Chińska firma korzystając z drukarki 3D tworzy 10 domów w ciągu jednego dnia

Kategorie: 

Drukarki 3D posiadają coraz większe zastosowanie. Przykładowo, za pomocą tego urządzenia tworzy się przedmioty codziennego użytku, żywność, ubrania a nawet broń. Tymczasem w Chinach, ogromna drukarka 3D potrafi wydrukować w ciągu jednego dnia aż 10 domów.

 

Drukarka o której mowa, posiada aż 152 metry długości, 10 metrów szerokości i 6 metrów wysokości. Chińska firma WinSun Decoration Design Engineering Co. najpierw wydrukowała w ciągu jednego dnia części dla dziesięciu domów a następnie poskładała je w całość. Elementy zostały wykonane z materiałów, pochodzących z recyklingu odpadów budowlanych i przemysłowych, tworząc kruszywo betonowe.

 

Co więcej, koszt wydrukowania takiego jednego domu wynosi jedynie 4.800 dolarów. Budowle, które zostały przedstawione na powyższym nagraniu, zostały postawione w Szanghaju w dystrykcie Qingpu. Wiadomo obecnie, że amerykańscy naukowcy pracują nad drukarką, która również będzie mogła tworzyć domy, jednak w ciągu jednej doby wydrukuje ona tylko jedną budowlę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika prosto

Chiny jak zwykle z przodu, my

Chiny jak zwykle z przodu, my tylko będziemy patrzeć jak tam się rozwijają. Znając życie u nas mieszkanie będzie kosztować tyle co koszt wybudowanie całego budynku. Sam trochę bawię się drukiem 3d z tym że ja do druku używam żywicy w wielu kolorach od 3d Desingers, dla tego jestem w stanie stwierdzić że ta technologia ma wielkie możliwości.

Portret użytkownika Ihaaaaaa

Te domy będą stawiane na

Te domy będą stawiane na chińskich polach. Są to domy budowane dla  szopenfeldziarzy. Taka szopa będzie bardzo trwała w porównaniu z tradycyjną z blachy falistej lub z desek. Każdy chętny na szopenfeldziarza  będzie mógł mieć własną trwałą szopę. Przy drogach będzie można postawić również więcej wychodków, przy tak taniej technologii, bo zrobienie prefabrykatu z dziurą na tyłe,k dla takiej drukarki to pestka. W Polszcze, być może , będzie więcej szaletów sprowadzanych z Chin. Tusk mówi , ze ograniczy radykalnie bezrobocie, każdy będzie mógł zarabiać na takim szalecie przy drogach . Rozpocznie nowa era , era szopenfeldziarzy, nowy model gospodarki wprowadzonej przez TUska dla jego zielonej wyspy.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem