Część atmosfery Wenus może zostać zdmuchnięta przez wyrzut masy ze Słońca

Kategorie: 

Magnetyczna protuberancja unosząca się na Słońcu (pióropusz plazmy, czyli naładowanego gazu), doprowadziła do powstania niestabilności powierzchni, co w konsekwencji zakończyło się eksplozją.

 

Eksplozja wyemitowała naładowane cząstki w zjawisku zwanym Koronalnym Wyrzutem Masy. Strumień nie jest wycelowany w Ziemię, ale jest skierowany w Wenus, drugą planetę w Układzie Słonecznym.

 

Wenus w odróżnieniu od Ziemi nie posiada ochronnego pola magnetycznego. Na Ziemi nasza atmosfera jest chroniona przed tymi cząstkami za pomocą magnetosfery.

 

Planety bez płynnej warstwy jądra są pozbawione pola magnetycznego i Wenus jest takim przypadkiem. Gdy strumień naładowanych cząstek dotrze do Wenus w ten piątek cześć jej bardzo rozległej atmosfery zostanie zdmuchnięta. Wizualizacja wykonan przez NOAA znajduje się pod tym linkiem

 

Źródło: http://www.kold.com/story/16060925/solar-activity-to-rip-off-part-of-venus-atmosphere

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Gość

Powiem tak.. od miliardów lat

Powiem tak.. od miliardów lat Słońce wypuszcza w przestrzeń takie zjawiska... i Wenus cały czas ma atmosferę, do tego piekielnie gęstą. Nie wiem dlaczego, ale od pewnego czasu, grupa naukowców usiłuje przekonywać nas, że atmosferę utrzymuje pole magnetyczne... ciekawy pomysł, bo np. na Wenus.. go nie ma, to raz. Dwa... gazy, jak i wszystko w okolicy planety, utrzymuje grawitacja (gaz też ma swoja masę, jak wiemy). IMHO pole magnetyczne nie ma nic wspólnego z utrzymywaniem atmosfery danej planety.. natomiast, chroni ją przed niektórymi składowymi promieniowania Słońca (generalnie gwiazdy, bo dotyczy to miliardów planet w samej Drodze Mlecznej). Anyway... po co ta dezinformacja i straszenie Słońcem ostatnio? Nie wypaliła Nibiru, to teraz mamy Słońce? C'mon!

Portret użytkownika Sas

"Gdy strumień naładowanych

"Gdy strumień naładowanych cząstek dotrze do Wenus w ten piątek cześć jej i tak rzadkiej atmosfery zostanie zdmuchnięta" Atmosfera Wenus jest 93 razy gęstsza od ziemskiej więc tej planecie nie zaszkodzi zdmuchnięcie części gazu ale może pomóc, choć minimalnie zmniejszając efekt cieplarniany.

Portret użytkownika MarekPoznań

"Rzadkiej atmosfery" ? Wenus

"Rzadkiej atmosfery" ? Wenus ma bardzo gęstą atmosferą, jej masa jest 93 razy większa od ziemskiej, a ciśnienie przy powierzchni 92 razy większe (92 atmosfery), gęstośc przy powierzchni 65 kg/m3. Nie wspominając o składzie, głównie CO2 i kwas siarkowy -prawdziwe piekło, temperatura sięga 460 stopni - efekt cieplarniany wręcz potwornie silny.

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Wenus nie ma magnetosfery,

Wenus nie ma magnetosfery, istnieje tyle co Ziemia, jest znacznie bliżej Słońca, co rusz obrywa potężnym wiatrem słonecznym  ...i mimo to wciąż MA atmosferę?!?.
I tu gdzieś jest kłamstwo oficjalnej nauki.
 
Wnus - planeta znaku Panny (panna personifikuje Śmierć/Odrodzenie w zodiaku); poruszająca sie po nieboskłonie ruchem pentagramu żeńskiego; cyklicznie zaopatrzona w Kosę (warkocz ognisty) którym potrafi niszczyc życie.
Starożytni bali się jej warkocza bardziej niż demonów.
Może tym razem, wiatr słoneczny zapali jej Kosę? Kto wie.
 
 
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem