Czworonożny robot kroczący przeszedł testy terenowe

Kategorie: 

Na początku grudnia firma Boston Dynamics rozpoczęła testowanie robotów terenowych zwanych urządzeń  wsparcia piechoty "Legged Squad Support System", lub w skrócie "LS3". Testy odbywają się w centrum szkoleniowym US Army Fort Pickett.

 

Robot z czterema nogami pokazał bardzo dobre wyniki wykazując niezwykłą zwrotność w lesie oraz w mieście. Robot wykazuje doskonałą stabilność podczas wspinaczki w wąwozie i na nierównym terenie. Prototyp muła dla piechoty został udoskonalony do tego stopnia, że posada zdolność do zrozumienia wypowiadanych poleceń i potrafi dokładnie śledzić lidera grupy. Może również szybko wrócić na wcześniej zdefiniowane pozycje na wypadek zarządzenia odwrotu na polu walki.

 

LS3 wykazał wysoką mobilność i w pełni autonomiczny system działania. Jest w stanie transportować ciężary o masie do 200 kg i nosi własne źródło energii elektrycznej, tak, aby żołnierze mogli naładować inne swoje urządzenia. Mimo doskonałych wyników testów, robot LS3 zanim wejdzie do użycia, będzie dalej modernizowany i udoskonalany na zlecenie amerykańskiej agencji DARPA. Od lat jest ona zaangażowana finansowo w wiele obiecujących projektów hightech dla US Army.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika aratron33

Tak naprawdę to cały

Tak naprawdę to cały dzisiejszy świat jest przerażający. Ludie więcej wyrzucają i marnują rzeczy i żywności niż oddają bioednym. Więcej wydają pieniedzy na zabijanie niż na ratowanie życia. Ja bym napraykład spróbował wykorzystać to coś w Alpiniźnie, czy Himalaiźmie, miałbym czyste sumienie. Ludzie to takie małe dzieci. Żołnierzyki i zabawa w strzelanego (Uśmiercanie). Co to jestn za Hipokryzja i Paranoja???

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem