Droid bojowy "Muł" przechodzi testy w terenie

Kategorie: 

Robotyzacja amerykańskiej armii postępuje. W ramach projektu sponsorowanego przez amerykańską agencje DARPA (Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) cały czas doskonalone są nowoczesne systemy bojowe. Projekt zrobotyzowanego "muła" jest prowadzony od kilku lat aktualnie trwają próby terenowe udoskonalonego autonomicznego robota transportowego.

 

Konstrukcję rozwija firma Boston Dynamics a model ten nosi nazwę kodową AlphaDog LS3. Ta maszyna krocząca jest w stanie przenosić ładunek o ciężarze do 180 kilogramów. Ma wspierać jednostki wojskowe w trudnym terenie. Konstrukcja przypominająca pojazdy z filmu "Gwiezdne Wojny" jest już praktycznie gotowa do produkcji.

AlphaDog ma być 10 razy bardziej cichy niż prototypowy BigDog i musi zawierać wiele czujników do wykrywania właściwości gruntów, na których porusza. Jego pierwsze testy w warunkach rzeczywistych mają mieć miejsce w 2012 roku. Być może zobaczymy je w akcji już podczas inwazji na Iran.

 

 

Źródłohttp://droid-n.com/alphadog-ls3.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ralfi 666

Kozaki - teraz pewnie niesie

Kozaki - teraz pewnie niesie pół tony, rypie wszystko z działek, mężczyzn morduje kobiety gwałci a dzieci wychowuje na żołnierzy. Jak zapuka i powie, że poczta a wy mu otworzycie to się posracie Smile ale będzie zabawnie!

Portret użytkownika maxandy

Widzę, że dobry humor was nie

Widzę, że dobry humor was nie opuszcza, to może coś takiego zapodam pod rozwagę...Księga Joela 2:1-11(...)Jak zorza poranna rozciąga się po górach lud wielki a mocny, któremu równego nie było od początku i nie będzie po nim nigdy aż do lat przyszłych pokoleń. 3. Przed nim ogień pożerający, a za nim płomień palący; ziemia ta jest przed nim jak ogród Eden, lecz po nim będzie pustym stepem i przed nim nikt nie ujdzie. 4. Wygląd ich podobny do wyglądu koni, a będą biec jak rumaki, 5. co skaczą po szczytach gór; jak turkot rydwanów i jak szum płomienia ognia, co pożera ściernisko, jak lud potężny, gotów do walki. 6. Przed nim narody lęk odczuwać będą, wszystkie twarze pobledną.  7. Jak bohaterowie pobiegną do szturmu, jak mężowie waleczni wdrapią się na mury, każdy z nich pójdzie swą drogą, a ze ścieżek swoich nie zstąpią. 8. Jeden drugiego nie przyciśnie, każdy pójdzie swoim szlakiem. I choć na oręż natrafią, ran nie odniosą. 9. Napadną na miasto, zdobędą mury, na domy się wdrapią, jak złodziej wtargną oknami.(...)

Portret użytkownika edmund

wygląda na to, że albo Joel

wygląda na to, że albo Joel miał dobry trans, albo zydowscy automatycy czytali Joela.
Co do tej pierwszej mozliwości - zawsze mnie zastanawia co brali (zarówno oni, jak i potem Nostradamus, Newton, ..., Norwid, Mickiewicz....). Nie myślcie, że dopalacze to wymysl 20wieku.
W 20wielu zostały ...zakazane.
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem