Cypr zaprasza Rosjan do rozmieszczenia na wyspie swoich baz wojskowych

Kategorie: 

Nikos Anastaziadis, prezydent Cypru, ogłosił swoją gotowość do organizacji rosyjskich baz lotniczych i morskich, podaje agencja informacyjna Xinhua. Umowa o współpracy wojskowej obu państw ma być podpisana 25 lutego 2015 roku, kiedy cypryjski przywódca odwiedzi Moskwę.

 

Władze Cypru nie widzą nic niestosownego w takich deklaracjach mimo, że inne kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej są realnie zagrożone właśnie przez Rosję.

„Jest taka stara umowa, która powinna być wznowiona. Zapewniamy takie same usługi, jakie świadczymy Francji i Niemcom” - powiedział Anastaziadis.

Przyjmuje się, że rosyjskie siły powietrzne będą korzystać z bazy lotniczej „Andreas Papandreou” w połączeniu z międzynarodowym lotniskiem w Pafos w południowo - zachodniej części wyspy, 50 km od „Akrotiri” - brytyjskiej bazy lotniczej Royal Air Force.

„Cypr i Rosja tradycyjnie podtrzymują dobre stosunki i to nie może ulec zmianie” - powiedział Anastaziadis.

„O zainteresowaniu Rosji uruchomieniem bazy wojskowej na Cyprze informowała cypryjska agencja informacyjna. W tej chwili w ministerstwie spraw zagranicznych Cypru przygotowywana jest umowa dwustronna, która zostanie podpisana w czasie wizyty Anastaziadisa w Moskwie” – powiedział jeden z rosyjskich dyplomatów.

W ubiegłym roku, wojskom rosyjskim dano możliwość pełnego korzystania z cypryjskiej bazy lotniczej i głównego portu w Limassol, donosi cyprusrussianbusiness.com. W styczniu 2014 ministerstwo obrony Cypru podało, że korzystanie z bazy lotniczej „Andreas Papandreu” jest możliwe tylko w celach humanitarnych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Rasputin

Jak powszechnie wiadomo,

Jak powszechnie wiadomo, Putin podejmuje inteligentne decyzje..
Taką też jest umowa z Cyprem, czy budowa gazociągu " Turecki Potok " .
Spowoduje to, że sankcje i embarga nakładane na Rosję, przyniosą odwrotne skutki do zamierzonych, dzięki czemu, Merkelowa i Holland przejrzęli na oczy i już tak otwarcie nie stają po stronie Ussraela..
Pod względem strategicznym, Rosja góruje i to o kilka długości Everestu od chameryki, znajdując sojuszników w najbardziej odpowiednich krajach, co pozwala na rozlokowanie baz w dogodnych pozycjach wyjściowych..
Wiemy także, że Wujek Sam w takich sytuacjach zwykł zachowywać się zbyt agresywnie co częstwo prowadziło do konfliktów zbrojnych..
Niestety żyjemy w czasach, przypominającyh Zimną Wojnę, ale należy się obawiać czy stadium tego co jest nam prezentowane, aby nie przekracza już statusu Zimnej Wojny i nie jest przypadkiem Preludium do wielkiej, krwawej symfonii pod tytułem " World War III "...
PS. tak na marginesie dodam, że zaczyna pojawiać się coraz więcej ognisk zapalnych w różnych rejonach świata, oprócz Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, także zaczynają się ruchy Chin przeciw Wietnamowi odnośnie terytorium Morza Południowo-Chinśkiego..
 

Portret użytkownika bogdan4957

Myślę również że minęły już

Myślę również że minęły już czasy,kiedy byliśmy na ślepo zafascynowani Ameryką i jej nowinkami technicznymi,modą.stylem życia,bo w efekcie wychodzi na to że zapominając o najwyższych wartościach jakie posiada każdy zdrowo myślący i odczuwający posiadający sumienie człowiek,to jest:współczucie,chęć niesienia pomocy innym będących w potrzebie.Daliśmy się wodzić za nos jak dzieci za rączkę,nie zauważając przy tym naszego upadku.Ale niestety prawdziwa natura człowieka powoli przywraca nam wzrok dając do zrozumienia że nasza nacja słowiańska,która posiada wiekowe trdycje nigdy się nie zasymiluje ( może kiedyś w dalekiej przyszłości ) z inną nacją społeczną a tym bardziej ze sztucznym państwem jakim jest Ameryka lub państwo homosexualne.Rdzenni mieszkańcy Ameryki umierają w rezerwatach.

Portret użytkownika Medium

bogdan4957 napisał: Myślę

bogdan4957 wrote:

Myślę również że minęły już czasy,kiedy byliśmy na ślepo zafascynowani Ameryką i jej nowinkami technicznymi,modą.stylem życia, (...)
Po sobie wiem, że nie wszyscy byli zaślepieni.
 

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Ruscy właśnie dogadali się z

Ruscy właśnie dogadali się z Grecją i Turcją w sprawie budowy gazociągu Turecki potok. Komuchy Jewropejskie myslały że jak zablokują South Stream to Rosja im padnie do kolan. Jak widać ich zdolności taktyczne są na poziomie umiejętności i inteligencji ludów Bantu z południowej Afryki.

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem