Duchowni z Gruzji protestują z powodu obchodów w szkołach „szatańskiego” Halloween

Kategorie: 

Grupa kapłanów i ich zgromadzenia zorganizowały wiec w pobliżu budynku Ministerstwa Edukacji Gruzji, domagając się dymisji Tamary Sanikidze, szefowej resortu.

 

Manifestującym nie podoba się, że w wielu szkołach miały miejsca maskarady, poświęcone Halloween. Protestujący uważają, że Halloween nie jest świętem, jak to się przedstawia, ale kultem prawdziwego diabła.

 „W szkołach nie powinno tego być. Dzieci muszą wiedzieć, że to nie jest zabawa, to jest satanizm…" - powiedział jeden z protestujących.

Aktywista oskarżył szefową Ministerstwa Edukacji, że szkoły mają ciche przyzwolenie na szerzenie tego obyczaju, podaje Interfax. Jednak patriarcha Gruzji oświadczył, że nie został poinformowany o tej akcji i nie zgadza się z radykalnymi postulatami protestujących. Z kolei Ministerstwo Edukacji podało, że nie ma wpływu na to, jakie bale organizowane są w szkołach.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Mat

Kilka lat temu na przełomie

Kilka lat temu na przełomie października i listopada znalazłem się w biurowcu zabawkowego giganta Mattel, produkującego lalki Barbie, Ken i inne tego typu badziewie. Zaskoczył mnie halloweenowy wystrój, niezwykle rozbudowany, również o zabawki w postaci zombie, wampirów i w innych upiornych odmianach. Stały na półkach, były podwieszone pod sufitem, szkokowały w prawie każdym miejscu. Niezwykle precyzyjnie i realistycznie wykonane, tworzyły tam iście mroczny nastrój, pogłębiony obrazami cmentarzy, ruin zamków, nawiedzonych domów, trumien itp. Pomyślałem wtedy, że przecież musiały nad tym pracować rzesze pomysłodawców, projektantów, techników materiałowych, musiały być uruchomione specjalne linie produkcyjne i systemy sprzedaży wraz z promocjami, co w efekcie spowodowało, że cały ten szajs trafił do sklepów na całym świece. Oczywiście wszystko dla "rozrywki" dzieci. Sprawiało to wrażenie bardzo przemyślanego planu, sterowanego przez wysoko postawionych decydentów. Niektórzy próbują bagatelizować, że to po prostu działania czysto komercyjne, podyktowane aktualną modą wśród dzieci i młodzieży oraz potrzebgą dostosowania do niej przemysłu zabawkarskiego i rozrywkowego. Czyżby? To nie jest tylko biznes, gdy wywierany jest głęboki wpływ na podświadomość, poprzez zastosowanie odpowiednich form wizualnych rodzących lęk i równocześnie uwodzących. Wypaczającyh stosunek do życia i śmierci, odciągających od prawdziwej duchowości i wiedzy na jej temat. Ktoś w sposób bardzo profesjonalny gra na emocjach młodych ludzi i robi im rozpierduchę w główkach. Wtedy można o wiele łatwiej nimi sterować.
Komercją można usprawiedliwić wszystko, ale w istocie jakakolwiek "nowa świecka tradycja", moda, trend, lansuje pewne postawy, wartości i potrzeby. W ten sposób kształtuje się mentalność i poziom kultury. Komuś najwyraźniej zależy, żeby pozostawał on wystarczająco prymitywny i opierał się na odruchu standym oraz na emocjach, dzięki którym najłatwiej zniewalać społeczeństwo (szczególnie ludzi młodych), o czym już tysiące lat temu pisał Sun Tzu w swojej "Sztuce wojny".
A przy okazji, jak się wejdzie na strony z darmowymi filmami, jak CDA, iptak itp., i podliczy proporcje horrorów i bezmyślnych brutalnych filmów do innych gatunków, to robi wrażenie. Wygląda na to, że w tym przypadku działa dokładnie ta sama szajka kontrolerów umysłów.

Portret użytkownika Waldorfus

Pieniaczy Satyryk: Groteskowa

Pieniaczy Satyryk: Groteskowa awantura z ambony

U o. dyrektora Tadeusza Rydzyka podobnie: Najpierw pokazywali dobrze bawiących się poprzebieranych ludzi na rowerach; potem protestowali; uświadamiali, potępiali... Niepolskiemu helołinowi zrobili doskonałą promocję, a  siebie, przy okazji skompromitowali.

Macie tam Ojcze Dyrektorze doskonałych ekspertów od socjologi i socjotechnik.... Gratuluję!

Czarna rozpacz...
Niestety... mamy XXI w., a okazuje się że Kościół nadal straszy diabłem.  Tyle tylko że robi to bardzo nieudolnie. Ludzie się śmieją, stukają w głowy, telewizory przełączają na kanały kontrolowane przez postkomunę i lewaków, a potem idą się „doskonale” bawić.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika nałukowiec

No, nareszcie jakieś

No, nareszcie jakieś prawdomówne patiarchy, ino w tej jednej kwestii ale dobre i to, brawo Gruzja! O tym trza mówić gnojom i wybić im ze łba to hamerykańskie diabelskie qrestwo! Ale widać już, że i nasze kibole o tym rozkminy mają, bo jechalim wczoraj na nekropole bez "miasto żuli" (co tam już Lindy nie lubią), no to takie gdzieś na wiadukcie prześcieradło wisiało: "zamiast obcą kulturę czcić lepiej bliskim zapal znicz" i obok przekreślona dynia. A napis to był nawet zacny, zwłaszcza w porównaniu z zeszłorocznymi: "ełkaes robi kupę do wiadra" i "widzew jeździ tico" (czy może odwrotnie?) i widać jakiś postęp.
Kto wie kuźnia..., to może jest jeszcze jakaś nadzieja dla tych psycholi łysych dresów?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem