Dzieci w Pakistanie umierają z powodu suszy

Kategorie: 

Pakistański premier Nawaz Sharif odwiedził południowe regiony kraju, które cierpią z powodu suszy. Szef rządu przeznaczył 10 mln dolarów na dofinansowanie obszarów dotkniętych kataklizmem. W ostatnich tygodniach na skutek infekcji i niedożywienia zmarło tam kilkadziesiąt dzieci, podało BBC.

 

Według Biura ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej, tylko w prowincji Sindh w styczniu zmarło 18 dzieci w wieku poniżej pięciu lat, a kolejne 23 w lutym br.

 

Susza pogarsza trudną sytuację mieszkańców. W Pakistanie rolnictwo jest zacofane, bezrobocie wysokie, a placówki medyczne nie mają wystarczających środków, aby zapewnić pomoc wszystkim pacjentom. Kataklizm wpływa dotkliwie na życie 900 tys. ludzi.

 

W regiony dotknięte klęską wysyłana jest pomoc humanitarna w postaci żywności i leków. Lokalne media podają jednak, że produkty nie docierają na czas i nie zawsze trafiają tam, gdzie trzeba.

 

Kolejnym problemem na południu Pakistanu jest epidemia ospy u owiec. Nie można sobie z tym poradzić, mimo że dwa miliony zwierząt było szczepione przeciwko groźnej infekcji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gostek

a szczepionki? gdzie

a szczepionki? gdzie szczepionki? przecież wiadomo, że tam gdzie głód to najbardziej potrzebne są szczepionki. jestem "zbulserwowany"
w etiopii posucha to trzeba zorganizować szczepionki. w somali zdychają z głodu to szczepionki wręcz niezbędne.
aż dziw bierze, że koncerny jeszcze nie złapały tematu i nie podjudzają do kupowania szczepionek biednym pakistańczykom.

Portret użytkownika MONSTER

Pięknie jest na naszej

Pięknie jest na naszej planecie. Ludzie w Pakistanie mieszkają w domkach gorszych niż Smurfy z bajki- susza, głód - a może ktoś pomoże? A czy Pakistan nie posiada broni atomowej? Oczywiście że Pakistan ma odpowiednie fundusze na taką broń! A dlaczego miałby nie mieć głowic atomowych? Szkoda tylko że rząd zapomniał w jakich warunkach żyją obywatele. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem