Cypr zaprasza Rosjan do rozmieszczenia na wyspie swoich baz wojskowych

Kategorie: 

Nikos Anastaziadis, prezydent Cypru, ogłosił swoją gotowość do organizacji rosyjskich baz lotniczych i morskich, podaje agencja informacyjna Xinhua. Umowa o współpracy wojskowej obu państw ma być podpisana 25 lutego 2015 roku, kiedy cypryjski przywódca odwiedzi Moskwę.

 

Władze Cypru nie widzą nic niestosownego w takich deklaracjach mimo, że inne kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej są realnie zagrożone właśnie przez Rosję.

„Jest taka stara umowa, która powinna być wznowiona. Zapewniamy takie same usługi, jakie świadczymy Francji i Niemcom” - powiedział Anastaziadis.

Przyjmuje się, że rosyjskie siły powietrzne będą korzystać z bazy lotniczej „Andreas Papandreou” w połączeniu z międzynarodowym lotniskiem w Pafos w południowo - zachodniej części wyspy, 50 km od „Akrotiri” - brytyjskiej bazy lotniczej Royal Air Force.

„Cypr i Rosja tradycyjnie podtrzymują dobre stosunki i to nie może ulec zmianie” - powiedział Anastaziadis.

„O zainteresowaniu Rosji uruchomieniem bazy wojskowej na Cyprze informowała cypryjska agencja informacyjna. W tej chwili w ministerstwie spraw zagranicznych Cypru przygotowywana jest umowa dwustronna, która zostanie podpisana w czasie wizyty Anastaziadisa w Moskwie” – powiedział jeden z rosyjskich dyplomatów.

W ubiegłym roku, wojskom rosyjskim dano możliwość pełnego korzystania z cypryjskiej bazy lotniczej i głównego portu w Limassol, donosi cyprusrussianbusiness.com. W styczniu 2014 ministerstwo obrony Cypru podało, że korzystanie z bazy lotniczej „Andreas Papandreu” jest możliwe tylko w celach humanitarnych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Rasputin

Jak powszechnie wiadomo,

Jak powszechnie wiadomo, Putin podejmuje inteligentne decyzje..
Taką też jest umowa z Cyprem, czy budowa gazociągu " Turecki Potok " .
Spowoduje to, że sankcje i embarga nakładane na Rosję, przyniosą odwrotne skutki do zamierzonych, dzięki czemu, Merkelowa i Holland przejrzęli na oczy i już tak otwarcie nie stają po stronie Ussraela..
Pod względem strategicznym, Rosja góruje i to o kilka długości Everestu od chameryki, znajdując sojuszników w najbardziej odpowiednich krajach, co pozwala na rozlokowanie baz w dogodnych pozycjach wyjściowych..
Wiemy także, że Wujek Sam w takich sytuacjach zwykł zachowywać się zbyt agresywnie co częstwo prowadziło do konfliktów zbrojnych..
Niestety żyjemy w czasach, przypominającyh Zimną Wojnę, ale należy się obawiać czy stadium tego co jest nam prezentowane, aby nie przekracza już statusu Zimnej Wojny i nie jest przypadkiem Preludium do wielkiej, krwawej symfonii pod tytułem " World War III "...
PS. tak na marginesie dodam, że zaczyna pojawiać się coraz więcej ognisk zapalnych w różnych rejonach świata, oprócz Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, także zaczynają się ruchy Chin przeciw Wietnamowi odnośnie terytorium Morza Południowo-Chinśkiego..
 

Portret użytkownika bogdan4957

Myślę również że minęły już

Myślę również że minęły już czasy,kiedy byliśmy na ślepo zafascynowani Ameryką i jej nowinkami technicznymi,modą.stylem życia,bo w efekcie wychodzi na to że zapominając o najwyższych wartościach jakie posiada każdy zdrowo myślący i odczuwający posiadający sumienie człowiek,to jest:współczucie,chęć niesienia pomocy innym będących w potrzebie.Daliśmy się wodzić za nos jak dzieci za rączkę,nie zauważając przy tym naszego upadku.Ale niestety prawdziwa natura człowieka powoli przywraca nam wzrok dając do zrozumienia że nasza nacja słowiańska,która posiada wiekowe trdycje nigdy się nie zasymiluje ( może kiedyś w dalekiej przyszłości ) z inną nacją społeczną a tym bardziej ze sztucznym państwem jakim jest Ameryka lub państwo homosexualne.Rdzenni mieszkańcy Ameryki umierają w rezerwatach.

Portret użytkownika Medium

bogdan4957 napisał: Myślę

bogdan4957 wrote:

Myślę również że minęły już czasy,kiedy byliśmy na ślepo zafascynowani Ameryką i jej nowinkami technicznymi,modą.stylem życia, (...)
Po sobie wiem, że nie wszyscy byli zaślepieni.
 

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ruscy właśnie dogadali się z

Ruscy właśnie dogadali się z Grecją i Turcją w sprawie budowy gazociągu Turecki potok. Komuchy Jewropejskie myslały że jak zablokują South Stream to Rosja im padnie do kolan. Jak widać ich zdolności taktyczne są na poziomie umiejętności i inteligencji ludów Bantu z południowej Afryki.

 

Portret użytkownika bogdan4957

Takie restrykcje wobec

Takie restrykcje wobec Putina,pozwolą tylko wymusić na nim niezależność w każdej formie gospodarki i zarządzania państwem.A co za tym idzie,stanie się tylko jeszcze bardziej mocny niż zależne od siebie wspólnoty gospodarcze których trwałość jest bardzo wątpliwa.Powiem więcej,że na dłuższą metę jest to nie możliwe i kończy się zawsze podbojem słabszego.

Portret użytkownika Józef Retinger

 No to już wiadomo że Cypr po

 No to już wiadomo że Cypr po wojnie w całości trafi w ręce Turcji. Szanowni państwo świat się polaryzuje i pomimo że społeczeństwa nie są jednolite jeżeli chodzi o przekonania geopolityczne to wybrały rządy które postawią je po stronie NATO bądź Rosji i będzie to miało ogromny wpływ w nowym podziale świata. A Cypr 25 lutego podpisze akt własnej likwidacji na rzecz Tureckiego sojusznika.

Portret użytkownika achiles

To są wczorajsze znamienne

To są wczorajsze znamienne słowa Prezydenta Putina wypowiedziane w SOCZI, a brzmią one mniej więcej: Rosjanie i Rosja jako KRAJ I NARÓD, nie chcą WOJNY I WOJOWAĆ, ale jeśli będzie trzeba, będziemy umieli się BRONIĆ a i czym, to robić mamy" I to wszystko na ten temat!!!

Portret użytkownika bogdan4957

achiles napisał: To są

achiles wrote:

To są wczorajsze znamienne słowa Prezydenta Putina wypowiedziane w SOCZI, a brzmią one mniej więcej: Rosjanie i Rosja jako KRAJ I NARÓD, nie chcą WOJNY I WOJOWAĆ, ale jeśli będzie trzeba, będziemy umieli się BRONIĆ a i czym, to robić mamy" I to wszystko na ten temat!!!

Sorry: Gdzie można ewentualnie odsłuchać tego oświadczenia?

Portret użytkownika Ernest0

Rosja razem z CHRL przejmują

Rosja razem z CHRL przejmują wpływy w Europie.W ciągu 10-15 lat Rosja w Europie osłabi swoje wpływy na rzecz swojego partnera z CHRL.Mimo tego i tak zyski Rosji będą znaczne.USA w tym czasie zajmie się swoją gospodarką i reformą zasobów militarnych.

Portret użytkownika Kazek12

Zastanawia mnie jakie skutki

Zastanawia mnie jakie skutki wywrze na Chiny doradztwo Rothschilda jako doradcy ekonomicznego rządu chińskiego . 
Udział Rothschilda w r=doradzaniu Chińczykom nie wrózy im niczego dobrego, bo jak powiedział Mao Tse Tung , jeżeli 3/4 Chinczyków zginie w wojnie , to nic złego się nie stanie.
Czy taka polityka nie jest potrzebna Rothschildom ?

Portret użytkownika achiles

To nie koniec tego typu

To nie koniec tego typu rewelacji i niusów światowych, bo i GRECJA zdaje się za tym optować i jej nowe władze, a i Serbowie zawsze ROSJĘ cenią i są jej wdzięczni ponoć dozgonnie, a o WĘGRACH, wszyscy już chyba wiedzą, jak się określają . To już ruszyło i się coraz szybciej toczy, albo SZATANY ZZA OCEANU, pójdą po rozum i z tym się pogodzą, albo będą się motały, co wiadome jest do czego może doprowadzić. 

Portret użytkownika excar

Sarkozy to tez łobuz ale

Sarkozy to tez łobuz ale poczuł że wiatr zmienia kierunek:)
To z dzisiejszego z "Ad Novum"
Innego zdania jest były francuski prezydent Nicolas Sarkozy który uważa, że należy szukać wyjścia kompromisowego w stosunkach Rosją, przy tym ostro zdystansował się od obecnej polityki USA, w Europie:
„Oddzielenie Europy od Rosji to jest dramat. Jeśli Amerykanie tego chcą, to ich prawo i ich problem. Ale interesy Amerykanów wobec Rosji nie są interesami Europejczyków wobec Rosji. Nie chcemy odrodzenia się Zimnej Wojny między Europą i Rosją (….) Krym wybrał Rosję. Nie możemy im z tego robić zarzutu. Ja sam swego czasu narzuciłem panu Putinowi zgodę na przyznanie prawa mieszkańcom Kosowa do oddzielenia się od Serbii. Jeśli tak, to nie bardzo widzę w jaki sposób stosując tę samą logikę, można nie zgodzić się, aby Krym miał prawo opuścić Ukrainy. Tym bardziej, że był wcześniej administracyjnie przyłączony do Ukrainy przez Chruszczowa (….) I wreszcie miejmy odwagę to powiedzieć, a ja zawsze tak sądziłem: Ukraina jest mostem między Rosją i Europą. Ukraina nie ma powołania do przystąpienia ani do Unii Europejskiej, ani do NATO”  „

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem