Chilijskie sowy chronią ludzi przed groźnymi chorobami

Kategorie: 

W niektórych regionach Chile wzrosła ilość szczurów, zainfekowanych dżumą. Od września na te niebezpieczną chorobę zapadło tam 36 osób, z czego 15 zmarło, pisze Meteo News.

 

Leśne Służby z Chile zaczęły tworzyć specjalne jednostki złożone z sów, aby chronić ludzi. Do tego celu wykorzystywane są sowy białe i sowy rogate Magellana (Bubo virginianus magellanicus). Ptaki te nie zostały wybrane przypadkowo. W środowisku naturalnym żywią się przeważnie tymi właśnie gryzoniami i są odporne na infekcję.

 

Warto też jednak zauważyć, że dość znaczna liczba ludności Chile obawia się innowacji. W mieszkańcach dominują tradycyjne, stare przekonania.

Aldo Valdivia Ahumada, jeden z mieszkańców, powiedział otwarcie: „Tam, gdzie występują sowy, człowiekowi grozi szybka śmierć. Wystarczy, że pojawi się w okolicy domostwa”.

Panu Ahumadowi próbowano wytłumaczyć, że ptaki te nie są zwiastunami śmierci, a jedynie „wielkimi regulatorami biologicznymi”, stworzonymi do zwalczania szczurów.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MONSTER

Zacofanie i zabobony

Zacofanie i zabobony niektórych ludzi wręcz przerażają. Co gorsze że zacofanie takowe występuje nie tylko w krajach o niskim poziomie wykształcenia. Coraz częściej przecież do głosu dochodzą różnej maści GURU którzy głoszą niesłychane brednie znajdując całe rzesze swoich wyznawców. Należy też zauważyć że zabobony tak jak w tym przypadku szkodzą sowom zawsze są skierowane przeciwko czemuś lub komuś. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem