Co piąty Niemiec marzy o rewolucji

Kategorie: 

Według badań niemieckich socjologów, co piąty obywatel Niemiec uważa że rewolucja w społeczeństwie jest najlepszym sposobem na zmiany, donosi The Local.

 

20% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że „Warunki życia nie będą korygowane reformami. Potrzebujemy rewolucji". W przybliżeniu taka sama liczba Niemców uważa, że istnieje prawdziwe groźba odrodzenia się nazizmu w kraju. To oczekiwanie na rewolucję nieco zaskakujące, bo przecież w przeszłości Adolf Hitler zdobywał  władzę demokratycznie, a nie w sposób siłowy.

 

Najbardziej popularne wśród uczestników badania było stwierdzenie, że w kraju istnieje ksenofobia – ten problemem niepokoi aż 48% Niemców. Możliwe jednak, że ten pogląd wbiły im do głowey do bólu poprawne politycznie media, które starają się stwarzać wrażenie, że emigranci są grupą uciskiwaną, podczas gdy wielokrotnie, zwłaszcza w Niemczech, jest odwrotnie.

 

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Orzel Bialy

PO CZYM POZNAĆ RUSKIEGO

PO CZYM POZNAĆ RUSKIEGO TROLLA NA POLSKICH PORTALACH?
1. UKRAINA=BANDEROWCY.To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy.
2. ROSJA. Budowany jest pozytywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy mąż stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek (często używane: rusofobiczne artykuły, rusofobiczny interlokutor, zachodnia nagonka na Rosję niepolskich/polskojęzycznych mediów etc)
3 ANTYAMERYKANIZM.Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata. (często używane: zgniły zachód, jankesi, Polacy niewolnikami jankesów, Polacy w złotej klatce etc)
4 ZNIEWOLENIE POLSKI. Opisywanie 25-lecia wolnosci, jako gospodarczego i politycznego upadku państwa polskiego (często używane: nienotowane w historii bezrobocie [bezrobocie po transformacji nigdy nie było tak niskie, jak na chwilę obecną], prywatyzacja, rozkradanie państwa, obce kapitalistyczne wpływy [czytaj zagraniczne inwestycje], Polacy niewolnikami na emigracji etc)
5. ANTYSEMITYZM. Tradycyjnie z poklaskiem dla Rosji idzie atakowanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy wróg Polski. Napuszczanie Polaków na Żydów i odwrotniema zresztą długą tradycję w Rosji, gdyż metody te stosowano już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej (dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości w Polsce) Rosja uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako kraj odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z Zachodem.
6. ANTYUNIJNOŚĆ.Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu „największym wrogiem”. Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią…co oczywiście byłoby korzystne dla Rosji.
7. WYBIELANIE HISTORII. Pokazywanie zaborów w dobrym świetle, minimalizowanie ofiar rosyjskiej przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie PRL.
8. ZNIECHĘCANIE POLSKI DO WSZELKICH SOJUSZY. Czy to z USA, czy z Niemcami czy Litwą, czy Ukrainą. Każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” - najlepiej jak Polska „będzie sama”… dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.

Portret użytkownika Ksieciunio

Największym złem

Największym złem współczesnego świata, zresztą nie tylko, bo już dawno temu to wiedziano - są żydzi. Najgorsza nacja na świecie, z każdego kraju zawsze byli przepędzani, wyganiani, bici i dopowiedzcie sobie. To oni i ich chore systemy i plany władzy wszędzie tak popieprzyły życie każdemu człowiekowi. Jeszcze będą stawiać pomniki Hitlerowi, może nie teraz ale za jakieś paredziesiąt - 100 lat, sami zobaczycie. W Polsce też coraz więcej osób chce rewolucji i pozbyć się żydów z władzy.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Szwabom chyba odwala z

Szwabom chyba odwala z nadmiaru mamony. Od 20 lat doją całą Europe i im się rewolucja marzy?
Chcą chyba zapie**alać za 400 Euro brutto dla zagranicznych korporacji tak jak Polacy we własnym kraju. W sumie to przydałaby się im taka lekcja życia.
Co do artykułu to Hitler zanim zdobył władze demokratycznie próbował obalić siłą rząd Weimaru tzw. Pucz monachijski. Dopiero jak mu się nie udało zrozumiał że trzeba przekonać Niemców do narodowego-socjalizmu nie siłą tylko za pomocą propagandy.

 

Portret użytkownika Dobroj

Poprawcie tekst Możliwe

Poprawcie tekst
Możliwe jednak, że ten pogląd wbiły im do głowey do bólu poprawne politycznie media, które starają się stwarzać wrażenie, że emigranci są grupą uciskiwaną, podczas gdy wielokrotnie, zwłaszcza w Niemczech, jest odwrotnie.
Koment do usunięcia

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Jacek Kaczmarski, „Katyń”

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem