Czym skończy się era amerykańskiego militaryzmu?

Kategorie: 

Kiedy powstawał ten nieoficjalny wideoklip do utworu Depeche Mode wydawało się, że całe zło USA utożsamia George W. Bush. Warto go oglądnąć nie tylko dla doskonałej muzyki, teledysk daje do myślenia.

 

Wszystko wskazuje na to, że bez względu na ekipę rządzącą w USA realizowany jest ten sam plan, który świetnie zaprezentowano poprzez rzuty kostką na mapie. Gdy na prezydenta USA wybierano Baracka Husseina Obamę hasłem przewodnim było słowo ZMIANA. Czy to faktycznie była zmiana?

 

O ile tak nazwać można obranie kierunku zbieżnego z Europą, czyli socjalistycznego to tak, dla USA, które zawsze było ostoją kapitalizmu jest to fundamentalna zmiana. Jednak Amerykanie nie są społeczeństwem tak do granic zindoktrynowanym jak Europejczycy. 

 

Nadal panuje tam duch wolnego rynku, który wskazuje rządzącym granice swoich marksistowskich marzeń. Niestety w Europie ta granica dawno nie istnieje i dlatego kontynent nasz jest skazany na zagładę a przynajmniej na spektakularną bankrucję, która jak ostrzega minister Rostowski skończyć się może wojną na kontynencie.

 

Zastanawiające jest też, że wideoklip ten nie stracił na aktualności, jeśli chodzi o globalną politykę USA. Można z pewnością stwierdzić, że ZMIANA zapowiadana przez Baracka Husseina Obamę nie dotyczyła polityki zagranicznej. Wszystkie priorytety administracji Busha zostały utrzymane, jedyne zmiany to przesunięcia stref wpływów w niektórych częściach globu w tym niestety w Europie Wschodniej. Polska stała się ofiarą tej ZMIANY i została literalnie porzucona przez amerykańskiego sojusznika i wepchnięta w rosyjską strefę wpływów. Bez względu na to, co mówi telewizja tak właśnie jest.

 

Polityka zagraniczna USA sprawia wrażenie sterowania z pozycji dużo bardziej stabilnych niż rządowe. Niektórzy uważają, że istnieje coś jak NadRząd USA, składający się z bardzo wpływowych osobistości posiadających rozległą władzę i to jest widoczne, gdy się przeanalizuje priorytety i osiągane rezultaty w dłuższym horyzoncie czasowym.

 

W przeciągu ostatnich trzystu lat nasza cywilizacja doświadczała kilku rosnących militaryzmów. Począwszy od francuskiego poprzez pruski, niemiecki i rosyjski.  W większości przypadków ich upadek poprzedzały brutalne wojny. Aktualnie obserwujemy schyłek militaryzmu amerykańskiego. Podstawowe pytanie, jakie należy zadać brzmi: czy militaryzm amerykański po prostu upadnie czy też dojdzie do tego w wyniku wojny o niewyobrażalnej skali.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Gaolo

Trzeba jeszcze wziąć pod

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jedną rzecz. Żadna wojna nigdy nie rozpoczęła się od zwykłych ludzi. Zawsze były to jednostki stresujące, mające władzę. Teraz wrogiem podobno jest terroryzm, najlepszy przykład użycia terroryzmu to Adolf Hitler. Niestety dopóki bedą ludzie którzy chcą być żołnierzami i zabijać wojna zawsze będzie możliwa. Została ostatnia karta Iran. Straszny jest nacisk zachodniego świata na ten ostatni bastion na bliskim wschodzie. Wszystko pod hasłem demokratyzacji i wojny z terrorem. USA upada i gdyby nie wojna w Iraku i Afganistanie już by upadła. Każda wojna napędza koniunkturę. Jeszcze jedna ciekawostka. Od czasów 2 wojny światowej wszystkie konflikty wywołało USA. Jak mamy wojnę to zawsze jest wymówka żeby nie zająć się czymś innym. A jak wyglądałaby globalizacja bez wojska i wojny? Ludzie może zaczęliby myśleć o latających samochodach i czystej darmowej energii. Ale wiemy jak ten scenariusz się skończył- Pan Tesla właśnie o tym myślał. Może te wszystkie doświadczenia są potrzebne jeszcze żeby ludzie wreszcie zaczęli myśleć trochę inaczej.

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem