Duży wzrost temperatury w Antarktydzie Zachodniej może przyspieszyć wzrost poziomu oceanów

Kategorie: 

Niedawno pojawiły się informacje potwierdzające, że w zeszłym roku wielkość powierzchni pokrywy lodowej Antarktydy wzrosła. Tym bardziej dziwnie brzmią ostatnie doniesienia dotyczące tego, co dzieje się z klimatem na półkuli południowej. Dane zebrane przez amerykańską stację polarną Byrd wskazują na szybki wzrost średniej rocznej temperatury w rejonie Antarktydy Zachodniej.

 

Objętość lodu pokrywającego zachodnią cześć tego kontynentu to około 2,2 milionów kilometrów sześciennych, co stanowi 10% z lodu Antarktydy.  Eksperci wielokrotnie rejestrowali ocieplenia w tym regionie, ale tym razem zjawisko jest długoterminowe. To powoduje, że nagle powstaje potrzeba wszechstronnej analizy zmian, jakich można oczekiwać z tego powodu.

 

W nowym artykule opublikowanym w czasopiśmie Nature Geosciences, naukowcy informują, że w okresie od 1958 do 2010 r., średnia roczna temperatura w rejonie Antarktydy Zachodniej wzrosła o 2,4 ° C.  Zdaniem ekspertów, jest to dwa razy więcej niż oczekiwano, i jest to około trzy razy więcej niż tempo wzrostu globalnej średniej rocznej temperatury.

Foto: Julien Nicolas, Ohio State University

Zachodni lądolód Antarktydy jest szczególnie wrażliwy na zmiany klimatu, ponieważ jego podstawa jest poniżej poziomu morza i jest narażona na bezpośredni kontakt z ciepłą wodą oceanu.  Statystyki pokazują, że topnienie zachodniego lodowca, jakie następują obecnie podnoszą poziom mórz o 0,3 mm rocznie.  Aktualnie większa kontrybucja dodatkowej wody jest tylko z Grenlandii, która topnieje dodając około 0,7 mm na rok. Uczeni twierdzą, że wielkość ta będzie z roku na rok rosła w szybkim tempie.

 

Naukowcy przyznają również, że przez słabą znajomość regionu i brak danych historycznych, nie wiemy jeszcze, dlaczego następuje to szybkie ocieplenie akurat w tej części Antarktydy. Znalezienie przyczyny staje się w tej chwili priorytetem. Jak zatem rozumiec przybór lodu w jednej cześci kontynentu i wzrost temperatury w drugiej jego części? Czy nie to samo obserwujemy aktualnie w Europie? 

 

 

Źródłohttp://www.gmanetwork.com/news/story/288064/scitech/science/west-antarctica-warming-fast-may-quicken-sea-level-rise

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MrTHC

kazdy ma swoje racje, nie

kazdy ma swoje racje, nie rozumiem dlaczego ktos utwierdza sie w swoich przekonaniach nie majac czym poprzec tych tez, mozna tylko przypuszczac i tak bedzie poki co, moze przed jakims procesem ziemi chocby takimi topnieniami lodowcow czy trzesieniami, terazniejsza technologia uchroni choc kilka osob, gdzies zostanie to spisane i dalej badane, za miliary lat moze nawet bedzie to do obliczenia i przy kazdej takiej kolejnej dacie, czlowiek bedzie musial opuscic ziemie na ten czas by powrocic i dalej zyc. Nie wiem i prosze ludzie.. nie mowcie czegos, jakbyscie mieli czarno na bialym. Narzekacie na mocherow czy inne normy spoleczne, nie patrzac przy tym na siebie, negujac wszystkich, byc moze z podludzkim charakterem.

Portret użytkownika Beata3

   

 
 

Strona poświęcona jest orędziom, które otrzymuje od Jezusa Chrystusa katoliczka, wizjonerka z Irlandii, Maria Bożego Miłosierdzia. Mają one nas przygotować do wielkiego wydarzenia, którym ma być Ostrzeżenie - ukazanie wszystkim ludziom na ziemi ich grzechów, w taki sposób w jaki one są odbierane przez Boga. W tym samym czasie, na niebie, w wyniku zderzenia komet, ma się utworzyć znak Krzyża, który będzie widoczny dla każdego człowieka na ziemi. Ma to być dar od Boga dla ludzkości, ostatnie ostrzeżenie i wezwanie do nawrócenia przed Sądem Ostatecznym.

 

Portret użytkownika Beata3

  "nim przyjdę jako Sędzia

 
"nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzien. sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak Krzyża na niebie, a z otworów gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym."

Z Dzienniczka św. Faustyny nr.83

http://www.ostrzezenie.yoyo.pl/

Portret użytkownika ada

Nie klei sie to kupy, skoro

Nie klei sie to kupy, skoro przyjdzie jako Krol milosierdzia by swiecic krzyzem by nas sotrzec to jak mamy sie przygotowac, ksiedza szukac i sie spowiadac? z tego ze jestesmy ludzmi? to mi nie pasuje do obrazu mojego Boga sorry
Moj Bog kocha i nie robi konca swiata i sadu ostatecznego...
i pozniej jak poswieci, bo jest milosierny, to zaraz zrobi sad ostateczny?
 

Portret użytkownika Beata3

Czego tu można nie

Czego tu można nie rozumieć DLACZEGO NASTĄPI OSTRZEŻENIE?
-aby udowodnić całemu światu, że Bóg istnieje,
-aby przyprowadzić każdego ponownie do Jezusa i na drogę Prawdy,
-aby poprzez nawrócenia zahamować na świecie wpływ grzechu i zła,
-aby pomóc uratować nas, zanim nasza dusza zostanie osądzona, przez danie nam szansy poprawy i błagania o przebaczenie za popełnione przez nas grzechy,
-aby nawrócić niewierzących, którzy nie mieliby szans na zbawienie bez tego Wielkiego Aktu Miłosierdzia,
-aby umocnić wiarę wśród wierzących.
CO POPRZEDZI OSTRZEŻENIE?
-Dwie komety zderzą się na niebie.
-Ludzie będą spodziewać się, że to wywoła katastrofy większe niż trzęsienia ziemi, ale tak nie będzie.  Będzie to znak, że wkrótce spotkamy Jezusa.
-Niebo stanie się czerwone i zobaczymy Wielki Krzyż na niebie, Znak do przygotowania się.
-Ateiści powiedzą, że jest to globalne złudzenie. Naukowcy będą szukać logicznego wyjaśnienia, ale takiego nie będzie.
-Będzie to spektakularne zjawisko, ale nie wyrządzi nam żadnej szkody, ponieważ będzie Aktem Miłości i Miłosierdzia pochodzącym od Jezusa.
CO SIĘ WYDARZY PODCZAS OSTRZEŻENIA?
-Każdy powyżej odpowiedniego wieku, dozna osobistego mistycznego spotkania z Jezusem Chrystusem.  Będzie to jak dzień naszego sądu szczegółowego po śmierci, tylko że tym razem jeszcze nie będzie wyroku skazującego. Zamiast niego dostaniemy szansę, aby poprosić o przebaczenie.
-Zostaną nam pokazane wszystkie nasze grzechy i sprawi to, że poczujemy ogromny smutek i wstyd.
-Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie.
-Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu.
-Wielu ludzi upadnie i będzie płakać łzami ulgi, łzami radości i szczęścia, łzami zdumienia i miłości.
-Nareszcie stanie się możliwe życie nowym życiem, gdy będziemy znali pełną Prawdę.
CO NALEŻY UCZYNIĆ PRZED OSTRZEŻENIEM?
-Jezus prosi teraz każdego, by modlić się za te dusze, które będą w stanie w grzechu śmiertelnego, i które być może umrą od wstrząsu Ostrzeżenia. Każdy musi się teraz przygotować.
-Jezus prosi, abyśmy wszyscy już teraz, czyli jeszcze przed Ostrzeżeniem, przygotowali się duchowo i skorzystali z możliwości spowiedzi, pokuty i prośby o przebaczenie naszych grzechów.

Portret użytkownika Beata3

http://www.ostrzezenie-forum.

http://www.ostrzezenie-forum.yoyo.pl/viewtopic.php5?f=17&t=14  Jezus podkreślił, że Jego przyjście jest Aktem Miłosierdzia dla ludzkości, i że nie przychodzi, aby już teraz sądzić świat. Orędzia skierowane są do wszystkich religii świata, aby każdy człowiek miał możliwość poznania Prawdy i nawrócenia się. Mówił o Ostrzeżeniu, duchowym przyjściu Chrystusa w Miłosierdziu. Pojęcie Ostrzeżenie było dla wizjonerki kompletnie nieznane. Jezus powiedział jej, że wszystko to dzieje się z Miłosierdzia i Miłości dla wszystkich ludzi, i że chciałby dotrzeć i poruszyć każdego człowieka na świecie. Usłyszała także o Garabandal, gdzie wiadomość o Ostrzeżeniu też przekazana była wizjonerce, ale był to dla niej nieznany temat, o którym nigdy wcześniej nie słyszała.

Jezus powiedział jej także, że gdy wstaniemy w dniu Ostrzeżenia zobaczymy na niebie dwie kolidujące gwiazdy (komety), co spowoduję eksplozję, która jednak nie zaszkodzi fizycznie ludzkości. Przed Ostrzeżeniem pojawi się na całym firmamencie Krzyż. Dla ciężkich grzeszników Ostrzeżenie będzie jednak trudnym przeżyciem, gdyż odczują ból cierpień piekła albo czyśćca.

Każdemu przedstawione będzie podczas Ostrzeżenia jego całe życie. Poczujemy i zrozumiemy, gdzie w życiu uczyniliśmy dobro i zło. Każdemu będzie też pokazane dokąd by trafił w przypadku natychmiastowej śmierci. Jest to zarazem olbrzymia szansa, aby każdy człowiek mógł poznać i doświadczyć Prawdę, a tym samym mieć możliwość nawrócenia się. Bez Ostrzeżenia, które jest Największym Aktem Bożego Miłosierdzia dla ludzkości od Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, ludzkość byłaby zgubiona, ponieważ wiara nie byłaby już prawie możliwa do znalezienia.

Są to bardzo ważne przekazy, które wkrótce się wypełnią. Wizjonerka nigdy nie otrzymała dokładnego czasu, Jezus powiedział jej jednak, że rok 2011 będzie rokiem oczyszczenia (np. przez załamanie gospodarcze, zmiany klimatyczne, trzęsienia ziemi, tsunami etc.)

Portret użytkownika Beata3

http://www.ostrzezenie.yoyo.p

http://www.ostrzezenie.yoyo.pl/                             O czym jesteśmy jeszcze informowani w orędziach Ostrzeżenie?
 
- o spisku mającym usunąć Papieża Benedykta XVI z urzędu
 
- będzie to ostatni prawdziwy Papież, a na jego miejscu zasiądzie fałszywy prorok.
 
- o pojawieniu się antychrysta
 
-  wybuchnie woja światowa, Chiny i Rosja połączą siły, Europa znajdzie się pod ich wpływem i zapanuje z powrotem komunizm.
 
- plany ataku na kraje Zachodnie już są w trakcie przygotowania przez Chiny
 
- w czasie ucisku religia Katolicka będzie zakazana, wierzący będą prześladowani,  a mszę będą odprawiane w tajemnicy.
 
- o zbliżającej się wojny nuklearnej w Iranie
 
-  o istnieniu światowej grupy, która planuje przejąć kontrole nad ludźmi i wprowadzić Nowy Porządek Świata
 
- o przejęciu kontroli przez tą "grupę" nad finansami ludzi, wprowadzeniu nowej światowej waluty
 
-o znaku bestii, którym będzie chip wczepiany pod skórze, jesteśmy ostrzegani żeby pod żadnym pozorem się na to nie godzić, będziemy zmuszani do tego, pod pozorem uzyskania dostępu do naszych pieniędzy.

Portret użytkownika NOMAD

Że tak więc może ktoś

Że tak więc może ktoś przypomni jak wyglądała Grenlandia gddzieś powiedzmy w średniowieczu? Po odpowiedzeniu na to zasadnicze pytanie skąd pomysł że Antarktyda to kraina lodu?
 
PS Lepiej zrobili by naukowcy gdyby wyszli przed kamery i przyznali się że nie mają zielonego pojęcia co się dzieje na tej planecie.

Portret użytkownika vitt

Słusznie @Wojox...Ziemia

Słusznie @Wojox...Ziemia podobnie jak i inne planety sa puste w srodku. Obliczyl to i doszedl do takich wniosków juz w 17 wieku matematyk Leibnitz.
Czy słońca też ? Trudno powiedzieć.Ale planety i księżyc to na BANK !!!
pozdrawiam

Portret użytkownika gryz321

no i co z tego widocznie tak

no i co z tego widocznie tak musi być i na ziemi zacznie sie nowy cykl . To jest tak oczywiste jak to ze lud topnieje i zamienia sie w wode....ale nie UNIA 200ml musi wyciągać i sponsorować nowy pomysł NWO chipy GMO i co tylko dla naszego dobra a jak 

Portret użytkownika Wojox

W miejscu Byrd jest ten drugi

W miejscu Byrd jest ten drugi dziwny lej. Ziemia jest jak jabłko, spłaszczona na biegunach. Są udokumentowane dwa wiry do których wlatuje woda. Wygląda to jak obrotowa pompa (tzn. Ziemią taką pompą jest), woda jest transportowana podziemnymi kanałami na szczyty gór i stamtąd spowrotem do mórz. Część wody pochodzi z opadów. To moja teoria ale myślę że jest trafna. Podobnie jak z Księżycem który posiada stały magnes na drugiej stronie który utrzymuje go w stabilnej jednakowej pozycji, oczywiście jest jak bąbka, pusty w środku.
Wydaje mi się iż wszystkie planety, Słońca są puste w środku.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika hopsiup

Aleś Ty naiwny Juszka... Do

Aleś Ty naiwny Juszka... Do "rozstrzelania" jest 6 mld ludzi to kto by się przejmował 1 mld? NWO "robią" ci sami co komunizm i faszyzm. Wyrżnięto wtedy łącznie 150 mln ludzi i nikt się tym raczej nie przejął. A jeśli już, to płaczą nad holokaustem. To takie krokodyle łzy, by ściągnąć "many, many, many..."

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem