdrowotnej, które musiałoby wzrosnąć po takich operacjach.

 

Wiemy, że chemtrails zawierają związki aluminium i baru, jest teoretycznie możliwe, że są jakieś rodzaje paliwa lotniczego, które mogą zostawiać takie spaliny. Teorie, że w samolotach są montowane specjalne zbiorniki są jednak zbyt naciągane.

 

Kolejna odpowiedź na pytanie, po co ktoś miałby opryskiwać celowo części świata generując powstawanie chmur jest taka, że robione to jest w naszym interesie a chmury mogą mieć za zadanie ograniczyć do pośredniego promieniowanie słoneczne. Ta teoria byłaby prawdziwa, jeśli faktycznie coś by nam groziło ze strony Słońca. Niektórzy twierdzą, że powstawanie smug jest skorelowane z aktywnością słoneczną. Czyli chmury mogłyby pełnić barierę ochronną.

 

Są i tacy, którzy twierdzą, że chmury mają indukować globalne ocieplenie, bo jak powszechnie wiadomo najbardziej istotnym gazem cieplarnianym jest para wodna. Jednak tą teorię też można z łatwością obalić, bo znacznie łatwiej byłoby manipulować danymi niż realizować tak monstrualny program tylko po to, aby udowodnić podniesienie temperatury. Zresztą afera climategate potwierdziła, że taki tor obrano a implikacje globalne zabaw z pogodą mogłyby być katastrofalne.

 

Czym zatem są te smugi, zjawiskami naturalnymi jak twierdzi część osób, czy też są częścią jakiegoś większego globalnego planu, którego jeszcze po prostu nie ogarniamy?

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Obywatel102

Kiedy te zatruwanie nieba nad

Kiedy te zatruwanie nieba nad nami się zakończy??? Dlaczego Państwo jest takie bezsilne a może głuche i ślepe na to co się dzieje nad naszymi głowami??? Miejmy nadzieję, że wkońcu coś z tym zrobią..... 

Portret użytkownika Kajuga

...przestudiowałem to już

...przestudiowałem to już wcześniej... i nic z tego dla mnie nie wynika, tzn. jest to ciekawe ale zawiera bardzo ogólne informacje. Większa gama do wyboru jest tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/JP-1tam są wymienione paliwa, między innymi JP-8, które powstało na bazie JP-4.polecam poczytanie o jego zawartości...polecam też poczytanie o glinie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Glinzwłaszcza o jego właściwościach, związkach...i jeszcze o tlenku glinu...Proszek aluminiowy (lub wręcz nanoproszek) bądź jego tlenki i wodorotlenki dodawane mogą być do mieszanin paliwowych by zwiększyć temperaturę ich spalania, i tym samym ich skuteczność...

Portret użytkownika halina1964

gash jesteś pewien ze kiedyś

gash jesteś pewien ze kiedyś ludzie żyli krócej(wyczytałeś w książkach od historii)....znam wielu którzy znają takich co żyli dłużej i do tego byli zdrowi a teraz ok żyja dłużej(czy napewno) ale w jakim stanie zdrowia(kilo tabletek na dzień}......co do tłumaczenia powstawania smug..."jaki jest koń każdy widzi" mam jeszcze troszku mózgu..;) daj mi dowody że deszczówka jest nie skażona wtedy może mnie przekonasz  Ja na twoim miejscu przestałabym prostować poglądy innych bo to jak widać nie bardzo ci wychodzi ,a ci inni jak ja np. to ciemnota ...przecie jest ok samochody i samoloty trują spalinami zarcie podrasowane niewiadomo czym państwo doi na kazdym kroku ale przecie jestpięknie    i pięknie jest i cudnie bardzo jest ......fizyka jest dobra na wszystko..;)

Portret użytkownika gash

No i taka jest tutaj rozmowa

No i taka jest tutaj rozmowa z Wami. Raz piszesz, że jak się pyta kogoś o wyjśnienie pochodzenia smug to nabiera wody w usta. Jak piszę Ci o co w tym chodzi, to znowu jest źle, bo próbuję prostować czyjeś poglądy. Masz rację, nie ma sensu prostować Twoich poglądów. Żyjesz we własnej bańce i ponoć chcesz coś zrozumieć, tylko robisz to bardzo wybiurczo. Nie wiem, czy szukasz w życiu dodatkowych emocji, potrzebujesz się czymś przejmować. Nie ważne, masz swoje powody i prawo do wiary w co chcesz. Tylko nie pisz (i to jest też do innych), że ktoś jest zamknięty bo czyta książki, albo interesuje się tematami popularno naukowymi. Jeżeli uważasz, że fizyka jest zbędna i nic nie tłumaczy to wyskocz przez okno - przecież fizyka to bzdura Smile Nie neguj głosu uczonych, tylko dlatego, że nie ogarniasz tego o czym mówią. Jeszcze wracając do deszczówki. Nikt nie powiedział, że deszczówka nie jest skarzona. Nasze środowisko jest skarzone i to żadne odkrycie. Przemysł cieżki, niska emisja spalin (pewnie nie wiesz, co to :P), spaliny samochodowe, zrzut zanieczyszczeń do rzek itd. To wszystko ma wpływ na skarzenie całego naszego ekosystemu a w tym naszej atmosfery i tego co z niej leci. Jeżeli coś chcesz z tym zrobić albo chcesz walczyć o zmianę tego to zainteresuj się czymś w rodzaju Greenpeas Smile Jednak samoloty, a bynajmniej to czego się tutaj tak wszyscy boicie, czyli smugi nie są na pewno rzadnym spiskiem. To jest normalne zjawisko fizyczne. Owszem można w nich znaleźć pewne ilości spalin i to też pewnie wpływa na pogorszenie jakości środowiska ale nie w takim strasznym stopniu o jakim tu piszecie. To nie jest nic rozpylanego! To zwyczajna para wodna i tyle :)  Co do długości życia ludzi. Proszę Cię, nie ośmieszaj się takimi tezami. Owszem, zawsze byli ludzie, którzy żyli długo, jednak średnia długość życia nie przekraczałą 50 Smile Teraz wiek idzie w górę. Oczywiście, że jest to dzięki medycynie, dlatego łykasz tabletki. Teraz w wieku 70 lat łykasz masę tabletek, 100 lat temu już byś nie żyła, no to w tym stanie ciężko się coś łyka Wink

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem