Czarny czwartek dla ukraińskiej waluty

Kategorie: 

Wartość ukraińskiej waluty spadła wczoraj do rekordowo niskiego poziomu. Mówi się, że giełdy dyskontuje przyszłość, więc przez analogię spadająca jak wodospad wartość waluty wskazuje na niedobrą przyszłość dla naszego wschodniego sąsiada.

 

Oficjalny kurs hrywny w stosunku do dolara, ustalony przez Narodowy Bank Ukrainy, wynosi obecnie - 1124,16 hrywien za 100 dolarów, pisze gazeta „Ukraińska Prawda”. Poprzedni niski kurs zanotowano w dniu 1 kwietnia i wynosił on wówczas 1099,8100 hrywien za 100 dolarów.

 

Spodziewane są dalsze złe informacje dla gospodarki ukraińskiej, bo nawet jeśli rosyjskie dywizje jeszcze pozostają na granicy to wojna gospodarcza trwa na całego, czego przykłądem są działania "dywizji" Gazprom. Zresztą wojna trwa nie tylko z Ukrainą, ale i z Polską i Litwą, które zostały wskazane przez Putina jako główni prowodyrzy zamachu stanu w Kijowie. Mięsne embarga to tylko jedna z odsłon tej wojny.

 

Perspektywy nie są dobre, dlatego przy słabnącej gospodarce Ukrainy dalsza dewaluacja hrywny wydaje się być przesądzona. Może to paradoksalnie pomóc w eksporcie ukraińskich towarów do Europy, bo będą jeszcze tańsze. Otwarcie naszego rynku zbytu dla tamtych przedsiębiorstw ma być według UE panaceum na doraźne problemy Ukrainy z płynnością.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Nostra Damus

Ukraina i tak musi być

Ukraina i tak musi być podzielona, nie ma innej rady. Każdy zdrowo myślący musi prędzej czy później do tego wniosku dojść.
Za kilka lat świat dojdzie do wniosku, że zjednoczenie Krymu z Rosją było słuszną decyzją, a bombowy zachód zarzuci Rosji, że nie wcieliła całą Ukrainę w swoje terytorium.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika euklides

Ciekaw jestem co byś pisał

Ciekaw jestem co byś pisał jakby to zachód wcielał całą Ukrainę do swojego terytorium i to nie jako prowincja UE, tylko np. opatrzył ją metką 51 stanu USA. To ciekawe, że według ciebie Ukraina musi być podzielona. Fajnie się pisze takie dyrdymały kiedy to nie ciebie wcielają bez twojej zgody do obcego państwa.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem