Chemtrails mogą być związane z aktywnością słoneczną

Kategorie: 

Pani Pernilla Hagberg jest pierwszym politykiem na świecie, który otwarcie mówi o istnieniu chemtrails. Jak podaje jedna z lokalnych szwedzkich gazet pani Hagberg zwróciła uwagę na istnienie pewnego rodzaju smug kondensacyjnych pozostających na niebie godzinami i dających efekt w postaci zasłony z chmur. Według niej to efekt tajnego programu geoinżynieryjnego o zasięgu globalnym.

 

Niektórzy sugerują, że momenty pojawiania się trwałych smug dziwnie zbierają się z okresami większej aktywności słonecznej. To wygląda tak jakby ktoś rozpylał celowo ekran ze specjalnie spreparowanych chmur, który ma na celu odbicie jakiegoś kosmicznego promieniowania. Jak wiadomo w składzie takich smug znajdują się związki aluminium i baru, które idealnie nadawałyby się do takiego ekranowania.

Według tego, co mówi publicznie szefowa szwedzkiej Partii Zielonych, opryski wykonują nieoznakowane samoloty należące do CIA oraz NSA. Pani Hagberg twierdzi, że o wszystkim wie rząd szwedzki a skoro tak to można założyć, że opryski to operacja międzynarodowa. Jednym z celów tych działań jest według niej wpływanie na pogodę w Szwecji poprzez rozpylanie aerozoli. Bardzo to przypomina pomysły naukowców odnośnie ostudzenia Ziemi poprzez dokładnie taką samą operację, co miało wywrzeć efekt podobny do tego, jaki daje duża erupcja wulkaniczna.

 

Normalne smugi składają się z pary wodnej kondensującej się za silnikami odrzutowca. Zwykle utrzymują się przez krótką chwilę i bardzo się różnią od tych trwałych formacji, które układają się w siatki nad naszymi głowami, po czym pokrywają niebo białym "mlekiem".

 

Źródło: http://kkuriren.se/nyheter/vingaker/1.1554491

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ulmus

  spotter i Juszka nie

 
spotter i Juszka nie potrafią podać argumentów w obliczu faktów, które przytoczyłem już dawno tutaj. Potem zrobiłem to prawie miesiąc temu - nic, cisza z ich strony. Fakty o których mowa zamieszczone są tutaj:
 
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szwedzka-polityk-twierdzi-ze-cia-rozpyla-toksyny-nad-szwecja#comment-89143
 
Juszka, spotter i wielu im podobnych to ludzie, którzy chełpiąc się jak dzieciaki podstawową wiedzą z zakresu powstawania smug kondensacyjnych nie portafią dyskutować w obliczu faktów (zapraszałem ich na forum niejednokrotnie do odpowiedniego działu). Nie znaleźli jeszcze jakiegokolwiek kontraargumentu. Obchodzi ich tylko to, że tutaj, pod artykułami - "oglądalność" jest wyższa niż np. na forum, czyli merytoryczna dyskusja ich nie obchodzi, a jedynie pokazanie swojej podstawowej wiedzy z zakresu powstawania smug kondensacyjnych przy współudziale ich śmiesznej i nawinej wiary, że w ten sposób niosą kaganek oświaty w niewyedukowane społeczeństwo, co przy jednoczesnym wykazaniu katastrofalnego braku wiedzy dotyczącej prowadzenia merytorycznej dyskusji - jest żałosne.
 
NIGDZIE, wskazując na MOŻLIWOŚĆ trucia ludzi z powietrza nie mówiłem o smugach ciągnących się za samolotami, przytaczałem inne fakty, a te dla ludzi pokroju spotter/Juszka - jak widać są niewygodne, bo milczą w ich obliczu jak głazy.

Portret użytkownika spotter

Śmieszny jesteś, wiesz o tym

Śmieszny jesteś, wiesz o tym ? Jakie fakty przedstawiłeś ?
Jedynie co robiłeś to naigrywałeś się ze mnie w sposób gówniarski.
Ile razy prosiłem żeby który ze zwolenników przedstawił zdjęcia tych samolotów co to ich opryskują codziennie ? I co, nic nie dostałem.
Ja nie nabieram się na jakieś głupie gadki bez podania konkretów i niepodważalnych dowodów.
 
I jeszcze jedno, chcesz dyskutować na temat bezpośrednio związany z lotnictwem to razdzę ci abyś się trochę podszkolił z zakresu przepsisów ruchu lotniczego, oraz ze wszystkimi dokumenami zawartymi w AIP Polska.
 
W innym przypadku nie mamy o czym rozmawiać.

Portret użytkownika Ulmus

Wiesz o tym, że jesteś

Wiesz o tym, że jesteś totalnie żałosny ze swoją minimalną wiedzą dotyczącą prowadzenia jakiejkolwiek dyskusji na argumenty? Powyżej, w swojej wypowiedzi podałem link do postu, w którym wskazałem na fakty podając argumenty, w związku z którymi przez Twoją indolencję prowadzenia merytorycznej dyskusji -  NIE NAPISAŁEŚ NICZEGO. Mam się powtarzać? Wklejać Ci to ponownie? To podpada pod jeden z punktów, które przytoczyłem odnośnie przypuszczeń w związku z możliwymi powodami Twojego nie odpisywania, a konkretnie chodzi o gówniarskie lenistwo.
 
Jeśli ktoś godzi się na poważną dyskusję - godzi się również z tym, że zaznajomi się z argumentacją podaną przez adwersaża. Jeśli tego nie robisz jesteś zwykłym leniem patentowanym, człowiekiem niepoważnym, czy jak wolisz - wybierającym gówniarskie podejście do dyskusji. Jeśli jednak zaznajomiłeś się z tą agrumentacją, a mimo to nie odpowiadasz na nią, czyli nie posiadasz jakichkolwiek kontrargumentów - to jesteś tępym ignorantem, bo w gówniarski sposób próbujesz przedstawić adwersaża w złym świetle, wymyślając bzdury o rzekomym "gówniarskim naigrywaniu się z Ciebie" i przedstawianiu głupich bajek z mojej strony.
 
Albo podajesz kontraargumenty do stawianej przeze mnie tezy albo utwierdzasz wszystkich w przekonaniu, żeś leń lub kłamliwy, tępy ignorant o zacięciu bufona -gimnazjalisty, mającego w dupie powagę rzetelnej dyskusji na argumenty.

Portret użytkownika spotter

Faktycznie rozumiesz co to

Faktycznie rozumiesz co to konwersacja na argumenty, pokazałeś to właśnie swoim powyższym postem. Stać cie jedynie na toczenie piany, tupanie nóżką i obrażanie.
 
Wiesz co, daruj sobie te twoje "dowody" na chemtrails z YT. Ludzie którzy opowiadjaą się za teorią chemtrails nie mają nawet 1% wiedzy z zakresu lotnictwa. Przez to właśnie wychodzą takie idiotyczne bajeczki jakie można czytać na forach i blogach o chemtrails. Temat chemtrails był poruszony na jednym z for lotniczych, i został on tam rozniesiony na strzępy przez ludzi którzy zjedli zęby na lotnictwie. Na tym forum wypowiadają się nie tylko ludzie interesujący się tematem lotnictwa, ale także osoby BEZPOŚREDNIO związani z lotnictwem (pracownicy lotnisk, mechanicy, piloci itd.).  Wybacz, ale tacy ludzie są dla mnie bardziej wiarygodni od jakiś głupków z YT, tym bardziej że sam zajmuję się lotnictwem od wielu lat i widzę jakie głupoty zwolennicy wygadują o samolotach i ruchu lotniczym. Dla mnie teoria chemtrails jest zwyczajnie najgłupszą i najbardziej niedorzeczną teorią jaką ludzie wymyślili.
 
Jeszcze raz powtórzę, pokaż mi zdjęcie tych nieoznakowanych samolotów które opryskują latając stadami nad PL. Masz teraz okazję zrobić takie zdjęcia bo obecnie Polska znajduje się wyż i mamy piękny błękit.

Portret użytkownika Ulmus

Swoim postem pokazałem

Swoim postem pokazałem dobitnie jakie jest Twoje podejście - czyli gówniarstwo, lenistwo, bezargumentacyjna czkawka. Ty nawet nie wiesz z czym chcesz dyskutować. To nie jest tak jakbyś w swoim życzeniowym myśleniu chciał: "tupanie nóżką", to są fakty. Sam przecież je potwierdzasz swoją bazgraniną. Po co się chwalisz, że jesteś leniem i ignorantem? To, że posiadasz w domu kubełek na śmieci i kibelek do którego robisz siusiu od razu wskazuje na to, iż Twój dom to bezwartościowy śmietnik? Takie jest Twoje podejście odnośnie youtube. Wykaż, że jakiekolwiek treści, na które wskazuje którykolwiek z materiałów podanych przeze mnie w linkowanym powyżej poście to wierutne bzdury, a stanę się gorącym orędownikiem Twojej paplaniny.
 
Pociskasz jakieś pierdoły o zdjęciach jakby jakiekolwiek z nich stanowiło niezbity dowód w jakiejkolwiek sprawie. W dobie obecnej techniki można spreparować dowolne zdjęcie i jesli chcesz, by stanowiły one dowód - musisz znaleźć dodatkowo relację świadków. Nie wiem który raz to powtarzam - nigdzie nie wspominam o smugach ciągnących się za samolotami, nigdzie nie mówię, że Polska, czy jakikolwiek kraj jest terenem masowo skażanym truciznami zrzucanymi z samolotów.
 
Istnieją jednak przesłanki na bazie których można przypuszczać, iż rozpylanie trucizn z samolotów jest możliwe i odrzucanie takiej możliwości, biorąc pod uwagę fakty, które przytoczylem - jest niczym innym jak gówniarstwem właśnie lub budowaniem swoich uwarunkowanych przekonań w obliczu apriorycznych założeń. Jeśli podpadasz pod to drugie - to jesteś zwykłym ignorantem z góry odrzucającym pewne możliwości bez poświęcenia odrobiny czasu, by zaznajomić się z faktami, które przytoczyłem. To jest tak jakbyś palił książkę przed jej przeczytaniem z góry zakładając, że musi ona zawierac bzdury, bo w to wierzysz. To dziecinada i spróbuj chociaż się z tym nie obnosić publicznie. Nie ośmieszaj się, tylko spróbuj podjąć dyskusji odpowiadając na agrumenty, które podałem.

Portret użytkownika spotter

Powiedziałem Ci już, że

Powiedziałem Ci już, że jeżeli chcesz dysktutować ze mną na temat bezpośrednio związany z lotnictwem (bo jest związany) to musisz nabyć odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Na obecną chwilę, ja mam 8 lat zdobywania wiedzy w tym zakresie, także masz sporo do nadrobienia.
I nie omijaj tematu sprzętu do tych waszych rzekomych oprysków, bo to jest bardzo istotne bo przecież jakieś samoloty do tego wykorzystują. I tu jest pies pogrzebany bo od samego początku tej teorii nie możecie określić jednoznacznie co to za samoloty, do kogo należą itd... A ja, właśnie dzięki temu że zajmuję się fotografią wszystkich maszyn latających na wysokości przelotowej, tworzę wam poważny problem, bo nie możecie już wymyślać durnych historyjek o tych tajemniczych nieoznakowanych samolotach, które tak na prawde istnieją w waszej teorii.
Po raz kolejny pytam, jakie to samoloty was opryskują ?
 
Skoro pomijasz to kluczowe pytanie to oznacza że jesteś ignorantem i zwyczajnym baranaem który powtarza głupoty, i który się podnieca byle pierdołą na YT z opisem "chemtrails" a nie wnosi nic swojego do tej teorii.
 
15 lat Polskę opryskują i ani jednego zdjęcia takiego samolotu....  Tylko totalni idioci mogą dać się tak wkręcić w tą teorię Smile

Portret użytkownika swit59

1.37+1...Ale was

1.37+1...Ale was ponosInf...
A teraz ŚZOK:
                      jakoś tak na początku bodaj 6 mca tego roku...
 wraz z moim zięciem(prawie...) ur.4.4.79 r(straszna też zima !) staliśmy sobie
ABYłA D.N....A... niedziela na mej słynnej...dz.51 AREAU 7x"o"wej( ma na sobie 7 x"o"krąg...24 m śr: widać  z KosmoSU 123...!Acz...zamglono obraz!)
   NOInf.?
   Przeleciał 1 z 3 TYM samym torem w odstepie 1-2 min.! Londyn-Gdańsk,Szwecja?...
   a za nim smuGAły mi jeD.N..A K(77-77...) stanęły dęba bo...???
 JAK NIGDY...
                         smugi zaczęły się ( byliśmy w centrum zmiaNY!Ok.45 st.nieba)
 ścieśniać...aż do wąskiej LINI!!!
   Utworzyły ...ZNAKI...pętle,koło nawet!...I coś jak SKRZYDŁA PTAKÓW...
czy jakieś wręcz napisy !!!
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
   Trwało to 1 min.???
 Co ciekawsze 2 zaraz lecące...TYM SAMYM TOREM...nie pozostawiały za sobą ŻADNYCH smug !
  OT...zagadka...
   KTO ma taką MOC ?

Portret użytkownika MonaLisa

ELO!  A kto ci powiedział, że

ELO!  A kto ci powiedział, że tą substancję chemiczną rozpyla się bezpośrednio z silnika spalinowego?! Trzeba być naprawdę idiotą, żeby w coś takiego wierzyć. Znajomy, pilot wojskowy emerytowany, powiedział - to nic prostszego, mocuje się pojemniki z substancją, podłącza się przewody do pultu w kabinie, i pilot tylko guzik naciska. Teraz, w dobie komputerów pokładowych, to jest bułka z masłem!

Portret użytkownika elo

To co widzisz na niebie, co

To co widzisz na niebie, co nazywasz ,,chemtrails" to smuga kondensacyjna powstająca na wskutek skraplania się pary wodnej zawartej w spalinach w mocno chłodnym otoczeniu. Ilość obserwowanych smug jest większa niż dawniej ze względu na: 1. Zwiększony ruch lotniczy. 2. Zwiększone wysokości przelotowe. 3. Zwiekszoną wydajność silników spalinowych. 4. W pewnym stopniu wpływ mają także zmiany klimatyczne, głównie przemieszczanie się mas wilgotnego i chłodnego powietrza.
Najzabawniejsze w teorii ,,chemtrails" jest to, że są one widoczne dla oka a przecież powinno być odwrotnie, powinno się za wszelką cenę ukryć ich istnienie.

Portret użytkownika spotter

Gratuluję fantazji :) A ten

Gratuluję fantazji Smile A ten Twój pilot emerytowany to na jakim symulatorze latał, na FS 2004 czy FSX ?
Myslisz sobie że dokonasz jakiej kolwiek modyfikacji samolotu ot tak ? Uważasz że samolot zostanie dopuszczony do ruchu bez wykonania bardzo szczegółowego badania technicznego ?
Wymyślasz koleżanko takie bzdety że można boki zrywać.
 
Znajomość lotnictwa spiskowców jest wręcz porażająca ( zerowa - 0 )

Portret użytkownika MonaLisa

spotter napisał: Gratuluję

spotter wrote:

Gratuluję fantazji Smile A ten Twój pilot emerytowany to na jakim symulatorze latał, na FS 2004 czy FSX ?
Myslisz sobie że dokonasz jakiej kolwiek modyfikacji samolotu ot tak ? Uważasz że samolot zostanie dopuszczony do ruchu bez wykonania bardzo szczegółowego badania technicznego ?
Wymyślasz koleżanko takie bzdety że można boki zrywać.
 
Znajomość lotnictwa spiskowców jest wręcz porażająca ( zerowa - 0 )

W życiu nie ma nic niemożliwego. Jeśli będzie rozkaz dowództwa NATO lub NASA, to zmodyfikują samolot bez problemu. Do tego, do oprysku nie są używane ani pasażerskie, ani transportowe, ani zwykle wojskowe samoloty. Są specjalne grupy, jak GROM, na przykład, które maja ścisłe zadania, i oczywiście - jak w przypadku GROM-u, w gazetach czy na portalu ZNZ nie ma co oczekiwać relacji o wykonaniu zadania czy przebiegu operacji opylania, czy efektów po iluś tam godzinach.
No jasne, co tam kobiety mogą wiedzieć. Faceci wszechwiedzące i najmądrzejsze...Chociaż spor o chemtrails na tej stronie świadczy o czymś innym - to faceci właśnie kłócą się i niwelują to, co widać gołym okiem, a czego jakieś 15 lat temu nikt nie widział. Pozdrawiam serdecznie, Panie-astrofizyk Spotter!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dziewczyno odkiedy samoloty

Dziewczyno odkiedy samoloty wzbiły się w powietrze od wtedy są smugi a ztymi specjalnymi samolotami wpływem nato i nasa na opryski to juz pofantazjowałas na maxa. Juz zaczynasz zmieniac zdanie o tym ze nie wszystkie samoloty tylko grupy jakis, kogos niewiadomo skad samolotów rozpryskują chemie  hehe kup porzadny sprzet do obserwacji dodatkowo włącz kompa na stronie np http://www.flightradar24.com/ i wtedy wypowiadaj sie jak zgłebisz temat lotnictwa.
ps Kobiety są równie inteligentne jak kmężczyźni tylko (naukowo udowodnione) mają gorszą orientacje w przestrzeni - takimi tekstami jak napisałas wyzej "co tam kobiety" robisz wam dziewczynom tylko szkodę Caluj
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika spotter

A to bardzo ciekawe co

A to bardzo ciekawe co piszesz... cytuję:
"Do tego, do oprysku nie są używane ani pasażerskie, ani transportowe, ani zwykle wojskowe samoloty."
 
To jakie to są jednostki i powieedz mi jakim cudem ani jeden Spotter nie wykonał jeszcze zdjęcia takiej tajemniczej jednostki? Według Was zwolenników nad Polską lataja te samoloty całymi stadami i setkami dziennie, więc ja się pytam gdzie są zdjęcia ? Ja sam fotografuję samoloty przelatujące i jeszcze nie spotkałem takiego samolotu. Za to długaśnie i długoutrzymujące się smugi powstają za pasażerskimi, cargo i wojskowymi samolotami, baa nawet za małymi prywatnymi samolotami zwanymi potocznie BizJet'ami. Więc co Ty na to ? Dalej będziesz wymyślać bajeczki, tak jak każdy inny zwolennik chemtrails ? Czekam na odp.

Portret użytkownika MonaLisa

Uprzejmie odpowiadam ci,

Uprzejmie odpowiadam ci, mister Spotter. Also, mi nie chodzi o jakieś specjalnie skonstruowane samoloty, tylko o to, że skoro te opryski utajnione przed opinią publiczna, to jest rzeczą naturalną, że wykonują je nie samoloty linii "Warszawa - Kraków", lecz specjalne jednostki.
Pisałam - jak na przykład "GROM". Czy w tym GROM-ie służą jacyś nadprzyrodzone żołnierze, cyborgi, robokopy, humanoidy, androidy? Nie, zwykłe faceci, jak i w piechocie. Tylko mają inną amunicję, znają inne metody walki, dostają specjalne zadania, które utajnione i nigdy nie zobaczą światła dziwnego. Czyż nie?
Powiem ci coś. Ten stary lotnik - to mój woj. Mieszka w Moskwie. Służył w specjalnej jednostce w Afganie. Tam była masakra, robili po 7 wylotów dziennie, równali wszystko z ziemia. Myślisz, że to byli niszczone prymitywne osiedla talibów? W mediach do dziś podają, że ruscy z talibami walczyli, bo chcieli tam socjalizm zaprowadzić. Walczyli z Amerykanami, niszczyli ich bazy wojskowe. A tamte - wzajemnie. Ale przede wszystkim - tam byłą wypróbowywana nowa broń, w tym - tajna. Jaka- nie wiem, bo nie powiedział. Dlatego, nasłuchawszy się co tam naprawdę było, nie wierze już mediom, nie oglądam wiadomości.
I wiem, że jak do opinii publicznej podają: Polska będzie bronić się przed wprowadzeniem GMO, to czytam pomiędzy wiersz - jemy tą parszywą kukurydzę na pewno z 10 lat, bo są tańsza.
Chyba jesteś dorosłym facetem, nie chodzisz już do szkoły? Więc nie mów mi, że nic nie widzisz, i wierzysz w każde słowo, co Tusk czy Kaczyński powie.
A skoro w całym świecie są już artykuły, w różnych językach napisane - to chyba coś w tym jest?
Proszę mi wyjaśnić: patrzysz przez swoją lornetkę w niebo, i co widzisz? Oznaczenia samolotu? Czy odchylenia w konstrukcji skrzydła? Nic nie widzisz, bo mam silną lornetką wojskową, i wiem, co można przez nią zobaczyć. 
I dziewczynom wstydu nie robię, bo nie obrażam ich. A jeżeli uważasz, ze piszę głupoty, że jestem prymitywna - to mnie to wisi. Bo znam swoją wartość, nie cenie się wysoko, ale słyszę od znajomych, że podziwiają mnie, jak sobie w życiu radze. Dlatego takie opinii anonimowych facetów nie ruszają mnie. Przepraszam, może za ostro, ale zawsze mówię to, co myślę.
Na Bawarii, nad Monachium, widzę co się w dniu burzy słonecznej się dzieje, i Niemcy mówią głośnie o tym. Tylko oni nie mają czasu walczyć, bo gonią za kasą.
Miłego wieczoru i miłych snów, pod czystym niebem!

Portret użytkownika MonaLisa

Spotter, nie wciskaj mi kitu,

Spotter, nie wciskaj mi kitu, że to ty zrobiłeś te zdjęcia, do tego jeszcze tą swoją lornetką Kronos! Na tych zdjęciach widać poszycie kadłuba, tylko te zdjęcia wykonane są profesjonalistą i na dodatek w powietrzu, a nie z ziemi!
A teraz, jako fachowiec najwyższej klasy, odpowiedz mi:
1. dlaczego niektóry samoloty zostawiają ślady, które od razu po paru minutach zanikają, a niektóre (latając wysoko!) zostawiają nie znikające smugi, robiąc na niebie kratownicę, które nie tylko nie znikają, lecz poszerzają się i tworzą z czasem "mleczną" zawiesinę na niebie?
2. dlaczego te mleczne niebo jest tworzone nie co dnia, lecz i wyłącznie - w dniu burzy na słońcu? obserwuję to i notuję, więc wiem, co mówię.
A więc, fachmanie, do dzieła! Wyjaśnij mnie, ciemnej nawiedzonej zwolenniczce teorii spiskowej, po jaką cholerę malują nam w ostatnim 10-leciu niebo na biało?
Z tym chemtrails jest tak, jak z dustem DDT - kiedyś pryskali szkodników, potem wycofali - bo rakotwórczy! To samo - z azbestowymi płytami. Dużo można wymieniać.
Chcę wierzyć, że nas nie trują. Ale nie mogę, bo na opakowaniu płatek kukurydzianych Nestle - czytam: kukurydza modyfikowana. A ponoć nie mamy w Europie GMO.
Idę spać, bo wkurzę się, i zaśpię jutro do pracy.

Portret użytkownika spotter

Jakbyś czytała ze

Jakbyś czytała ze zrozumieniem to doczytałabyś że używam lornetki tylko poglądowo (wstępna obserwacja). Drugi sprzęt służy mi do fotogtafii. Zdjęcia wykonuję za pomocą teleskopu SkyWatcher Synta 10" 1200mm + Barlow 2x, co mi daje ogniskową 2400mm. Zdjęcia wykonuję ze swojego ogrodu i z tego co mi wiadomo znajduje się on na ziemi Smile Taką profesjonalną fotografią zajmuję się już ponad 7 lat, więc jak widzisz mam co nie co wiedzy,
Tak koleżanko, obecnie spotterzy dysponują odpowiednim sprzętem do obserwacji i nie ma możliwośći aby jakiś nieoznakowany, tajemniczy samolot rozpylylał nie wiadomo co.
 
Co do Twoich pytań, to nie wiem ile razy można to Wam zwolennikom tłumaczyć!
ad.1
Warunki atmosferyczne wpływają na długość utrzymywania się smug. Wysokość lotu samolotu ma bardzo duże znaczenie. Atmosfera jest niejednorodna i zmiany ciśniena, temperatury, wilgotności, wiatru mogą wystąpić nawet co 100m. Te, jak to nazwałaś "kratownice" to normalne zjawisko w okresie występowania warunków do powsrawania długotrwałych smug ponieważ jest ogromne natężenie samolotów w powietrzu, które poruszają się po drogach lotniczych i punktach nawigacyjnych które się przecinają względem siebie pod różnymi kątami.
 
ad.2
Burze na Słońcu nie mają żadnego znaczenia do powstawania chmur typu Cirrus.
 
 
Dlatego między innymi zwolennicy chemtrails są wyśmiewani w gronie ludzi związani w jakikolwiek sposób z lotnictwemm czy to zawodowo czy hobbystycznie .

Portret użytkownika Guziec

Kilka dni temu zauważyłem 4

Kilka dni temu zauważyłem 4 samoloty lecące obok siebie pozostawiające szerokie ślady. Miałem lornetkę pod ręką. Dwa samoloty były dwusilnikowe, jeden czterosilnikowy. Szybkie kliknięcie na flightradar24 i widzę jest samolot ale jeden coś nie tak. Powiększam mapę kółkiem myszy i widzę 4 samoloty pasażerskie. Trzy regularne kursy i jeden czarter. Przewożnicy europejscy i jeden kanadyjski. Samoloty to Boeing 747, Airbus A-380, Boeing 727-200 i 737-300. A ponieważ niebo jak to zwykle bywa w wyżu było długo bezchmurne linie utrzymywały się przez wiele godzin ponieważ para z silników utworzyła biliony zarodków krystalizacji. Tyle mam do powiedzenia a jak ktoś chce sobie wbijać teorie sPiSkowe i go to kręci to oczywiście ma prawo.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jądra kondensacji pary

Jądra kondensacji pary wodnej stanowią albo cząsteczki rozgrzanego gazu - znikają szybko, albo zanieczyszczenia stałe w postaci cząstek... alluminium. strontu i baru w żelowatej zawiesinie...utrzymują sie godzinami...
 Nie sciemniaj tutaj... Co za mało was do wykonania misji?

Portret użytkownika spotter

Jak dla mnie, rewelacja...

Jak dla mnie, rewelacja... Taki moment, ja pierdziele ! AWACS tankujący z KC-135 Stratotanker'a... Kuźwa żebym ja miał taką  okazję to by dopiero była fota ! Taka sytuacja to jest marzenie dla spottera dysponującego Syntą !  Fota w wysokiej rozdzielczości podczas takiej akcji to niewątpliwie pierwsze miejsce na międzynarodowych serwisach lotniczych ! CUDO !!!!

Portret użytkownika spotter

Nie dziw się że do obserwacji

Nie dziw się że do obserwacji dziennej ta Synta 16" była lipna, gdyż to jest konstrukcja rozsuwana. Przy obserwacji nocnego nieba to nie przeszkadza, ale w dzień sprzęt łapie ogromną ilość "lewego" światła co drastycznie pogarsza obraz. Do fotografii samolotów na wys. przelotowej tym bardziej się ten sprzęt nie nadaje z tego samego powodu jak powyżej. Przy fotografi bardzo ważne jest odcięcie tego lewego światła w jak największym stopniu.
Ja sie bawię zwykłą Syntą 10", oczywiście nie rozsuwaną.

Portret użytkownika Tomasz_ZZZZ

spotter napisał: Jak dla

spotter wrote:

Jak dla mnie, rewelacja... Taki moment, ja pierdziele ! AWACS tankujący z KC-135 Stratotanker'a... Kuźwa żebym ja miał taką  okazję to by dopiero była fota ! Taka sytuacja to jest marzenie dla spottera dysponującego Syntą !  Fota w wysokiej rozdzielczości podczas takiej akcji to niewątpliwie pierwsze miejsce na międzynarodowych serwisach lotniczych ! CUDO !!!!

 
LOL, nowa technika tankowania ?
AWACS leci poniżej tego samolotu i za nim ,więc jak go może tankować ? 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem