Duże zapadliska na Filipinach i w Teksasie

Kategorie: 

Do dużego zapadliska doszło na Filipinach a konkretnie na wyspie Cebu. Taka formacja geologiczna bywa często nazywana z jeżyka angielskiego, jako sinkhole. Nazwa dobrze oddaje to, czym w istocie są te twory. Po prostu fragment gruntu zaczyna tonąć i pojawia się zwykle głęboką na kilkadziesiąt metrów dziura.

 

Słynne są twory typu sinkhole, do jakich dochodzi w Gwatemali. Niektóre z nich są naprawdę ogromne. Tego typu zjawiska są rejestrowane praktycznie na całym świecie i często wiązane są z działalnością wód gruntowych, które wymywają metodycznie fragmenty gruntu powodując w pewnym momencie jego pionowe opadanie.

Sinkhole z Filipin jest prawdopodobnie wynikiem ostatnich trzęsień ziemi, jakie nawiedzają ten kraj. Jest dość głęboki, ale porównując go do innych takich otworów w ziemi, jest to średniej wielkości formacja. Do podobnego zjawiska doszło również niedawno w Teksasie gdzie zapadł się fragment wybrzeża rzeki płynącej przez.

Zapadliska i pękanie gruntu może być cennym znakiem wskazującym, na występowanie jakichś zmian potencjalnie skutkujących eskalacją zjawisk potencjalnie niebezpiecznych. Właśnie, dlatego zjawiska te powinny być odpowiednio katalogowane i zgłaszane lokalnym instytutom geologicznym.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gregluc

Tak duży obiekt widoczny

Tak duży obiekt widoczny byłby nie tylko na Anarktydzie. Poza tym na tych filmikach pokazywany jest w róznych sklach, kolorach (raz jest jasny jak na tym w/w, czesto zas jest przekazywany jako czerwona planeta, byc moze słońce? ) Dla mnie za bardzo naciągane bym w to uwierzył. Nic nie dzieje się tak nagle. Pozdrawiam trzeźwo myślących. 

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika vis

Coz oś Ziemi po prostu wraca

Coz oś Ziemi po prostu wraca na swoje wlasciwe miejsce.Zstala częsciowo przesunieta ok.50 tys.lat temu,nastepnie ok 11500.W wyniku niecnych dzialań.Czyich ? Niektorzy juz wiedza ! Z czasem dowiedza i zrozumieja wszyscy !

Portret użytkownika gregluc

vis nie wraca na swoje

vis nie wraca na swoje własciwe miejsce a oscyluje. Oś ziemi nie jest stała na przestrzeni wieków. Ona się przemieszcza więc cięzko tu mówic o tym że jest coś stałego jak własciwe miejsce. Warto zapoznać sie z takimi zagadnieniami jak elektryka wszechswiata, ruch falowy i drgania. Skad to wszystko pochodzi i jaki jest tego skutek. ziemia jest żywą planetą wiec jak najbrdziej zmiana osi jak ruch plyt tektonicznych jest jak najbardziej własciwy.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika baca

te Nibiru jest piekne nie

te Nibiru jest piekne nie powiem ale wg mnie jest "za blisko" na autentyk - cos tak wielkiego raczej nie mogloby sie "podkrasc" niezauwazone a jesli nawet to byloby wiecej źrodel a nietylko jedno ujecie
poza tym przyplywy morskie juz dawno by "oszalaly" gdyby cos tak duzego bylo tak blisko, prawda?
ja wiem ze jest oficjalny spisek, podziemne bunkry, przemilczenie i tak dalej ale ludzie tam pracujacy natychmiast zasypaliby youtuby indywidualnymi filmami tego obiektu z ROZNYCH lokalizacji-poki co nie ma tego niestety.
poza tym Nibiru ma stado ksiezycow wg Sumerow a na tym filmie ich nie widac FAKE moim zdaniem
Nibiru z ksiezycami jest natomiast tu:
http://www.youtube.com/watch?v=QjNuahgAmRk&feature=related
pozyjemy zobaczymy - do grudnia niedaleko - wtedy az do konca 2013-go Nibiru "ma" przelatywac najblizej Ziemi
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ