Duże zapadliska na Filipinach i w Teksasie

Kategorie: 

Do dużego zapadliska doszło na Filipinach a konkretnie na wyspie Cebu. Taka formacja geologiczna bywa często nazywana z jeżyka angielskiego, jako sinkhole. Nazwa dobrze oddaje to, czym w istocie są te twory. Po prostu fragment gruntu zaczyna tonąć i pojawia się zwykle głęboką na kilkadziesiąt metrów dziura.

 

Słynne są twory typu sinkhole, do jakich dochodzi w Gwatemali. Niektóre z nich są naprawdę ogromne. Tego typu zjawiska są rejestrowane praktycznie na całym świecie i często wiązane są z działalnością wód gruntowych, które wymywają metodycznie fragmenty gruntu powodując w pewnym momencie jego pionowe opadanie.

Sinkhole z Filipin jest prawdopodobnie wynikiem ostatnich trzęsień ziemi, jakie nawiedzają ten kraj. Jest dość głęboki, ale porównując go do innych takich otworów w ziemi, jest to średniej wielkości formacja. Do podobnego zjawiska doszło również niedawno w Teksasie gdzie zapadł się fragment wybrzeża rzeki płynącej przez.

Zapadliska i pękanie gruntu może być cennym znakiem wskazującym, na występowanie jakichś zmian potencjalnie skutkujących eskalacją zjawisk potencjalnie niebezpiecznych. Właśnie, dlatego zjawiska te powinny być odpowiednio katalogowane i zgłaszane lokalnym instytutom geologicznym.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gregluc

Tak duży obiekt widoczny

Tak duży obiekt widoczny byłby nie tylko na Anarktydzie. Poza tym na tych filmikach pokazywany jest w róznych sklach, kolorach (raz jest jasny jak na tym w/w, czesto zas jest przekazywany jako czerwona planeta, byc moze słońce? ) Dla mnie za bardzo naciągane bym w to uwierzył. Nic nie dzieje się tak nagle. Pozdrawiam trzeźwo myślących. 

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika vis

Coz oś Ziemi po prostu wraca

Coz oś Ziemi po prostu wraca na swoje wlasciwe miejsce.Zstala częsciowo przesunieta ok.50 tys.lat temu,nastepnie ok 11500.W wyniku niecnych dzialań.Czyich ? Niektorzy juz wiedza ! Z czasem dowiedza i zrozumieja wszyscy !

Portret użytkownika gregluc

vis nie wraca na swoje

vis nie wraca na swoje własciwe miejsce a oscyluje. Oś ziemi nie jest stała na przestrzeni wieków. Ona się przemieszcza więc cięzko tu mówic o tym że jest coś stałego jak własciwe miejsce. Warto zapoznać sie z takimi zagadnieniami jak elektryka wszechswiata, ruch falowy i drgania. Skad to wszystko pochodzi i jaki jest tego skutek. ziemia jest żywą planetą wiec jak najbrdziej zmiana osi jak ruch plyt tektonicznych jest jak najbardziej własciwy.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika baca

te Nibiru jest piekne nie

te Nibiru jest piekne nie powiem ale wg mnie jest "za blisko" na autentyk - cos tak wielkiego raczej nie mogloby sie "podkrasc" niezauwazone a jesli nawet to byloby wiecej źrodel a nietylko jedno ujecie
poza tym przyplywy morskie juz dawno by "oszalaly" gdyby cos tak duzego bylo tak blisko, prawda?
ja wiem ze jest oficjalny spisek, podziemne bunkry, przemilczenie i tak dalej ale ludzie tam pracujacy natychmiast zasypaliby youtuby indywidualnymi filmami tego obiektu z ROZNYCH lokalizacji-poki co nie ma tego niestety.
poza tym Nibiru ma stado ksiezycow wg Sumerow a na tym filmie ich nie widac FAKE moim zdaniem
Nibiru z ksiezycami jest natomiast tu:
http://www.youtube.com/watch?v=QjNuahgAmRk&feature=related
pozyjemy zobaczymy - do grudnia niedaleko - wtedy az do konca 2013-go Nibiru "ma" przelatywac najblizej Ziemi
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem