Co wybuchło w niebie nad Rumunią – meteoryt, czy rakieta?

Kategorie: 

Dziwne zjawisko zaobserwowano w kilku miastach w Rumunii i Mołdawii w nocy z wtorku na środę. Silny błysk na niebie widziano na ciemnym niebie przez około dwie sekundy.

 

Zjawisko obserwowali m. in. mieszkańcy miast Buzau, Vrancea, Brasov, a także Bukaresztu.

„Co to było?” – zastanawiają się eksperci. „Zabłąkana rakieta, pocisk, czy mała asteroida, która weszła w ziemską atmosferę”.

Silne światło przez dwie sekundy widziane było na ciemnym niebie. Początkowo sądzono, że był to samolot, ale władze rumuńskie zaprzeczyły tej wersji i wysunęły teorię przelotu ciała kosmicznego.


Adrian Szonka, specjalista w dziedzinie astronomii w rumuńskiej Akademii Nauk powiedział, że szerokość meteorytu nie przekroczyła średnicy dwóch, trzech metrów.

„To zjawisko było widoczne z wielu miejsc. Najprawdopodobniej był to meteoryt o średnicy kilkudziesięciu centymetrów, ale nie większej niż dwa lub trzy metry. Zjawisko to jest normalne dla naszej planety w Układzie Słonecznym” – powiedział Szonka, cytowany przez Adevarul.ro. „Zjawisko to występuje kilka razy w roku”.

„Księżyc nagle zniknął i zapanowała cisza” – powiedział Marina S. z Kiszyniowa.  "Około drugiej lub trzeciej nad ranem oglądałam film i jasny księżyc świecił mi prosto w oczy. Potem nagle zniknął i na całym niebie widać było światło. Bałam się. Wyjrzałam przez okno i było bardzo cicho. I to było straszne ...”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wwojtek

 Myślę że wojna w kosmosie od

 Myślę że wojna w kosmosie od zestrzelenia rosyjskeij rakiety Prtoton-M trwa na dobre między rosją a ameryką. Wszystkie ostatnio widziane błyski i huki z kosmosu oraz ten spadający nad Rumunią sprzęt o tym świadczą. Rakietę Virgin tuż po starcie pewnie potraktowali rosjanie. Ostatnio wysłali jakiś zaawansowany sprzęt i amerykanie dla niepoznaki pozwolili im dolecieć na orbitę i właśnie spadł. Amerykanie wysłali też najnowszego drona kosmicznego może dwa tygodnie temu. Myślę że te drony mają zasilanie atomowe bo obsługa na Ziemii musi być w skafandrach. Ta elektrownia atomowa potrzebna jest do dział elektromagentycznych które każdy ma bo przecież 30 lat temu zostały zaprojektowane do StarWar do zestrzeliwania meteorów pokaźnych wielkości. Teraz minimum 5 takich dronów X-37 to rekiny na orbicie okołoziemskiej. Myślę że Rosjanie przegrali wojnę w ksomosie już tearaz.       

Portret użytkownika Anikifadia

Za chwile może jeszcze ktoś

Za chwile może jeszcze ktoś powie że to był statek obcych zestrzelony albo Rosyjski satelita szpiegowski itp itd.... Po co te domysły jak jest setki filmów i widać co to było chyba, że ma się grupę inwalidzką i problemy ze wzrokiem a dodatkowo dochodzi zaburzenie psychiki to można snuć taki domysł

Portret użytkownika Asha

Wiesz co, daruj sobie takie

Wiesz co, daruj sobie takie "inteligentne komentarze". Wiesz co to było? Bo ja nie. nikt nie wie, stąd ten artykul. Może to było zwykle wyladowanie, może meteor, może efekt przebiegunowania a może to Kosmici nad naszymi głowami się poprztykali. Jesteś w stanie naukowo w 100% udowodnić, że kosmici nie istnieją, albo że nie toczy się jakaś ukryta cicha wojna, albo próby bądź testy nowej broni? Nie jesteś? No to się przymknij, bo póki co nikt nie zna odpowiedzi, co oznacza że nawet ta "najglupsza" może być prawdziwa. I każdy ma prawo do własnej opinii. 
Btw Kopernika też swego czasu nieźle jechali, co to za przygłupi pomysl, że Ziemia nie jest płaska! 
Z wyrazami szacunku Pszę Pana.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem