Czy już 25 września czeka nas katastrofa oczekiwana w grudniu 2012?

Kategorie: 

Czy magiczna data 21 grudnia 2012 jest faktycznie wyznacznikiem jakiegoś wielkiego wydarzenia? Są tacy, którzy uważają, że to wielki blef i próba odwrócenia uwagi ludzkości od tego, co nadejdzie znacznie szybciej.

 

W internecie pojawiło się wideo z wykładem Aleksandra Retrova, znawcy tematyki związanej z 2012. Badacz twierdzi, że słynna grudniowa data jest tylko oszustwem wymyślonym przez Illuminati.

 

Jak tłumaczy Retrov zmiany zachodzące na Ziemi są w tej chwili powodowane głównie przez koniunkcje z kometą Elenin. Łączy on poszczególne znaczące trzęsienia ziemi z ostatnich miesięcy z występowaniem charakterystycznych układów planetarnych w jednej linii z kometą, której oddziaływanie... czytaj więcej

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika IBH

Wszelkie teorie, w tym przede

Wszelkie teorie, w tym przede wszystkim spiskowe (bo do takich zaliczam tę dotyczącą niniejszego tematu) istniały od setek lat. Liczba ich będzie przybywać w miarę rozwoju technologii, wiedzy o wszechświecie. Wiele z nich, jak na ironię, wynika z niewiedzy autorów, którzy je lansują. Niewiedza zastępowana jest domysłem lub często pochopną oceną obserwowanego zjawiska. Ludzie po prostu lubią się bać, szczególnie ci z nich, którzy mają na to w życiu czas. Poza tym w naturę ludzką wpisany jest pociąg ku posiadaniu wiedzy niejako tajemnej. Lubimy czuć się wyjątkowi, a podsycanie tego rodzaju teorii zdecydowanie pociągowi temu schlebia:) Miłe forum, lecz jak inne fora o podobnej tematyce, obfituje w wypowiedzi ludzi, którzy o poruszanych sprawach nie mają zielonego pojęcia, czerpiąc wiedzę, która pozwala im oceniać komentowane zjawiska, przede wszystkim z internetu pełnego materiałów stworzonych przez Alexa Jonesa i innych fanatyków. Bardzo trafna i rozsądna wypowiedź Ducha_Ziemi. Straszne jest to, jakie brednie można ludziom wmówić.

Portret użytkownika papiER

Wszystko to przyciąganie,

Wszystko to przyciąganie, więc przestańcie przyciągać koniec świata.Przyciągajcie mądrość, zrozumienie, pomoc, oświecenie.A ocalenie przyjdzie samo.Skoro jesteśmy tym co jemy, to chyba jesteśmy też tym co myślimy!?

Portret użytkownika colleeman

Nie naśmiewam się z wiary czy

Nie naśmiewam się z wiary czy ludzi, ale sami się katujemy zagładą poprzez wierzenia. A co z nauką, obserwacją, myśleniem? Fukuszima narobi/la 1000 razy więcej szkód dla Ziemi niż wszystkie trzęsienia ziemi razem wzięte w XX w. O tym trzeba mówić i się przed tym bronić. Już wytruli dno morskie wokół swoich wysp - a to dobiero początek. Siedzą na strefie sejsmicznej i mają jeszcze cztery takie elektrownie. A trzęsienia w tym rejonie były od zawsze więc nie piszcie, że to dlatego że leci Elenin. Powagi trochę.

Portret użytkownika devoratus

Po części masz rację - ale z

Po części masz rację - ale z drugiej strony nie jest niczym rozsądnym pisanie "co NIE powoduje trzęsień ziemi" - w sytuacji, w której nikt nie wie "co powoduje".
 
Sądząc po awatarze interesujesz się sportem - zatem można powiedzieć, że ćwiczenia nie powodują, że mięśnie rosną (bo każdy ćwiczący nie wygląda jak Arnold), dieta też nie (bo wszyscy mający dobrą dietę też nie wyglądają jak Arnold), nawet nie koks, bo jest wielu, którzy koksują a nie ćwiczą i tez nie wyglądają jak Arnold, zatem przypakowani ludzie "po prostu się tacy rodzą i od zawsze się tacy zdarzali."
 
To połączenie kilku czynników skutkuje w taki a nie inny sposób. Trzęsienia się zdażały od zawsze, ale koniunkcja planetarna może być dodatkowym wzmacniaczem całego procesu.
 
Za wytrucie dna morskiego według niektórych naukowców też odpowiada trzęsienie i spowodowane nim pęknięcia w dnie morskim, przez które wydobywa się jakiś gaz czy inny syf.
Może to ściema a może nie - o może jedo i drugie za to odpowiada...
Pozdrawiam
D

 

 

Portret użytkownika colleeman

Majowie zakończyli swój

Majowie zakończyli swój kalendarz w 2012 roku. Mój na ręku jest do 2100. To znaczy, że jak ktoś znajdzie mój zegarek to ma wierzyć, że w 2100 będzie koniec świata bo inaczej by procesor zaprogramowano na dalsze daty? Przecież to śmieszne. Drugą sprawą jest przejście komety czy komet przez nasz układ - ciągle się to zdarza. Nibiru - nikt jej jeszcze nie widział gołym okiem ani przez teleskop. Przecież to bajki, które nabijają kasę niektórym ludziom kosztem strachu.
A powiedzcie mi jak się będziecie czuli jak minie rok 2012 i dożyjecie Sylwestra 2013?
Zawiedzeni, że tak Was w konia zrobiono? Zmiany na Ziemi były zawsze i ludzie tego nie rozumieli i z tąd powstał największy debilizm ludzkości - wiara w Boga, Allacha, Jachwe i inne takie kacapały.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem