Duża aktywność wulkanu Sakurajima w Japonii

Kategorie: 

W noworoczną Niedzielę doszło nie tylko do dużego trzęsienia w okolicy Japonii, ale również do znacznej erupcji wulkanu Sakurajima. Japońskie żywioły powitały Nowy Rok.

 

Wulkan postanowił zamanifestować początek roku 2012 efektownymi, napędzanymi ciepłem Ziemi, fajerwerkami. Zwykle erupcje tego wulkanu są bardzo spektakularne a on sam należy do najaktywniejszych w Japonii.

 

Niedzielna erupcja tak jak poprzednie charakteryzowała się gwałtownym przebiegiem. To typowe dla tego wulkanu, ponieważ magma ma tam konsystencję powodujacą, że często zatykają się kominy magmowe, co powoduje wzrost ciśnień i w konsekwencji wybuchowe erupcje.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika asuan

Zgadzam się z Maxem , też mi

Zgadzam się z Maxem , też mi się wydaje , że jakies gazy dostały się do atmosfery i stąd te padnięte ptaki , to ze akurat w sylwestra też się trafiły to zbieg okoliczności, bo na kilka dni wcześniej też zdechło trochę w innych częściach świata . Z oceanów i wulkanów a także spod lodowców uwalnia się coraz więcej metanu , bezwonnej trucizny niezauwazlnej dla oka, może czas zacząć  robić pomiary stężenia gazów w atmosferze w różnych częściach globu a nie zwracać  tylko uwagę na smog i CO2... ale to moje zdanie.

...spróbuj zrozumieć świat samemu, zanim ktoś narzuci Ci swoją wizję i chwyci w macki narzuconych wzorców....

Portret użytkownika Max

Śnięte ryby, zakwaszenie

Śnięte ryby, zakwaszenie oceanów, podnoszenie się temperatury oceanów nie uzasadnione temperaturom powietrza, spadające stada ptaków (coś je musi truć w locie może jakieś wyziewy z ziemi i dna oceanów)- co ma takiego powera ??? jak dla mnie wulkany .Te kilka tysięcy lat względnego spokoju strasznie uśpiło czujność ludzi POBUDKA Smile

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika ARTUR5

Jeżeli ilość pierdnięc

Jeżeli ilość pierdnięc zwiększy się to nastąpi rozerwanie życi .Jeżeli tyle jest wybuchów wulkanów na 30% globu to co się dzieje pod wodą gdzie skorupa jest niezbadana ,tak więc kierunek prądów morskich i cyrkulacja wiatru ulegają zmianie .

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ