Chmury nad San Diego mieniły się kolorami tęczy

Kategorie: 

Przed trzema dniami nad miejscowością San Diego zarejestrowano szereg niezwykłych efektów świetlnych, które mieniły się kolorami tęczy. Jeden ze świadków tego zjawiska nagrał to i opublikował.

 

Zdaniem autora nagrania blask ten jest skutkiem chemtrails, czyli rzekomych oprysków chemicznych dokonywanych w tajemnicy na całym świecie. Jego zdaniem rano było błękitne niebo, które zostało zasiane chmurami typu cirrus.

Źródło: Mary Wykle

Rzeczywiście cirrusy, zwłaszcza wysokie, mają zwykle dużo cząsteczek lodu. Jeśli jeszcze kryształki są odpowiednio różnorodne to przy odpowiednim kącie padania światła słonecznego działają jak pryzmat i stą kolory z widma światła. Takie tęczowe chmury nazywa się sundog, albo słońce poboczne.

Halo słoneczne i parheliony - źródło: NOAA

Zwykle jednak takie tęczowe słońca poboczne, lub parheliony według innej nomenklatury, towarzyszą innemu efektowi optycznemu, zwanemu halo. Tym razem wyraźnie widać, że to coś innego, ponieważ blask rzeczywiście widoczny jest na kratownicy ze sztucznych cirrusów stworzonych na skutek przelotów odrzutowców. Być może to nowy rodzaj zjawiska optycznego występującego w związku z dynamicznym rozwojem lotnictwa cywilnego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika widz

                            

                               Niedlugo niebo bedzie jak w kreskowkach.Pierwszy raz widzialem kolorową chmurke z 5 miesiecy temu(fot1)pozniej 4 miesiace temu (fot 2-4)i w ostatnia sobotę (fot5-7).Mieszkam w Szkocji i takie chmurki to przynajmniej cos dziwnego.Wszyscy wiemy co to jest a i tak nic z tym nie mozemy zrobic:(
 

Portret użytkownika bobtar

Witam. Jestem nowy i

Witam. Jestem nowy i zainteresowaniem przeczytałem wątek. Wnioski: są na świecie rzeczy co się fizjologom nie śniło (cyt) - mianowicie... że też jest takei stężenie paranoi wśród ludzi i co ciekawe jacy kreatywni są. NIe ma problem to trezeba go sobie stworzyć - jacyś koledzy Maciarewicza czy jak. Co do tematu to osobiście uważam że jest wiele lepszych metod zainfekowania populacji ludzkiej niż opryski. A sikanie z góry gdzie siki nie wiadomo gdzie polecą jest poprostu nie uzasadnione ekonomicznie dla trucicieli. Trochę fizyki się kłania i wszystko jasne.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nstępny głupek się doezwał...

Nstępny głupek się doezwał... A skąd ty wiesz jaki jest złożony cel tych oprysków? On jest i nikt temu nie zaprzeczy a wiele rządów otwarcie sie do tego przyznaje, oczywiście wmawiając ciemnotę, że to w obronie przeciwko globalnemu ociepleniou. To kłamstwo jest oabalone badaniami laboratoryjnymi w wielu krajach, w tym w Polsce. Chemitrale oprócz zawartosci szkodliwych metali 3 i 13 grupy tablicy Menedelejewa  zawierają nano-włókna polimerowe, patogeny zblizone budową do krwinek czerwonych, pozbawionych kodu genetycznego oraz nośnika - koloidalnej błony utrzymujących tę dziwna mieszaninę długo w powietrzu.
 Opryski inne o których wspominasz działayby lokalnie i ewidntnie byłyby odkryte zarówno pod względem składu jaki i pochodzenia. Cały program chemitralowy globalnych oprysków ma na celu również dokonać zmian genetycznych środowiska roślinnego, zmiane elektyrostatyki atmosfery i służyć militarnym celom.
 O ile  nanocząsteczkowe metale takie jak stront, allluminium i bar  powodują jako efekt uboczny umieralność i bezpłodność ludzi, o tyle celowe działanie depopulacyjne jest rozpylanie patogenów komórkowych, które po wywołaniu np epidemii ptasiej grypy zabija ludzi w ciągu kilkunastu minut.
 A koszty? No na to odpowiedź jest prosta... Wyimaginowany podatek od "produkcji CO2" zapewnia zarówno producentom, jak i rozpylaczom niezły bizness...
 Lepiej sie zapoznaj z tematem i nie zasałaniaj wiedzą z fizyki bo jak czuję nie masz jej wcale.

Portret użytkownika zibi

Musze się przyznać popełniłem

Musze się przyznać popełniłem błąd odnośnie tego co całuje w rękę,po sprawdzeniu klatki stop wyszło że tak na prawdę ten co całował to dostał z piąstki od tego co zaznaczyłem w kółku,hologram można powiedzieć brutalny przez tych co go zrobili

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Do Admina: Proszę sprawdzić

Do Admina: Proszę sprawdzić punktację takich trolli jak kostek, czy admirał. Mają same minusy albo sami sobie stawiaja plusy. Te osoby po prostu nie są tu mile widziane i stanowią niesmaczną odrębność prowokującą swoimi idotycznymi argumentami do agresji.
 Chyba, że ich działalność jest tu ściśle zaprogarmowana

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
          ___     
_ _ /\ /\ / _ \ /\ /\
| | | | / / \ \ / /_\/ / / \ \
| |_| | \ \_/ / / /_\\ \ \_/ /
\__, | \___/ \____/ \___/
|___/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII