Dubaj – wielki wieżowiec w płomieniach

Kategorie: 

W centrum Dubaju, na kilka godzin przed Nowym Rokiem, zapalił się wieżowiec w którym mieści się jeden z głównych hoteli w mieście Address Downtown Hotel. W akcji gaszenia wzięły udział setki strażaków i ratowników, donosi Reuters.

 

Zdaniem służb ratowniczych, akcja ratunkowa była skomplikowana poprzez fakt, że w okolicy przebywały dziesiątki turystów i mieszkańców. Agencja podała, że hotel położony jest w bliskim sąsiedztwie najwyższego budynku świata - wieży Burj Khalifa, przy której goście i miejscowi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich tradycyjnie świętowali Nowy Rok.

 

Świadkowie poinformowali, że ogień wznosił się prawie na całą wysokość wielopiętrowego budynku. Dane na temat przyczyn pożaru i potencjalnych ofiar nie zostały jeszcze opublikowane. W Internecie pojawiło się już jednak wiele zdjęć i filmów, dokumentujących katastrofę. Na wielu nagraniach wyraźnie słychać syreny pojazdów ratowniczych przy hotelu i wybuchy fajerwerków w tle.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika komar

Przez wiele godzin palilo sie

Przez wiele godzin palilo sie kilkadziesiat pieter (zobaczcie filmiki jakie to bylo inferno) , a budynek nadal stoi w jednym kawalku. W wtc palilo sie kilka pieter i po 20 minutach budynek samoistnie rzpadl sie na puder... Czy to nie daje ludziom do myslenia???

Portret użytkownika Takitam

Na WTC w wieżowce wbiły się

Na WTC w wieżowce wbiły się bardzo duże samoloty z pełnymi zbiornikami paliwa - to są tony płonącego lekkiego węglowodoru. Nie można porównywać tego wprost do palących się sprzętów, podłóg itp. To tak jakbyś porównywał świeczkę do kotła parowozu.

Portret użytkownika excar

@takitam Widziałeś kiedyś

@takitam
Widziałeś kiedyś palące się wykładziny ,panele i inne wszechobecne węglowodory przetworzone na elementy wyposażenia budownictwa?
Co prawda posiadające różne certyfikaty trudnopalności wydawane przez "niezależne" laboratoria dla producentów tych plastikowych śmieci ,którzy to producenci sa wykonawcami i własnością wielkich korporacji które to sa sponsorami tych "niezaleznych" laboratoriów:):):) ale wygibus słowny ...
Niosłeś kiedyś duży kawał wykładziny do wytrzepania?
Ciężki ,nie?
Pomnóż teraz liczbę pieter przez liczb pokoi i korytarzy a potem przez wagę tego plastikowego śmiecia (węglowodorowego) w każdym pokoju i korytarzu a potem czekam na wiążącą opinię.
Te ciężkie węglowodory może troszkę trudniej zapalić ale jak już złapią temperaturę to  horror. Pomijając takie dobra wydobywające się z pożaru jak min.dioksyny !!!

Portret użytkownika Q...

W W T C, 7 uderzyło tylko

W W T C, 7 uderzyło tylko kilka szczątków, nie cały samolot. Oficjalnie budynek ten płonął, mniej spektakularnie niż pokazany w artykule czy inny wieżowiec, parę lat temu a zapadł się klasycznie, jak wszystkie podobne mu wyburzane budynki o konstrukcji żelbetowej. To było wręcz mistrzostwo prac minerskich wśród tych które kiedykolwiek widziałem. Truizmem jest też już przypominanie że jego zawalenie ogłoszono w tamtejszej TV na około dwadzieścia minut przed zaistnieniem faktu. Ogłoszono to jako rzecz dokonaną, gdy w kadrze obejmującym dziennikarza i panoramę NY w kierunku na Manhattan było widać stojący budynek który "już się zapadł". Albo była to niedoróbka wynikła z panującego chaosu albo zaplanowany "błąd" byśmy wiedzieli o co chodzi i czuli bezsilność w obliczu tych czynów i późniejszych działań popleczników antychrysta.

Portret użytkownika Takitam

W WTC uderzyły całe samoloty

W WTC uderzyły całe samoloty - przejrzyj sobie filmy na necie, nie neguję że rozpadły się na szczątki ale paliwo wybuchło. Widać to było szczególnie dobrze podczas  ataku na drugi wieżowiec. Natomiast zgadzam się z wszelkimi wątpliwościami i "niejasnościami" całej tej sytuacji.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem