Cudem ocalony przed uderzeniem pioruna

Kategorie: 

Gwałtownej pogody, jakiej jesteśmy ostatnio świadkami nie wolno nie doceniać. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Wielkiej Brytanii. Gdy zbierało się na burzę ten tylko spokojnie wypakowywał bagażnik swojego samochodu, potem po prostu dopisało mu szczęście.

Człowiek ten był dosłownie o krok od śmierci. Niech ten film będzie przestrogą dla każdego, kto sądzi, że jego nie dotyczy problem ekstremalnych zjawisk pogodowych. W tym sezonie burzowym w Europie jest szczególnie dużo wyładowań atmosferycznych a ponieważ rażenia człowieka są w pewnym stopniu statystycznie możliwe, dlatego też rośnie ilość doniesień na temat takich przypadków.

 

Incydent, jaki widzimy na powyższym nagraniu miał miejsce w Pudsey, West Yorkshire. Rejestracji dokonano za pomocą lokalnej kamery CCTV. Dokładnie cztery sekundy brakowało do tragedii. Wióry poszatkowanego drzewa wyrzucone z dużą prędkością mogły nawet przebić nieszczęśnika. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika skowron

Tego, jak się zachować

Tego, jak się zachować podczas burz powinni uczyć w szkołach. Ostatnio nad miastem gdzie pracuję przeszła krótka(kilkanaście minut), ale bardzo intensywna nawałnica. Będąc w pracy dla własnego bezpieczeństwa odszedłem od komputera, przez co podpadłem szefowi, który nie mógł zrozumieć, że komputer podczas burzy może okazać się zabójczy. Dla przełożonego 10-15 minut pracy było więcej warte, niż zdrowie pracowników.W efekcie tej burzy kilkadziesiat tysięcy mieszkańców województwa zostało pozbawionych prądu, a w okolicy gdzie pracuję, awarii uległa tramwajowa sieć trakcyjna. Nie brakowało też powalonych drzew i zerwanych przez nie linii energetycznych.

Portret użytkownika devoratus

Z tego co zrozumiałem,

Z tego co zrozumiałem, szczepionki popierasz - ale za to uciekasz od kompa podczas burzy...nieco dziwna ta niekonsekwencja. O ile słyszałem o wielu przypadkach komplikacji poszczepiennych, to nie słyszałem o żadnym przypadku śmierci przy komputerze podczas burzy...

 

 

Portret użytkownika Pragnący Prawdy

Dobrze by było żeby pioruny

Dobrze by było żeby pioruny waliły w szubrawców, którzy tylko myślą o sobie i jak tu więcej pieniędzy ukraść lub wyzyskać od kogoś. Tak jednak nie ma. Piorun nie rozróżnia dobrego od złego człowieka. Jednakowo słońce oświetla złego i dobrego. Zauważyłem coś takiego, że dobrzy ludzie żyją krótko a bardzo źli żyją często długo ciesząc się zdrowiem i powodzeniem. Jest pewna dobra rzecz w długim życiu szubrawców. Długie życie to bardzo wiele grzechów, które uczynią a które będą musieli odpokutować w mękach po śmierci. Nie jest dobrym wypatrywanie czyjejś śmierci nawet jak ten ktoś jest bardzo zły, bo i tak każdy ostatecznie podlegnie pod sąd Boży. Bardzo złe jest to, że złe ziarno nie daje często wzrosnąć temu dobremu. Ja nie uważam się za człowieka idealnego, ale jest na tym świecie bardzo wiele kolczastych cuchnących odorem zła chwastów, które niszczą piękne kwiaty.

Portret użytkownika suri

"Pragnacy Prawdy"-cos ci

"Pragnacy Prawdy"-cos ci powturze, to nie jest odemnie, to sa slowa od EN-KI (mam nadzieje ze kumasz...)- ---: Biedny chlopina Madlac sie w Kosciele ,tak skarzy sie do Boga: Boze, dlaczego ja taki biedny, charuje i charuje i bieda mnie przyciska...a sasiad oplywa sie w bogadztwie i na Msze nigdy nie chodzi....=-A no, odpowiada BOG: a co z tego ze chodzisz co dnia do Kosciola i sie modlisz ?, a potem idziesz w pole i BLUZNISZ na MNIE ?, wyzywasz zwierzeta, wyzywasz zone i dzieci....-A wiesz ?, twuj sasiad nie szuka Boga/Mnie w Kosciele, rozmawia zemna "Czystym Sercem" ...............Muwi Tobie cos to?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem