Czy ostatnie protesty są dowodem na nieuchronny wybuch społecznego niezadowolenia?

Kategorie: 

Powyższy film to ciekawy manifest pokoleniowy. Coś zaczyna się zmieniać w nastawieniu, zwłaszcza młodych ludzi, którzy zaczynają widzieć, że pełna miska jedzenia i wtłoczenie w codzienny "dzień świstaka" to nie normalność, ale obłęd. Protesty w związku z planowanym zamachem na wolność w Internecie mają też inny zdumiewający wydźwięk jednoczą ludzi.

<--break->

 

Mimo mrozu często odstraszającego manifestantów protestującym udało się zorganizować pikiety na wielką, masową skalę. Już samo to jest wielkim osiągnięciem. Gdy do tego doda się, że ramie w ramie protestowali ludzie o różnych światopoglądach zaczyna to wyglądać jak powtórka z 1980 roku. Nie było ważne czy jesteś lewakiem prawicowcem kibolem czy kimś jeszcze innym. Wszystkich połączyła jedna sprawa i wspólny wróg.

Rządzącym nie udało sprawy ACTA rozegrać po ich myśli. Zmobilizowane „autorytety” jak Zbigniew Hołdys nie były w stanie niczego odmienić, jego wystąpienia pro-ACTA zostały odebrane bardzo negatywnie a on sam stał się internetowym persona non grata. Inni koncesjonowani celebry ci widząc jego przypadek prewencyjnie zamilkli lub wyrażali się nad wyraz ostrożnie.

 

Władza, jak zwykle w momentach rewolucyjnych, podjęła próbę kontrolowania sytuacji. Najpierw spróbowano narracji to nie tylko my to też ten zły PiS, ale to już nie działa. Nic też nie dały próby stanięcia na czele protestu Janusza Palikota. Ten stary jak świat trick służb specjalnych, polegający na wsadzeniu „swojego” lidera protestu skończył się … ucieczką Palikota. Biorąc pod uwagę epitety, jakie padały pod jego adresem ewakuacja była słusznym posunięciem.

Ten bunt jest całkowicie antysystemowy i wymierzony przeciwko politykom. Nic nie pomogą ich mantry.  Jakkolwiek łatwe jest manipulowanie pokolenia oglądaczy telewizji podającej tą samą papkę to z internautami już tak łatwo nie jest. Mają oni dostęp do różnych informacji a nie tylko tych koncesjonowanych przez reżimowe media i dlatego właśnie władza musi coś z tym zrobić.

 

ACTA to jedynie początek. Tusk ogłasza właśnie przetarg na szpiegowanie Polaków. To nie żart. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Oto fragment zakresu oczekiwanych prac. Tutaj pełny dokument.

[...]Autonomiczne narzędzia wspomagające zwalczanie cyberprzestępczości[...]opracowanie narzędzi do identyfikacji, lokalizacji serwerów i komputerów w sieciach lokalnych, w tym w sieciach bezprzewodowych , opracowanie narzędzi do identyfikacji tożsamości osób popełniających przestępstwa w sieci teleinformatycznej, kamuflujących swoją tożsamość przy użyciu serwera Proxy i sieci TOR...

Jeśli ktoś miał wątpliwości to chyba już ich nie ma. Wojna w cyberprzestrzeni właśnie się zaczęła a władza zrobi wszystko, aby ją wygrać.

 

Admin ZnZ

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kaptowaniec

Dla wyjaśnienia jestem

Dla wyjaśnienia jestem socjalistą w podeszłym wieku wychowany w duchu patriotycznym pradziadek powstaniec, ojciec w pierwszej wojnie gimnazjalista broniący miasta na wschodzie Polski a w drugiej wojnie ZWZ – AK skazany na śmierć przeżył obóz koncentracyjny. Ja w 1980 działacz Solidarności nieinternowany, ale szykanowany w 1990 roku pożegnałem Solidarność, gdy w jednym z Ministerstw na moje pytanie, dlaczego nie realizuje się postulatów z 80 roku usłyszałem, że punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia. Wkurzam się, gdy agitatorzy tacy sami jak za komuny głoszą bzdury o PRL-u, w którym żyło się biednie, bo byliśmy krajem zniszczonym przez rozbiory i dwie wojny, ale odbudowaliśmy bardzo dużo w Polsce wybudowano wiele szkół i szpitali a także fabryk, które miały pełne portfele zamówień i naprawdę nikt nie szukał jedzenia w śmietnikach a młodzież po studiach nie pracowała przy zmywaku zresztą po zawodówce też. Trochę się mylicie, że świadoma tego, co dzieje się na świecie jest tylko młodzież no chyba, że zaliczycie mnie do młodzieży ( 68 lat), bo moi koledzy są też dobrze zorientowani o GMO, Monsanto, nowym porządku świata, globalnym rządzie i wielu innych zagrożeniach dla społeczeństwa. Ważną jest iskierka prawdziwej wolności jak zapłonęła w Islandii, bo może roznieci się płomień, ale popatrzcie jak rządy ukrywają prawdę choćby o ACTA, o którym to porozumieniu mówi się tylko o niby mało znaczącej wolności w Internecie. Ale ACTA to olbrzymi problem dotyczący rolnictwa gdzie patenty uniemożliwią rolnikom wysianie własnego ziarna, czyli, że opanuje się całkowicie rynek żywności. Praktycznie w krajach, w które podpisały porozumienie AKTA nie będzie można kupić niczego z Chin, bo zaraz znajdzie się jakiś Icek Trampkow, który pokaże, że jest właścicielem patentu na trampki. Jest zrozumiałe, że bankrut, jakim są Stany Zjednoczone Ameryki czepia się brzytwy, aby się ratować jest zdolny do wywołania ogólnoświatowej i to nuklearnej wojny, ale czy świadomi mieszkańcy ziemi nie są w stanie odsunąć od władzy tych o nieposkromionych ambicjach władzy mając do użytku narzędzie łączności z całym światem, czy nie możemy walczyć teraz puki nam jeszcze nie zakleili ust. Tylko po zwycięstwie nie może być tak, że punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia. Pozdrawiam, są młodzi duchem, którzy myślą jak młodzi i są z młodzieżą nie chcąc nikogo uczyć.

Portret użytkownika jadwis

Oni podpiszą ACTA, ratyfikują

Oni podpiszą ACTA, ratyfikują i wprowadzą z jednego prostego powodu!Gdyby się udało to prawo zatrzymać przez grupę, w obliczy prawie 40 milionowego społeczeństwa, liczba nawet 200 tyś (bardzo optymistycznie!!) osób to nadal grupa. Więc gdyby owej grupie udało się zatrzymać ACTA, wówczas Rząd i reszta społeczeństwa zobaczyli by, że jednak się da!, że demokracja bezpośrednia, że manifestacja, pikieta itd. przynoszą efekty. Dzisiaj ACTA jutro, PIT, VAT, CIT. Ludzie zrozumieli by że jeżeli się chce wtedy można!A do tego precedensu przecież nie można dopuścić! 

Portret użytkownika jadwis

Oni podpiszą ACTA, ratyfikują

Oni podpiszą ACTA, ratyfikują i wprowadzą z jednego prostego powodu!Gdyby się udało to prawo zatrzymać przez grupę, w obliczy prawie 40 milionowego społeczeństwa, liczba nawet 200 tyś (bardzo optymistycznie!!) osób to nadal grupa. Więc gdyby owej grupie udało się zatrzymać ACTA, wówczas Rząd i reszta społeczeństwa zobaczyli by, że jednak się da!, że demokracja bezpośrednia, że manifestacja, pikieta itd. przynoszą efekty. Dzisiaj ACTA jutro, PIT, VAT, CIT. Ludzie zrozumieli by że jeżeli się chce wtedy można!A do tego precedensu przecież nie można dopuścić! 

Portret użytkownika naja

Mam nadzieję, najwyższa pora

Mam nadzieję, najwyższa pora coś z tym zrobić. Miliony ludzi w naszym kraju pracują za grosze, aby przeżyć od 1 do 1. Nie poruszam tu tematu emerytów,  niepełnosprwnych itp., bo to temat rzeka... Nepotyzm, złodziejstwo osiągnęło w Polsce szczyt. Zastanawiam się, dlaczego aż tak długo ludzie się na to godzą? Najbardziej wkurzają mnie celebryci z bożej łaski.. nóż mi się w kieszeni otwiera na myśl, ile zarabiają ...i to z naszych pieniędzy...

Portret użytkownika PAWEL

Dużo ludzi już wie co to jest

Dużo ludzi już wie co to jest i na czym polega N.W.O. lecz nic nikt nie robi prócz komentarzy i artykułów na ten temat. Czekam z niecierpliwością aż wszyscy "PRZEBUDZENI" któregoś dnia się zsolidaryzują i w końcu wyjdą na ulicy aby zapobiec powstawaniu PAŃSTWA POLICYJNEGO w którym nie masz żadnych praw.

Portret użytkownika Star

WAŻNE !!!! Do tej pory sobie

WAŻNE !!!!
Do tej pory sobie tego nie uświadamiałam, ale
ACTA ZAGRAŻA TEŻ NASZEJ NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ!

Decyzja o przystąpieniu państw Unii Europejskiej do ACTA zapadła
podczas polskiej prezydencji na posiedzeniu Rady UE ds. rolnictwa i
rybołówstwa w grudniu 2011. Posiedzenie prowadził polski minister
rolnictwa Pan Marek Sawicki.

ACTA DOTYCZY wszystkich aspektów życia, w tym również ŻYWNOŚCI.
Określa ramy prawne dla dochodzenia i egzekwowania praw własności
intelektualnej.GMO - Genetycznie Modyfikowane Organizmy, wprowadzane
na nasze talerze i do upraw SĄ PATENTOWANE i SĄ WŁASNOŚCIĄ
KORPORACJI.

Żywność jest towarem strategicznym, kto kontroluje żywność, ten
kontroluje świat!
Przepisy ACTA dotyczą ochrony własności intelektualnej, a więc
też opatentowanych nasion i roślin GMO.
Rolnicy stracą prawo do swoich nasion, stracimy niezależność
żywnościową, będziemy całkiem zależni od ponadnarodowych korporacji.

Rząd RP chce pozwolić na uprawy GMO mimo, że już 9 krajów UE (w
tym Niemcy i Francja) wprowadziło zakazy takich upraw. Nasze pola
zostaną nieodwracalnie zanieczyszczone przez GMO, które jest własnością
korporacji. ACTA odda kontrolę nad produkcją żywności w Polsce w
ręce korporacji. GMO powoduje poważne problemy
zdrowotne, w tym bezpłodność. PODPISZ PETYCJĘ O ZAKAZIE UPRAW GMO
W POLSCE: 
http://alert-box.org/petycja/rozporzadzenie-zakazujace-gmo/


Portret użytkownika NewWorldObserver

WAŻNE !!! ACTA obejmie

WAŻNE !!! ACTA obejmie wszelkiego rodzaju towary podrabiane !!! Jeżeli uszyjesz sobie sukienkę na wzór znanego producenta - w teorii producent ten może pozwać Cię do sądu za kopiowanie jego wzoru bez pozwolenia :/ To oczywiście tylko przykład - ale jakie skutki będzie to miało w praktyce dla statystycznego Kowalskiego możecie sobie zapewne wyobrazić (leki,części zamienne wszelkiego rodzaju,itd.) !!! Żywność to narazie pikuś - pod pretekstem "domniemania" już dzisiaj ssłużby sspecjalne mogą przeszukać Twój DOM - a Ty nie musisz nawet o tym wiedzieć !!! Tyle NAM pozostało ze sloganu "WOLNOSC" w Polsce,o której niezależność walczyli od pokoleń NASI przodkowie :(
Pozdrawiam !!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem