Duża ilość spadających meteorów widzianych na całym świecie

Kategorie: 

W samych tylko Stanach Zjednoczonych zaobserwowano wczoraj przynajmniej 20 przypadków spadających obiektów. Oprócz tego przed kilkoma dniami doszło do obserwacji spadającego obiektu we Włoszech.

 

O fali obserwacji tak zwanych kul ognistych donosi sama NASA, której specjaliści wytyczyli specjalne mapy upadku tych obiektów. Zanotowano ponad 20 kul ognia na niebie na południu Stanów Zjednoczonych. Obiekty wchodziły w ziemską atmosferę z prędkościami od 16 do 71 km/s . Większość z tych meteorów szybko poruszających się to sporadycznie ciała niebieskie pojawiające się jako efekt niezorganizowanego przepływu niewielkich obiektów, do którego dochodzi w naszym systemie planetarnym.

Wewnętrzny Układ Słoneczny usiany jest takimi meteorami i spadają one na Ziemię każdego dnia, tak długo, jak nasza planeta obraca się wokół Słońca. Niemniej jednak, część meteorów nie była przypadkowa. NASA twierdzi, że niektóre z nich to nadal Perseidy.

Podobnie należy wyjaśnić obserwację spadającego obiektu widocznego nad Wochami. Do zjawiska tego doszło 3 września. Było bardzo wielu świadków i niektórzy twierdzą, że widzieli spadająca kulę ognia uderzającą w ziemię. Kilka osób zgłosiło incydent do straży pożarnej i policji. Służby udały się w kierunku miejsca domniemanego upadku meteorytu, ale niczego nie odnaleziono.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika hunterianin

Czy ktoś miał szczęście

Czy ktoś miał szczęście widzieć też dziś tj. 03.12.2013 r. rano ok. godz. 06:07 piękne zjawisko na niebie prawdopodobnie w postaci spadającego jasnego meteoru? pojawił się nagle spadał z dużą prędkością ze wschodu na zachód, sprawiał wrażenie jakby się spalał - widoczny "ogon", zgasł spektakularnie się rozpadając zaraz nad widnokręgiem. Taka od zachęta na początek dnia Wink
Zaobserwowano w Miedzianej Górze koło Kielc w drodze na przystanek.

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Wielkie halo o nic codzień

Wielkie halo o nic codzień wpada kilka ton pyłu kosmicznego w atmosferę a że zdarzają się większe okruch to normalne, przecież Uniwersum nie jest jakimś jednolitym tworem.
ps. Co kilkanaście-kilkadziesiąt mln lat wpada obiekt który powoduje zniszczenia na skalę globalną doprowadzając do wymierania gatunków.

Portret użytkownika onnn

@alvaro31185, a słownik

@alvaro31185, a słownik J.Polskiego  przypadkiem ci nie przeleciał ? pytam się do KURWY NĘDZY GDZIE SĄ ADMIN I!!!! Taki bełkot nie powinien być publikowany no chyba że administracja również ma tyle samo wspólnego z językiem polskim co  kol. alvaro31185,
 
ŻENADA
 

Portret użytkownika nowy

Witam, 09.09.2013r w

Witam, 09.09.2013r w okolicach Warszawy zaobserwowałem w nocy podobne zjawisko. BYło to dokłądnie o 0:41, lubie patrzeć na gwiazdy a tamtej nocy nieby było prawie całe czyste, mieszkam na wsie więc widać to idealnie. Na północy nagle pokazało się coś 5 nawet 6 razy większego od gwiazdy polarnej, było to białe światło nie ciągneło nic za sobą, spadało bardzo szybko więc może widziałem to w nie całe pół sekundy, wyglądało to tak jakby nagle to coś się wbiło w orbite wyglądało to tak że aż normalnei złapałem się za głowe i zaniemówiłem. Następnie też tej samej nocy pół h później zaobserwowałem na wschodzie lecący obiekt na południe, też wyglądało to tak jakby się wbił w orbitę, wydaje mi się że mogła być to spadająca gwiazda ponieważ ciągnełą za sobą biały pasek i była dużo mniejsza od tego wczesniejszego zjawiska.

Portret użytkownika infinititi

identyko jakis miesiac temu

identyko jakis miesiac temu na slasku - kilkanascie razy wieksze od gwiazdy i do tego idealnie  zgaslo lecąc, jakby ktos zgasil zarowke , zupelnie inaczej niz spalajace sie meteoryty, potem w przeciagu tygodnia bardzo szybko poruszajace sie swiatlo o jednolitym natezeniu przelecialo przez cale niebo w rownej lini, i za pare dni jakos, troche wolniej i puslusująca w rownch odstepach - kilka puslow na cale niebo
 
NIGDY NIE WIDZIALEM TYLU SWIATEL na niebie, a patrze jakies 35 lat
zakladajac ze sondy nie zapier dlaja jak odrzutowiec, a meteoryty nie gasą idealnie jakby byly animacją

Portret użytkownika Menkalinan

Moim zdaniem te wzmożone

Moim zdaniem te wzmożone obserwacje i meteor z Czelabińska, mają jakiś związek z ISON...  podziemne miasta, bazy, tunele, schrony, banki nasion, biblioteki są już w pełni gotowe...   czuję że coś grubego się kroi..  w ciągu trzech najbliższych lat będziemy świadkami przełomowych wydarzeń na skale globalną, cały obecny system wkrótce przejdzie do historii...  fajerwerki zaczną się od listopada tego roku, niewykluczone że tajne bractwa zamierzają połączyć trzecią wojnę światową z globalnym kataklizmem by zwiększyć depopulacje do 500mln i odziedziczyć nowy postkatastroficzny świat tworząc na nim system oparty na totalnym zniewoleniu ludzkości, na kolejny cykl tysiącleci... Ale to od ludzi zależy czy te plany im wypalą czy nie...  

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Mój Boże, jaki ty jesteś

Mój Boże, jaki ty jesteś mądry... Masakra... Wszystkiego się już dowiedziałeś i zamiast się ratować,nadal kiśniesz przed kompem klepiąc pierdołki i sklecone z netu info. Bedzie to co ma być i myślę ,że w tych 500 000 000 ani mnie ani Ciebie nie będzie. Nawet Borka nie będzie, chociaż on wie więcej od Ciebie hahaha Biggrin

A ogólnie do czego dąże? Do tego , żebyście poczekali na rozwój wypadków a nie jarali się tym że "Już się zaczyna". Nic się nie zaczyna, to jest kolej wydarzeń. Różne wydarzenia obserwujemy każdego dnia, to one tworzą historie naszego pokolenia.

Koniec świata miał być już po 9/11 (wojna atomowa) , miał być w 2012, miał być po potężnym rozbłysku, na Matki Boskiej Zielnej bo jakaś tam przepowiednia była,po przebiegunowaniu, jak papież umrze itp itd... Końca świata nie było. 

Bedzie zapewne, i wtedy wszyscy się o tym dowiemy. Więc proszę o ogarnięcie się i nie podniecanie tym ,że coś tam spadło z nieba bo od zawsze spadało i będzie spadać.

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem