Czy ktoś mógł próbować zabić znanego krytyka UE, Nigela Farage'a ?

Kategorie: 

Lider brytyjskiej partii UKIP zasugerował, że w październiku ubiegłego roku ktoś próbował go zabić. Miało do tego dojść podczas drogi z Kent w Wielkiej Brytanii do Brukseli. Śruby jednego z kół jego Volvo zostało prawdopodobnie celowo poluzowane, aby polityk zabił się pędząc z dużą prędkością autostradami.

 

Nigel Farage twierdzi, że w okolicach Dunkierki cudem uniknął śmiertelnego wypadku i udało mu się opanować auto zjeżdżając na pobocze. Francuska policja stwierdziła, że ktoś celowo odkręcił śruby mocujące, ale nie wszystkie, co pozwoliło politykowi na przejechanie kilkuset kilometrów.

 

Farage twierdzi, że wcześniej wielokrotnie otrzymywał pogróżki, ale przeważnie je bagatelizował. Jednak po tym gdy francuscy policjanci, a potem mechanicy samochodowi, potwierdzili mu, że ktoś celowo poluzował śruby mocujące koło uznał, że może być rzeczywiście zagrożony. Mimo to postanowił nie podejmować żadnych działań.

 

Warto wspomnieć, że w maju 2010 roku w okolicy lotniska Hinton Airfield w Northamptonshire doszło do dziwnej katastrofy lotniczej samolotu Wilga 35A z Nigelem Farage'em na pokładzie. Informowano wtedy, że przyczyną było zaplątanie się baneru wyborczego w linki sterowania. Potem pilotowi zarzucono usiłowanie zabójstwa. Może za wcześnie, aby wiązać obie sprawy, ale w kontekście najnowszych doniesień warto to przynajmniej przypomnieć, bo taki związek może istnieć.

 

Nigel Farage znany jest z niewyparzonego języka. Jako poseł do parlamentu europejskiego często w niewybrednych słowach krytykuje unijne absurdy i nadużycia ze strony brukselskich biurokratów. Jeśli ktoś mógłby skorzystać na uciszeniu brytyjskiego polityka, to z pewnością właśnie ten unijny establishment.

 

Warto w tym kontekście przypomnieć, że inny znany krytyk UE, austriacki polityk Joerg Haider zginął właśnie w wypadku samochodowym, a na naszym podwórku śmierć w dziwnych okolicznościach dosięgła innego słynnego antyunijnego polityka, Andrzeja Leppera. Czy te sprawy można jakoś wiązać? Być może nie, ale warto się nad taką ewentualną korelacją zastanowić.

 

 

Źródła:

http://www.telegraph.co.uk/news/politics/nigel-farage/12078683/Nigel-Farage-fears-he-was-v...

http://www.telegraph.co.uk/news/politics/ukip/8173447/Nigel-Farage-plane-crash-pilot-charg...


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

wiadomo ze tam gdzie kasa tam

wiadomo ze tam gdzie kasa tam i smierc zaglada....ktos kto wchodzi do polityki nigdy nie jest taki sam jak zanim do niej wszedl.... proste i prawdziwe..... dopiero z czasem ktor moze sie nawroci a moze nie....a pozatym malo to przypadkow bylo, ze ktos chcial cos dobrego i zajrzaly sluzby specjalne z pytaniem ? jakim pytaniem ? albo robisz po naszemu albo twoja rodzina otrzyma prezent

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

To dobrze rokuje, że Duda

To dobrze rokuje, że Duda siedzi koło Nigela... Bo Nigel to silna opozycja antyglobalistyczna w parlamencie UE... Nie bardzo rozumiem twojego durnego uśmiechu matołku w związku z tym..
 Trzymac za Nigela... Moze go spotkac to co Leppera...

Portret użytkownika Akamai

Czy oni myśłą, że wszystkich

Czy oni myśłą, że wszystkich inteligetnych i myślących ludzi pozabijają. Oj ! Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Nigel Farage to fantastyczny polityk, mówca i niezwykle inteligentny człowiek. W dodatku z pratyką w biznesie. To właśnie ten myślący goj, który stanowi zagrożenie dla tych syjonistów czy satanistów. Wiadomo o kogo chodzi. Nigel Farage i Godfrey Bloom to jedyni politycy w Europarlamencie, których wypowiedzi można słuchać. No może jeszcze Korwina. Ale ten za bardzo "gwiazdorzy". I nie jest zbyt medialny. A reszta. Boże zmiłuj się nad nami. W podstawówce mielliśmy taką klasę z literką S. To była klasa specjalna. Taka klasa "tylko dla orłów". Z trudem kończyli podstawówkę. I jak się tak przyglądam tym twarzom polityków w PE, to mam wrażenie, że skądś ich znam. A kiedy posłucham co oni wygadują, to nic mi się już nie wydaje. Wtedy wiem już na pewno, kogo mi przypominają.
Polecam, tym którzy jeszcze nie oglądali :
Nigel Farage vs Donald Tusk :
https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE
Godfrey Bloom o politykach :
https://www.youtube.com/watch?v=o73LXO7LLp0
A tutaj wierchuszka PE : 
https://www.youtube.com/watch?v=XPgiI46FCDU

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Wypowiedź Putina jet tu

Wypowiedź Putina jet tu bardzo mądra i wykazująca zrozumienie naszej sytuacji. Małych i biednych państw Słowiańskich. Chwał i Nadzieja, że Putin tak mysli i mówi. Z kartki nie czytał i powiedział co mysli iczuje. Słowianie sie zjednoczą jak żydów pochowamy z honorami...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem