Departament Stanu nakazał usunięcie projektów broni, którą można stworzyć za pomocą drukarki 3D

Kategorie: 

Projekt umożliwiający wydrukowanie w drukarce 3D pierwszej broni Liberator, który został umieszczony na stronie internetowej organizacji Defense Distributed, został usunięty w czwartek na żądanie Departamentu Stanu. Według rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, organizacja narusza ustawę o kontroli eksportu broni. Samo zdjęcie projektu ze strony internetowej nie rozwiązało całej sytuacji.

 

Na stronie http://defcad.org można znaleźć wiadomość w której pisze, że pliki CAD zostały zdjęte. Kolejny problem polega na tym, iż projekt tej nowej plastikowej broni został pobrany ponad 100.000 razy. Ponadto, pliki mogą być szyfrowane i przechowywane na innych serwerach, które są własnością niemieckiego przedsiębiorcy Kima Dotcoma. Raporty wskazują również, że projekty Liberatora są już szeroko dostępne na stronie internetowej Pirate Bay.

 

Cory Wilson poinformował na Twitterze o usunięciu projektów ze swojej strony a dziennikowi Mother Jones powiedział, że nie skonsultował sie jeszcze ze swoim doradcą prawnym. Uważa on, że starania o ponowne przywrócenie projektów na jego stronę internetową zajmą długi czas, ale jest optymistą - twierdzi, że to się uda i będzie o to walczył.

 

Według Wilsona, plastikowy pistolet Liberator jest jednym z większych symbolicznych, antyrządowych przesłań dla interwencji w świecie cyfrowym i dla demokratyzacji informacji. Jak sam informuje, strona http://defcad.org będzie posiadać wszystkie cyfrowe pliki związane z drukowaniem 3D a w szczególności te, które są kontrowersyjne. Dodał również, że z czasem będą chcieli przesunąć granicę w zakresie własności intelektualnej.

"Jedyną rzeczą w drukowaniu 3D, jaka drażni ludzi, jest zdolność do replikacji czyjegoś projektu. Myślę więc, że to świetny punkt do zrewidowania Naszych pojęć własności intelektualnej." - powiedział Cory Wilson, szef organizacji Defense Distributed.

 

 

Źródło: http://www.redorbit.com/news/technology/1112843556/printable-gun-blueprints-taken-down-051013/

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ariel

Najwyższy czas ponownie

Najwyższy czas ponownie przyjrzeć się uprawnieniom jakie posiada wąskie grono urzędników reprezentujących państwo. Państwo nie może terroryzować wszystkich w imię niedefiniowalnych ideałów.
Feudalizacja postępuje. Urzędnicy państwowi mieszają sie z korpokracją co w efekcie wywołuje przepisywanie słownika.
Przykładem jest nadawanie patentów na informację (softwarwe) a za normalne uznaje się w sądach wykładnię, że normalny człowiek zawsze ucieka a ten który się broni jest co najmniej podejrzany.

Portret użytkownika były baca

oprócz liberatora na

oprócz liberatora na piratebay można tez pobrać model łba Zuckerberga żeby potrenować cele zamiast bezmyślnie niszczyć butelki lub puszki Smile
łeb Zuckerberga oczywiscie w 3D do wydrukowania...

Portret użytkownika WolnyUmysł

Drukarki 3D to chyba tylko

Drukarki 3D to chyba tylko jedyna opcja, która da nam możliwość obrony przed syjonistyczną dyktaturą i pełnym szturmem na naszą wolność, życie i szanse zmiany tego co się obecnie dzieje. Każdy z nas mógłby mieć broń, którą w każdej chwili mógłby wymierzyć w syjonistyczną dyktature. Jeśli wynalazek urealni się i w naszym kraju, brońmy go za wszelką cenę, tak jak broniliśmy internetu. To jedyna opcja, która da nam możliwość działania w krytycznej chwili, pamiętajcie o tym. Niejako jest to nasza ostatnia deska ratunku, lemingi również będą mogły ich użyć, gdy dotrze do nich co się faktycznie dzieje, więc będą nas miliony, nie tysiące jak w tym momencie. P.W.N.W.

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

Suepr taka broń. Pomijając

Suepr taka broń.
Pomijając fakt że taniej kupić oryginał niż drukarkę do jego zrobienia i że można z niej oddać maksymalnie 3 strzały zanim rozpadnie się i nas zrani.
 
Super jest to że można ją wnieść na stadion, do szkoły czy samolotu i zrobić jatkę. :/

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

Nie łapię. Skoro mogę w

Nie łapię. Skoro mogę w drukarce zrobić odpowiednio wytrzymałą lufę to jaki problem zrobić amunicję? Pocisk z tworzywa, łuska całospalalna a materiał miotający nie jest wykrywany na zwykłych bramkach. Można też zastosować mikro pociski rakietowe. Wink

Portret użytkownika Adi.

Laserowe drukarki 3D bez

Laserowe drukarki 3D bez problemu produkują również obiekty z różnych stopów metali, złota, srebra, stali, nawet tytanu. Z tym, że technologia ta jest bardziej skomplikowana i droższa. Zrobienie iglicy, lufy i komory zamka można wykonać z wytrzymalszych metalowych części a resztę z tworzyw sztucznych. Łuskę i pocisk również wykonać w podobnej technologii lub zakupić przez internet - w USA tak szprzedają naboje :). I taka broń nie powinna za bardzo odbiegać od pierwowzoru.

Portret użytkownika Ja

tak wiem :) ale pisałem w

tak wiem Smile ale pisałem w kontekście że wchodząc na stadion z bramkami do wykrywania metalu z taką bronią i amunicją nie wejdziesz od tak sobie :] a te materiały "nie będące metalami" na pocisk i tak musza mieć łuskę na tyle twardą aby wytrzymała detonację a co zwiększa cenę za pocisk "nie twierdzę że nie jest to możliwe" ale chodzi właśnie o cenę. Broń tańsza od amunicji Smile hehe

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ja

Stan wojenny w USA jest tuż

Stan wojenny w USA jest tuż tuż, władza nie może pozwolić sobie na to aby społeczeństwo miało możliwość obrony przed opresjnym rządem. Policja zakupiła tysiące pancernych wozów "po co?" wydawane są kolejne dekrety na sposób w jaki zostaną wykorzystane obozy FEMA "do zwalczania przeciwników politycznych obecnego układu" próbuje się wprowadzać kontrolę w każdej dziedzinie życia jak CISPA, inne systemy działają to np. ECHELON. Nie którzy czarnowidze wróżą że za jakieś 3 do 4 miesięcy wybuchnie tam wojna domowa...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem