Duży wzrost temperatury w Antarktydzie Zachodniej może przyspieszyć wzrost poziomu oceanów

Kategorie: 

Niedawno pojawiły się informacje potwierdzające, że w zeszłym roku wielkość powierzchni pokrywy lodowej Antarktydy wzrosła. Tym bardziej dziwnie brzmią ostatnie doniesienia dotyczące tego, co dzieje się z klimatem na półkuli południowej. Dane zebrane przez amerykańską stację polarną Byrd wskazują na szybki wzrost średniej rocznej temperatury w rejonie Antarktydy Zachodniej.

 

Objętość lodu pokrywającego zachodnią cześć tego kontynentu to około 2,2 milionów kilometrów sześciennych, co stanowi 10% z lodu Antarktydy.  Eksperci wielokrotnie rejestrowali ocieplenia w tym regionie, ale tym razem zjawisko jest długoterminowe. To powoduje, że nagle powstaje potrzeba wszechstronnej analizy zmian, jakich można oczekiwać z tego powodu.

 

W nowym artykule opublikowanym w czasopiśmie Nature Geosciences, naukowcy informują, że w okresie od 1958 do 2010 r., średnia roczna temperatura w rejonie Antarktydy Zachodniej wzrosła o 2,4 ° C.  Zdaniem ekspertów, jest to dwa razy więcej niż oczekiwano, i jest to około trzy razy więcej niż tempo wzrostu globalnej średniej rocznej temperatury.

Foto: Julien Nicolas, Ohio State University

Zachodni lądolód Antarktydy jest szczególnie wrażliwy na zmiany klimatu, ponieważ jego podstawa jest poniżej poziomu morza i jest narażona na bezpośredni kontakt z ciepłą wodą oceanu.  Statystyki pokazują, że topnienie zachodniego lodowca, jakie następują obecnie podnoszą poziom mórz o 0,3 mm rocznie.  Aktualnie większa kontrybucja dodatkowej wody jest tylko z Grenlandii, która topnieje dodając około 0,7 mm na rok. Uczeni twierdzą, że wielkość ta będzie z roku na rok rosła w szybkim tempie.

 

Naukowcy przyznają również, że przez słabą znajomość regionu i brak danych historycznych, nie wiemy jeszcze, dlaczego następuje to szybkie ocieplenie akurat w tej części Antarktydy. Znalezienie przyczyny staje się w tej chwili priorytetem. Jak zatem rozumiec przybór lodu w jednej cześci kontynentu i wzrost temperatury w drugiej jego części? Czy nie to samo obserwujemy aktualnie w Europie? 

 

 

Źródłohttp://www.gmanetwork.com/news/story/288064/scitech/science/west-antarctica-warming-fast-may-quicken-sea-level-rise

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MrTHC

kazdy ma swoje racje, nie

kazdy ma swoje racje, nie rozumiem dlaczego ktos utwierdza sie w swoich przekonaniach nie majac czym poprzec tych tez, mozna tylko przypuszczac i tak bedzie poki co, moze przed jakims procesem ziemi chocby takimi topnieniami lodowcow czy trzesieniami, terazniejsza technologia uchroni choc kilka osob, gdzies zostanie to spisane i dalej badane, za miliary lat moze nawet bedzie to do obliczenia i przy kazdej takiej kolejnej dacie, czlowiek bedzie musial opuscic ziemie na ten czas by powrocic i dalej zyc. Nie wiem i prosze ludzie.. nie mowcie czegos, jakbyscie mieli czarno na bialym. Narzekacie na mocherow czy inne normy spoleczne, nie patrzac przy tym na siebie, negujac wszystkich, byc moze z podludzkim charakterem.

Portret użytkownika Beata3

   

 
 

Strona poświęcona jest orędziom, które otrzymuje od Jezusa Chrystusa katoliczka, wizjonerka z Irlandii, Maria Bożego Miłosierdzia. Mają one nas przygotować do wielkiego wydarzenia, którym ma być Ostrzeżenie - ukazanie wszystkim ludziom na ziemi ich grzechów, w taki sposób w jaki one są odbierane przez Boga. W tym samym czasie, na niebie, w wyniku zderzenia komet, ma się utworzyć znak Krzyża, który będzie widoczny dla każdego człowieka na ziemi. Ma to być dar od Boga dla ludzkości, ostatnie ostrzeżenie i wezwanie do nawrócenia przed Sądem Ostatecznym.

 

Portret użytkownika Beata3

  "nim przyjdę jako Sędzia

 
"nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzien. sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak Krzyża na niebie, a z otworów gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym."

Z Dzienniczka św. Faustyny nr.83

http://www.ostrzezenie.yoyo.pl/

Portret użytkownika ada

Nie klei sie to kupy, skoro

Nie klei sie to kupy, skoro przyjdzie jako Krol milosierdzia by swiecic krzyzem by nas sotrzec to jak mamy sie przygotowac, ksiedza szukac i sie spowiadac? z tego ze jestesmy ludzmi? to mi nie pasuje do obrazu mojego Boga sorry
Moj Bog kocha i nie robi konca swiata i sadu ostatecznego...
i pozniej jak poswieci, bo jest milosierny, to zaraz zrobi sad ostateczny?
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem