Ciężkie opady śniegu sparaliżowały środkowe stany USA

Kategorie: 

Zima w USA nie odpuszcza. Tak jak w zeszłym roku o tej porze na kontynencie amerykańskim bite były rekordy dodatniej temperatury tak teraz wręcz przeciwnie, pojawiają się nowe rekordy pokrywy śnieżnej i obfitych opadów w krótkim czasie. Po wschodnim wybrzeżu obfite opady śniegu sparaliżowały centralne stany USA.

 

Pokrywa śnieżna szybko przybierała i w ciągu kilku godzin spadało nawet 4o centymetrów białego puchu. Do wieczora dochodziło już do 70 cm. W niektórych miejscach ze względu na trudne warunki drogowe dochodziło do licznych karamboli. W jednym z nich śmierć poniosły dwie osoby.

 

Władze w Kansas i Missouri wprowadziły stan wyjątkowy.  Władze stanów Kolorado, Nebraska, Iowa, Illinois, i obszaru metropolitalnego Chicago, poinformowały mieszkańców, aby pozostać w domu i w żadnym razie nie używać samochodu.

Drogi są zasypane tak jak i wiele osiedli. Od czwartku powtarza się tam sytuacja z burza zwaną Nemo. W rejonie katastrofy znalazło się prawie 60 milionów ludzi, zostały zamknięte wszystkie szkoły i większość urzędów oraz przedsiębiorstw handlowych. Lotniska nie przyjmują podróżnych i anulowano większość lotów.  Wielu pracowników zostało puszczonych wcześniej do domu, zamknięte są supermarkety a także małe sklepy.

 

Mimo, że w ciągu dnia sytuacja nieco się poprawiła niektórzy ludzie nadal nie mogą się dostać do domów.  Poinformowano, że niektórzy ludzie w stanie Kansas, zostali zmuszeni do spędzenia nocy w biurze ze względu na niezdolność wyjścia na ulicę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Elzunia

Chlopaki co w Was tyle

Chlopaki co w Was tyle nienawisci do Ameryki i tych biednych zapatrzonych w telewizje  amerykanow. Wszyscy jestesmy marionetkami w rekach tych co lepiej wiedza. Wy niestety tez. Kiedys Ameryka byla marzeniem kazdego Polaka. Niektorym sie udalo. Jak chyba wiecie" tam jest Twoj dom gdzie jest Twoje serce" Nienawisc to zla karma.

Portret użytkownika fakir

parę małych bombek atomowych

parę małych bombek atomowych zdetonować nad miastami i po śniegu ślad nie zostanie Smile i tak są struci już tam azbestem, fluorem i GMO to trochę pyłu radioaktywnego nikogo nie zabije... a zresztą zawsze można ogłosić, że radiacja jest nieszkodliwa w małych dawkach... głupi naród to kupi...

Portret użytkownika brutal

JESZCZE ICH NIE ZASYPAŁO

JESZCZE ICH NIE ZASYPAŁO ??????  może wezmą od nas węgel i wcisną nam stare f=16 bo bronek by reflektował ,a może teraz dadzą nam wizy bo tam jest dużo śniegu do szuflowania ,a może ,może tusk wyśle tam wojsko ! widziałem w tv jak autobus potrącił latarnie ,to było straszne ,taka fajna latarnia , i ta zarysowana blacharka ,straszne ! popatrzcie ludzie taka potęga taki rozwój gospodarczy AMERYKA a ze śnieżkami nie mogą sobie poradzić ,niech ich w h........j zasypie to będzie pokuj na świecie ,amen.
 
 
 
 
 
 
1
 

Portret użytkownika kolo21

bida na świecie zazwyczaj

bida na świecie zazwyczaj taką sytułacje odmienia wojna.Ludności ubywa,kasa na zbrojenia znajduję się,no i zagrabione mienie czy ziemie.W 1929 krach na giełdzie  w Ameryce bida na całego,w 1939 druga wojna światowa i po wojnie Ameryka znów bogata.New Deal funkcjonuję nadal.Na wojnie się zarabia.Więc zmiany klimatyczne nie muszą wynikać z funkcjonowania naszej planety tylko z chęci zysku.

kolo21

Portret użytkownika Biolog

Bardzo dobrze najwięksi

Bardzo dobrze najwięksi syfiarze Świata. Mają gdzieś zrównoważony rozwój, a już na pewno żadnych limitów na nic nie podpiszą. Kazdy konsumuje za 20. Jak to mówia każdy ma to na co zasłużył. Tylko nie mówcie znowu o HAARP czy innych broniach klimatycznych.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem