DARPA tworzy specjalny kostium dla żołnierzy "Warrior Web"

Kategorie: 

Amerykańska agencja, dobrze znana głównie dzięki projektom humanoidalnych robotów, postanowiła stworzyć specjalny kostium z myślą o żołnierzach, którzy w trakcie swoich misji są narażeni na kontuzje i zmęczenie. W ostatnich miesiącach naukowcy przeprowadzili liczne testy w ramach programu "Warrior Web".

 

Żołnierze najczęściej odnoszą urazy nosząc ciężki sprzęt na trudnym terenie, którego waga wynosi czasem ponad 40 kilogramów. Im cięższy ładunek, tym większa szansa na odniesienie kontuzji mięśniowo-szkieletowej. Drugim poważnym problemem jest zmęczenie, jednak jak twierdzi DARPA, używanie specjalnego kostiumu, który jest miękki i lekki, może przyczynić się przede wszystkim do znacznego zmniejszenia liczby odnoszonych kontuzji.

 

"Warrior Web" będzie chronił użytkownika w miejscach najbardziej narażonych na urazy, zwiększy jego wytrzymałość oraz sprawi, że będzie bardziej efektywny w trakcie swojej misji. Równie ważny jest fakt, że strój jest wygodny, trwały i zmywalny a przede wszystkim nie będzie kolidował z ekwipunkiem. Kierownik programu "Warrior Web" Joseph Hitt powiedział, że technologie, jakie będą zastosowane w tym ubraniu są bardzo obiecujące.

 

Dotychczas naukowcy przeprowadzali jedynie testy, jednak następnym etapem tego programu będzie zwiększenie inwestycji dla komponentów technologii oraz przyśpieszenie rozwoju w pełni zintegrowanego systemu. DARPA będzie szukać pomysłów i propozycji technicznych, aby jak najlepsziej opracować i wdrożyć system "Warrior Web".

 

 

 

 

Źródło: http://www.darpa.mil/NewsEvents/Releases/2013/08/22.aspx

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem