Czy rozbłyski słoneczne stanowią realne zagrożenie dla życia na Ziemi?

Kategorie: 

W ostatni piątek, 11 listopada, oficjele NASA poinformowali, że nadchodzące rozbłyski słoneczne nie niosą ze sobą ryzyka dla istnienia życia na Ziemi. Oświadczenie NASA było odpowiedzią na dochodzące z mediów katastroficzne informacje, że zbliża się szczyt aktywności Słońca w jego 11 letnim cyklu i wszyscy możemy boleśnie to odczuć. 

 

 

Ta hiperaktywność oczekiwana jest na przełomie lat 2012 i 2013. Według niektórych źródeł możliwe są duże rozbłyski , których wpływ na naszą planetę może być destrukcyjny, ponieważ byłyby w stanie zredukować dużą część ziemskiej atmosfery. Jednak jak twierdzi heliofizyk NASA, Alex Young, Słońce nie generuje energii na tyle dużej, aby kosmiczna eksplozja mogła przebyć 150 milionów kilometrów i zniszczyć Ziemię lub zauważalnie uszczuplić jej atmosferę.

 

Słońce faktycznie staje się coraz bardziej aktywne, ale według NASA szczyt tego cyklu to raczej lata 2013 i 2014 niż 2012. Naukowcy dodają, aby się nie obawiać, bo agencja bardzo szczegółowo monitoruje sytuację.

 

NASA dodaje, że takie szczyty aktywności zdarzały się już w przeszłości i każdy, kto ma przynajmniej 11 lat przeżył bez szkód przynajmniej jedno takie maksimum. Naukowcy jednak dodają asekurancko, że istotnie jest ryzyko zakłóceń w naszym pełnym technologii komputerowych świecie.

 

Istnieje realne ryzyko przeciążeń sieci energetycznych oraz łączności satelitarnej, która może wpływać na różne dziedziny życia, na przykład na podróże lotnicze. Na koniec dodano, że i NASA i NOAA są w stanie ostrzegać koncerny energetyczne i operatorów satelitarnych, gdy aktywność słoneczna osiągnie niebezpieczne poziomy.

 

 

Źródłohttp://www.thestatecolumn.com/science/does-solar-flares-pose-threat/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika muzyczna_poezja

Nie panikujcie, to sie zdarza

Nie panikujcie, to sie zdarza co 11 lat, są małe różnice. Teraz panikujecie, ponieważ macie lepszy dostęp do informacji poprzez internet, kiedyś też się dział takie rzzeczy, tyle że większość społeczeństwa nie była na tyle doinformowana jak teraz. Siejecie panike, strach a do tego artykuły nie zawsze pisane są w sposób bezinteresowny a w taki aby jeśli nie zasiać panikę to przynajmniej dać do zrozumienia, że jednak może być inaczej. specjalnie...Ja raczej nie bałabym się o słońce, tylko tak jak ktoś tutaj wcześniej napisał NWO, papiestwa, wladzy. Bałabym sie ludzi a nie siły wyższej/natury. Bo jeśli chodzi o takie rzeczy, nie bałabym się śmierci przez katastrofe naturalną, wręcz uważam że należy nam się, ale bałabym się rządu który razem z watykanem chcą nam zgotować przysłowiowe piekło na ziemi.

Sylwia

Portret użytkownika PRawdaoi

Może i rozbłyski nie są aż

Może i rozbłyski nie są aż takie groźne, ale koronalne wyrzuty masy- plazmy słonecznej w kierunku ziemi są groźne, a same wybuchy nie muszą być takie groźne dla ziemi.  Ale trzeba też spojrzeć z innego punktu widzenia, NASA nie bierze tego pod uwagę, ciągle osłabiające się pole magnetyczne ziemi, która jest nie stabilne, co z tego że jakiś czas temu był potężny wybuch na słońcu i nic na ziemi się nie stało, bo wtedy pole magnetyczne ziemi było w pełni aktywne i chroniło ziemię, ale tym razem może być inaczej. Zresztą jest oficjalny raport, że cały czas pole słabnie na ziemi , a jeśli dojdzie do tak potężnych wybuchów na słońcu, to w nie których rejonach Ameryki i innych miejscach na ziemi, gdzie pole magnetyczne będzie najsłabsze, wszystkie żywe istoty mogą na tym poważnie ucierpieć, po prostu słońce będzie paliło ludzi, jak po bombie atomowej, będzie bardzo zbliżony efekt.

Portret użytkownika EraWodnika

Ta hiperaktywność oczekiwana

Ta hiperaktywność oczekiwana jest na przełomie lat 2012 i 2013. Czyli 21.12.2012 i wszystko się zgadza. Nastąpią wyjatkowo silne rozbłyski, sieć energetyczna zostanie poważnie zakłócona, a co w tym najważniejsze to nastąpi globalna zmiana ludzkiej świadomości, nasze mózgi zostaną można powiedzieć zresetowane na odbiór wyższych boskich częstotliwości, wszyscy posiądziemy wiedzę o tym, że tak naprawdę jesteśmy jako ludzkość duchowo połączeni ze sobą i że jesteśmy istotami wielowymiarowymi. Znikną wszelkie podziały, nienawiść, żądza, zazdrość a pojawi się częstotliwość miłości i współodczuwania. W nowym świecie będą mogli żyć tylko ci, którzy nie oprą się napływowi tych boskich cząstek płynących z kosmosu. Stąd się biorą definicje "końca świata". Nastąpi koniec ale tylko świata i postrzegania go jaki znany jest nam obecnie. Dlatego pewne jednostki chcą abyśmy uwierzyli w nadciągającą totalną zagładę jak np pan Geryl i jego proroctwo Oriona. Coś o nim ostatnio cicho ale może tylko mnie się tak wydaje bo już dawno "odłączyłem" się od takich wizji i budowania swojej przyszłości na strachu. Na pewno wielu się ze mną nie zgadza, ich sprawa - trudno, ale są to moje przemyślenia odnośnie ostatnich wydarzeń na Ziemi, w kosmosie czy w światowej gospodarce i wszystko to o czym napisałem łączy się dla mnie we wspólną całość. Oczywiście pożyjemy zobaczymy ale serce podpowiada mi właśnie w ten sposób. 

Portret użytkownika muzyczna_poezja

Błagam cię, napisz mi co

Błagam cię, napisz mi co bierzesz ja tez to chce Smile Ludzie jesteście lepsi od tolkiena i innych. Po pierwsze jak udało Ci się wyliczyć coś, czego nikt w stanie po dzień dziejszy nie jest wyliczyć, tylko Tobie się udało. Brawo, trzeba cię teraz wynieść na piedestały, ale co jeśli się mylisz, czego akurat ja jestem pewna? Mało tego nie tylko przewidziałeś datę, ale też jasno się określiłeś co będzie, skąd to wiesz?? skoro  nikt nie wie....i od kiedy promieniowanie zmienia Twoje postrzeganie na rzeczywistosć, zresetujesz się powiadasz? Być może powinienes ....Skoro jesteś osoba wierzącą, odbierasz boskie częstotliwości (tutaj powinnam wkleić pewien link, który wkleiłam kokosowi) czytasz biblie to czy nie pisze tam: tylko ja jestem bramą etc. tylko ja wiem co się stanie ets. cięzko kolego grzeszysz, wynosisz się na piedestały, twój link to ja proroctwo. Wiesz, ja jestem pewna że się mylisz i radzę ci założyć jakiegoś bloga tylko dla siebie, tam pisz o swoich proroczych wizjach, a jak już będzie na tym świecie "grubo" się działo, wtedy pokaż że się nie myliłeś. Co do tych boskich częstotliwości, jesteś wyznawcą new age? musisz w tym siedzieć, bo jesli jestes dobrym, przykładnym chrześcijaninem powinieneś wyznawać biblie a tam jasno się pisze o takich prorokach jak ty, a skoro wyznajesz new age, jesteś wyznawcą szatana, bo w mysł wiary chrześcijańskiej tylko jezus wiedział co się stanie i tylko on jest bramą. Napisz coś więcej o tej twojej częstotliwosci, chętnie przestawie radio Biggrin może go usłyszę. Wiarę kolego albo masz w sercu albo w nosie.

Sylwia

Portret użytkownika kurp78

Boze, jak ja bym chcial w to

Boze, jak ja bym chcial w to wierzyc, niestety nie ma ani jednego wydarzenia czy znaku co moglo by sugerowac ze cos w tym jest, sa to tylko pobozne zyczenia(niestety). Jak juz ktos wczesniej tu pisal szukamy czegos co juz mamy, jestesmy (juz) na tyle rozwinieci, tak mentalnie jak i fizycznie ze nie potrzeba ingerencji z zewnatrz, wystarczy troche dobrej woli, ale nie, cos uderzy i zalatwi za nas wszystko. To bardzo wygodne myslenie.
Ludzie, do mnie dotarlo to nie dawno temu.  Wszystko co sie dzieje teraz na ziemi zmierza do ustanowienia wladzy absolutnej NWO. Wiadomosci tego typu maja na celu wywolywac takie reakcje(niepokoj, strach), przykladem kometa Elenin.
Kryzys bedzie sie poglebial, ceny zywnosci pojda w gore lub ich wogole nie bedzie. Nastapi chaos. Po jakims czasie zmeczeni ludzie pojda na kazdy uklad byle bylo bezpiecznie i co do garnka wlozyc. To tak w skrocie, ale posluchajcie telewizji, radia.
Proponuje skoncentrowac sie na przygotowaniu na ciezkie czasy i nie zawracac sobie gitary inna rzeczywistoscia bo mozna przegapic wydarzenia w tej ktorej zyjemy.
Pozdrawiam
 

Portret użytkownika ciekaw

"wszyscy posiądziemy wiedzę o

"wszyscy posiądziemy wiedzę o tym, że tak naprawdę jesteśmy jako ludzkość duchowo połączeni ze sobą i że jesteśmy istotami wielowymiarowymi" - żeby posiąść tą wiedzę nie jest potrzebny żaden rozbłysk. Ta wiedza jest dostępna od ręki, za darmo, ot tak, po prostu. Moim skromnym zdaniem dorabiasz niepotrzebną teorię - można wiedzieć po co?No i skoro wszyscy posiądziemy tą wiedzę, to dlaczego "W nowym świecie będą mogli żyć tylko ci, którzy nie oprą się napływowi tych boskich cząstek płynących z kosmosu"?

Portret użytkownika Gabriel

Teorie i losy człowiek sam z

Teorie i losy człowiek sam z siebie dopowiada, bo lubi rozmyślać ;)Moim zdaniem przyszłość musi przynieś przesyt tego z czym się na okrągło spotykamy tj. kłamstwa i oszukiwanie ludzi przez polityków. Że teŻ ludzie jeszcze chodzą na te wybory, chyba z przyzwyczajenia.W końcu chyba nadejdzie taki czas, że nie da się utrzymywać obecnego systemu władzy i ekonomi i każdego to chyba dotknie, na końcu nie da się utrzymywać także policji, wojska i strażników i prawników i prawa i w końcu z chaosu wyłoni sie wolność.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem