Cyklon Ladislav podniósł poziom morza Adriatyku

Kategorie: 

Nad północnymi Włochami i północną częścią Morza Adriatyckiego panuje cyklon Ladislav. Na wybrzeżu doszło do wielu podtopień a stan morza odbiega od normalnego zalewając praktycznie wszystkie chorwackie nadmorskie miejscowości.

 

Ten sam proces, który spowodował zalanie 60% Wenecji spowodował również wiele powodzi wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku. Kombinacja pełni Księżyca, niskiego ciśnienia z silnym wiatrem wiejącym od strony morza zrobiła swoje. Wiele miejscowości doświadczyło sporych strat. Praktycznie wszystkie miasta wzdłuż wybrzeża zostały w jakiś sposób dotknięte przez wysoki poziom morza.

W samej Chorwacji poziom wody wzrósł nagle o ponad metr. W miejscowości Bakar zarejestrowano najwyższy poziom morza w historii pomiarów. Ostatnie powodzie od morza na tą skalę miały tam miejsce w 2008 roku.

Cyklon Ladislav - źródło: LANCE/MODIS

Cyklon przyniósł ekstremalną pogodę i na przykład w Istrii spadło 100 litrów deszczu na metr kwadratowy. Tak znaczny opad powoduje szybko przybierającą powódź. Zjawisko zwane na Adriatyku, jako aqua alta występuje od czasu do czasu na wiosnę i jesienią. Tegoroczna aqua alta będzie zapewne zapamiętana na długo.

 

 

Źródło: http://thewatchers.adorraeli.com/2012/11/02/cyclone-ladislav-raised-adriatic-sea-levels/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika drzazga

Jeszcze długo taki stan się

Jeszcze długo taki stan się utrzyma, a woda nie będzie chciała powrócić do morza po zalaniu, wszystko przez prądy zatokowe na Atlantyku które tworzą wiry, cyklony, i pomniejsze tornada gdzie nie gdzie, cofka będzie dalej zatapiała nad morskie rejony, także na Bałtyku np. Estończyków. Ta siła musi znaleźć ujście skoro nie może już swobodnie przez równik na Atlantyku płynąć ku południowemu Atalntykowi, będzie musiała znaleźć inne ujście, moim zdaniem są to kanał Sueski w mniejszym stopniu, i w większym stopniu kanał Panamski. Trzęsienia ziemi i wybuchy wylkanów szczególnie w okolicy KostaRyki, Gwatemali, Hondurasu i Meksyku w sposób naturlany wymuszą "rozstapienie się" tam ziemi, by udrożnić te narastające cyrkulacje ocenicze na Atlantyku, by rozładować te ciśnienie, a przy okazji zasila wulkany które przez uwalniany do atmosfery pył dodatkowo schłodzą klimat na Ziemi.

Portret użytkownika drzazga

http://zmianynaziemi.pl/wideo

http://zmianynaziemi.pl/wideo/czy-prad-zatokowygolfsztrom-przestal-istniec ciekawie się ponownie czyta po roku, można zweryfikować że większosć minusowana miała jednak racje, albo teoria o rzekomej chęci sprowadzenia deszczy nad sahare w celu jej zaludnienia w przyszłosci, i aby tego dokonac potrzebne były awarie tankowców u ujść Golfsztormu by właśnie spowodowac zmianę klimatu nad Saharą. awet jesli to spekulacje i teroria spiskowa to bardzo ciekawa, biorąc pod uwagę takze fakt ze Stany sobie dodrukowuja kase a Rosja ma kopalnie złota na 3000lat które umożliwiją jej ot tak umarzanie poprzes spłatę długów np. krajom afrykańskim, chińczycy tez się pchają na południe Afryki. Władza coś kombinuje.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem