Chiny planują uruchomienie pierwszej bazy wojskowej za granicą

Kategorie: 

Wczoraj Chiny poinformowały, że utworzą pierwszą bazę wojskową poza granicami kraju. Baza ma się znaleźć na Oceanie Indyjskim, w archipelagu Seszeli. Budowa bazy uważana jest przez analityków za ważny krok następujący po uruchomieniu pierwszego lotniskowca tego wschodzącego mocarstwa.

 

Decyzja o utworzeniu pierwszej bazy marynarki wojennej za granicą została podjęta podczas wizyty chińskiego ministra obrony gen. Liang Guanglie na Seszelach, do której doszło na początku tego miesiąca. Podczas wizyty, minister spraw zagranicznych Seszeli, Jean-Paul Adam powiedział, że jego kraj zaprosił Chiny do utworzenia bazy wojskowej na archipelagu, jako odpowiedź na rosnące potrzeby walki z piractwem.

 

W tej chwili Chiny badają różne możliwości, bo Pekin ma sporo interesów gospodarczych w regionie i jest również zaangażowany w walkę z piractwem. Liang, przybył do stolicy Seszeli, Victorii w czwartek z czterdziesto osobową delegacją. Został zaproszony w październiku przez Prezydenta Seszeli, Jamesa Michela, kiedy był z wizytą w Chinach.

 

Podczas wizyty obie strony wymieniły poglądy na temat swoich krajów i współpracy militarnej, jak również na temat sytuacji globalnej i regionalnej. Chiny już ugruntowały swoją pozycję na Oceanie Indyjskim, poprzez podpisanie umowy z ONZ popierającej istnienie Międzynarodowej Organizacji do spraw Dna Morskiego, co uważają za konieczność w celu uzyskania prawa do eksploracji złóż rud polimetalicznego siarczku w Oceanie Indyjskim, do której ma dojść w ciągu najbliższych 15 lat.

 

Chiny usiłują zwiększyć swoje możliwości nadzoru na Oceanie Indyjskim. Seszele mają strategiczne położenie między Azją i Afryką.

 

Komentarz ZnZ:

No to już wiadomo, co robiły amerykańskie drony nad Seszelami, z których jeden właśnie wczoraj rozbił się w okolicach głównego portu lotniczego na wyspie. Można też stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, kto pomógł Irańczykom w przechwyceniu supernowoczesnego bezzałogowego samolotu szpiegowskiego, który tydzień temu padł ofiarą ataku hackerskiego na terytorium tego kraju.

 

Źródło: http://truthdive.com/2011/12/12/china-to-set-up-military-base-in-indian-ocean.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zapobiegliwy

Warto zacząć naukę

Warto zacząć naukę chińskiego, a na wszelki wypadek też arabskiego. Rosyjski też na wszelki wypadek.
Przyda się też egzemplarz Koranu i Czerwona Książka w domu każdego Polaka.

Tak na wszelki wypadek warto tez mieć Talmud (tylko zakopać głęboko, żeby arabowie nie znaleźli).

Kupić trzeba teraz, bo potem może zabraknąć i jak wtedy udowodnić, że wyznajemy właściwą wiarę?

acha:
A gdyby się 'coś zaczęło' to wszystkie ładne dziewczyny wyślijcie do mnie. Zaopiekuję się i 'uczyć każę'.

PS.
tylko te ładne, mądrym dziękujemy.

Portret użytkownika na świadectwo

Irańczycy chca od Rosjan za

Irańczycy chca od Rosjan za udostepnienie drona m.in system obrony przeciwlotniczej S-300PMU-1 : http://tnij.org/omdl , zgoda Rosjan moze oznaczac rychła wojne  , co do Chin to coraz bardziej mam przeczucie ze to oni moga wyrwac orle skrzydła lwowi Wink - DANIELA 7:4 -symbol ten prawdopodobnie oznacza USA , król zwierzat i król ptaków w odnisieniu do USA idealnie pasuje , jesli tak to zanim dojdzie do wojny z 8 rozdziału , prawdopodobnie USA w jakis niespodziewany , nagły sposob polegna prawdopdoobnie militarnie a za tym pojdzie pewnie tez ich ekonomia - rozwoj wydarzen jest coraz bardziej ciekawy ,   

Portret użytkownika Art

To jest właśnie to o czym

To jest właśnie to o czym pisałem kiedyś komentarz, że gdyby największe firmy głównie z Niemiec i Francji pootwierały zakłady w biedniejszych krajach europejskich to dzisiaj Europa nie miała by takiego kryzysu. Natomiast np. Nokia, która pobudowała zakłady na Węgrzech i w Rumunii sama ma teraz kłopoty przez chińską konkurencję o gorszej jakości ale za to dużo tańszą. Do tego spekulanci walutowi, za którymi mogą przecież stać rządy innych państw mogą dodatkowo oczyścić wzrost PKB z nadwyżek w małych krajach europejskich posiadających własną walutę np. Polska. Słuchałem o tym w audycji radiowej.

Portret użytkownika Pio'76

Najpierw świat zachodni

Najpierw świat zachodni wychodował potęgę Chin na swojej zachłanności i co? Wychodowaliśmy najpotężniejsze państwo na świecie z ambicjami imperialistycznymi. Teraz to wszsytko dąży do konfrontacji sił.

Portret użytkownika Pio'76

My kupujemy, jako końcowe

My kupujemy, jako końcowe ogniwo.Nie my zlecamy produkcję, ale właściciele i zarządcy firm o rozmiarach od globalnego do regionalnego. Z kolei do tego zmusza ich konkurencja. Nie wierzę w oddolny ruch obywatelski, który zbojkotuje towary tam produkowane. Tutaj jest rola państw, a nawet międzynarodowych organizacji handlowych.Światowa gospodarka nie może w ciągu roku czy dwóch uniezależnić się od Chin. Ogromne ilości komponentów i półproduktów jest wytwarzane tam. Więc to nie tylko kwestia zaprzestania kupowania towarów z napisem "made in China" czy PRC.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem