Duża część świata walczy z powodziami

Kategorie: 

Wiele krajów świata walczy obecnie z wielkimi powodziami. Wśród nich są Japonia, Filipiny, Rosja, Chiny i Pakistan. Oprócz tego powodzie gnębią kraje od Afryki po Azję na Europie skończywszy. W wielu miejscach powodzie zostały wywołane nadzwyczajnymi opadami. Działo się to mniej więcej w tym samym czasie, kiedy nasza cześć świata doświadczała wielkich upałów.

 

Opady deszczu w okolicach czelabińska w Rosji w trzy dni przekroczyły miesięczne opady i to czterokrotnie. Nic dziwnego, że taka ilość wody oznacza przynajmniej podtopienia, a w najgorszym razie rozległą powódź. W efekcie władze zostały zmuszone do wdrożenia procedur ratunkowych. Rozpoczęto ewakuacje ludności. Powódź zrywała mosty i przybór wody był bardzo szybki. Przyczyną problemów jest wielki cyklon, który przybył nad Ural. Podobnie trudna sytuacja jest na Dalekim Wschodzie Rosji, w regionie Amurskim, Chabarowskim , Primorskim oraz w Źydowskim Regionie Autonomicznym (Амурской област, Хабаровском краи, Приморском краи, Еврейской автономной област)

 

Pod wodą jest też spora cześć Chin. Tam sytuacja na północy jest tak zła, że mówi się o najgorszej powodzi od 20 lat. Poziom wody w rzece Nenjiang przekracza normę o 162 centymetry. Władze wprowadziły pomarańczowy poziom alarmu, w ich skali może być jeszcze tylko czerwony alarm oznaczający rozległą katastrofę. Według informacji z mediów chińskich napięta sytuacja pozostanie jeszcze przez kilka dni. Sytuację może pogorszyć fakt, że oczekiwane są obfite opady.

 

 

Podobnie trudna sytuacja jest w Japonii. Co najmniej dwie osoby zginęły z powodu ulewnego deszczu, który wystąpił w prefekturze Iwate. Władze lokalne mówią o opadach deszczu w ich regionie, jako nagłej katastrofie i oczekują na pomoc ze strony rządu.

Równie niszczące powodzie zawitały do Afganistanu. Przepełnione górskie rzeki to wystarczający powód katastrofy. Na północ od Kabulu woda zalała grunty rolne i niszczyła wątłe gliniane domki. W powodzi zginęło w sumie 20 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jacenta

Jak patrzę na bezmyślne

Jak patrzę na bezmyślne wycinanie drzew w mojej okolicy, to cóż się dziwić, że woda nie ma gdzie się zatrzymać ani nie ma czym oddychać. A co najgorsze, nie ma mądrej gospodarki nie tylko wodnej, ale całkowitej społecznej organizacji jutra. Do szamba powinni wpadać najpierw ci, którzy je czynią i długo w nim nurkować, żeby nachłonęli się smrodu, jaki po sobie pozostawią. Wystarczyło kilkadziesiąt lat, żeby zrujnować tak ciężko po wojnie odbudowywane systemy gospodarcze. Niestety, zdrowe społeczeństwo musi być wychowywane od zarodka.

Jedynym i niezaprzeczalnym cudem jest Bóg.
Reszta to tylko nasza niewiedza.
Jacenta.

Portret użytkownika ARTUR

Jeżeli zostały zachwiane

Jeżeli zostały zachwiane kierunki przepływu prądów morskich a biegun magnetyczny tylko w ciągu 6 miesięcy przesunął się o 160 km to czegóż można wymagać od pogody , zmiany pokazane na filmie 2012 nie będą trwały tyle co seans filmowy lecz kilka lat .

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem