Delfiny na wybrzeżu Peru mordowane okrutnie jako przynęta na rekiny

Kategorie: 

Organizacja Ochrony Zwierząt nagłaśnia sprawę brutalnych mordów tysięcy delfinów u wybrzeży Peru, gdzie zwierzęta są wykorzystywane jako przynęty na rekiny. Te ostatnie z kolei to azjatycki przysmak. Azjaci, głównie Chińczycy, uwielbiają bowiem zupę z płetwy rekina, podaje CNN.

 

Zupy z płetwy rekina są bardzo drogie i najlepiej smakują w Chinach i innych krajach Azji. W rzeczywistości ekstrawaganckie danie jest dużo droższe - nie tylko w standardach ludzkich i etycznych. Ceną jest również możliwość załamania całego ekosystemu oceanów. Populacja delfinów i rekinów drastycznie spada z powodu powszechnego polowania na nie. Najnowsze dochodzenie wykazało, że każdego roku u wybrzeży Peru rybacy zabijają co najmniej dziesięć tysięcy delfinów. Używają ich jako przynęty na rekiny.

 

Jak donosi CNN brytyjscy ekolodzy przeprowadzili tajne śledztwo. Sfilmowali kilka przypadków drastycznego mordowania morskich stworzeń. Obficie wykrwawiające się delfiny, podźgane harpunami, wciągane są na pokład kutrów, gdzie umierają w nieopisanych męczarniach. W tym samym czasie Peruwiańczycy za pomocą ostrych noży pozbawiają delfiny skóry, a ciała filetują.

Oficjalnie procederu tego zakazano w 1966 roku. Pomimo zdelegalizowania, okrutne polowania odbywają się nadal. Przepisy nie są egzekwowane i w ogóle brak świadomości ich istnienia. Mięso delfinów i rekinów trafia przeważnie do konsumentów na rynek peruwiański, ale płetwy eksportowane są na Daleki Wschód.

 

Sprawą zajął się peruwiański rząd, który twierdzi, że podejmie zdecydowane kroki, aby zapobiec dalszym przestępstwom. Prawdopodobnie zostanie wprowadzony zakaz łowienia niektórych gatunków. Nadzieje też w tym, że zupa z płetwy rekina, serwowana głównie na bogatych weselach i bankietach, traci na popularności. Jednak dla zaspokojenia chińskich gustów i smaków, nadal giną niewinne zwierzęta. Prawdopodobnie podobna praktyka z polowaniami uprawiana jest u wybrzeży Indonezji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Klaus

Jeżeli znajdzie się jakiś

Jeżeli znajdzie się jakiś milioner i stwierdzi, że warto stanąć po stronie ssaków jakimi są delfiny, wyposarzone róznież przez naturę w wyższe uczucia, choćby macierzyństwo i wyłoży kilka baniek na zakup szybkiej, uzbrojonej jednostki pływającej, w celu zatapiania takich łudek to ja się dorzucę do tego interesu. Był oproblem z białymi fokami i w sumie nadal jest, ale zabijanie pałą tych zwierząt już się troszkę zmniejszyło ze względu na zakaz importu z Kanady futer tych zwierząt, teraz jest większy. Delfin był zawsze przyjacielem człowieka. Nie raz pomagał mu na oceanie. W końcy dojdzie do nich, że człowiek już nie jest ich przyjacielem i staną się dla nas wrogiem.
Kupić szybki kuter torpedowy z demobilu rosyjskiego, uzbroić go i pokazać tym mordercom gdzie ich miejsce. No ale pewnie to cwaniaki i mordują delfiny na wodach przybrzeżnych należących do danego państwa. Ale i tak da się temu zaradzić, mając szybką łódź.

Portret użytkownika sinuke

boimy się duchów ,obcych

boimy się duchów ,obcych najeżdżców z kosmosu a śmierć najbardziej okrutna czai się w naszych umysłach i czynach .Człowiek majgorszy z istniejacych gatunek .Podobno stworzony na obraz i podobieństwo stwórcy. Dzień kiedy przypomni sobie o nas może być najstraszliwszym jaki sobie wyobrazamy .

Portret użytkownika Opat

"Kto sieje wiatr..." wiadomo

"Kto sieje wiatr..." wiadomo zo zbierze.
Jako gatunek uczymy się właśnie być może najważniejszego- dostosowania do WSZYSTKIEGO. Jak na razie popełniamy błędy, kręcimy się w kółko niczym ślepiec i sami zadajemy sobie rany. Bo kalecząc naturę, uderzamy bezpośrednio w samych siebie. Na razie tego nie wiemy. Na razie się tego uczymy. Ale nadejdzie czas symbiozy i ponownego złączenia, po tylu tysiącach lat separacji.
To ewolucja. Prędzej czy pózniej zrozumiemy, że tak na prawdę nie ma podziałów, barier i "lepszych i gorszych". Świadomość tego zapewne urodzi się w cierpieniu i krwi, ale w końcu dojdzie do tego. Już dochodzi. Po mału, wielu ludzi odczuwa dyskomfort wynikający z tego rozdarcia i odejścia od natury. Widzi bariery bezdusznego systemu, który uczynił z nas konsumpcyjne hieny niezdolne do odczuwania a tylko reagujące na sygnał.
To minie. Musimy sami zrozumieć, że TYLKO poprzez symbiozę, wspólne społeczne działanie ukierunkowane na rozwój i całkowity brak rywalizacji, zbudujemy tu lepszy świat. I tym razem będzie on NA PRAWDĘ lepszy. Gdyż wraz ze zrozumieniem przyjdzie otwartość serca. A to jest najważniejsze. 

Portret użytkownika charis

,,korzeniem wszelkiego zła

,,korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy"  - 1 list do Tymoteusza 6:10 - Pan Jezus uwolnił mnie od wielu złych rzeczy jak gniew, agresja, rozpusta, pornografia, masturbacja, nieprzyzwoite słowa, kult ciała ale również z m.in od miłości do pieniędzy

Portret użytkownika CRUSADERS

Jeżeli los świata ma zależeć

Jeżeli los świata ma zależeć od stanu umysłu jakiegoś starucha leżącego na łożu śmierci, to obawiam się, że kiedyś ktoś straci panowanie nad sobą i może doprowadzić do zagłady naszego świata. Przecież wielu jest takich, co nie są w stanie pogodzić się z tym, że ten świat może istnieć bez nich...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem