Chaos w Republice Środkowoafrykańskiej, pojawiły się przypadki kanibalizmu

Kategorie: 

Kolejny konflikt w Afryce prowadzi do tego, że w ruch idą maczety i zaczynają się czystki etniczne. W państwie o nazwie Republika Środkowoafrykańska większość mieszkańców to chrześcijanie, ale jeszcze niedawno wojowniczy muzułmanie zdołali opanować rząd i reprezentowali władzę. Przed kilkoma dniami przedstawiciel islamistów, Michael Djotodia, uciekł do Beninu. Rozpoczęło to falę krwawych pogromów.

 

W sumie aż 70 % mieszkańców tej byłej francuskiej kolonii to chrześcijanie. Muzułmanów jest około 15%, a pozostali są wyznawcami religii afrykańskich. W ciągu ostatnich dwóch lat wciąż trwają niepokoje w Republice Środkowoafrykańskiej. Z jednej strony chrześcijanie są bezlitośnie mordowani za pomocą broni palnej, a z drugiej strony ofiary stają się napastnikami i grupy mieszkańców uzbrojone w maczety rusza w teren wynajdywać cele w postaci muzułmańskich sklepów i dzielnic.

 

Ostatnie doniesienia ze stolicy tego kraju, Bangi są bardzo niepokojące. Są świadkowie, którzy widzieli ludzi mordowanych na ulicach maczetami. Odcinano im kolejne części ciała. Ktoś podobno poszedł po chleb i jadł odrąbany fragment ramienia z pieczywem. Podobno żołądki wielu świadków tego incydentu nie wytrzymały tak drastycznego widoku. Inny uczestnik zajść zabrał ze sobą głowę ofiary twierdząc, że zje ją potem.

 

Przypadki kanibalizmu często zdarzają się w trakcie konfliktów plemiennych i wojen domowych w Afryce. Praktyki te stanowiące tabu w naszej kulturze, są tam traktowane jako element wojny psychologicznej. Po prostu takie barbarzyńskie zachowania wzbudzają powszechny strach.

 

Co ciekawe dantejskie sceny w Republice Środkowoafrykańskiej mają miejsce w tym samym czasie gdy stacjonuje tam 1600 francuskich żołnierzy. Interwencja rozjemcza w tym kraju jest też wspierana przez 4000 żołnierzy z Unii Afrykańskiej. Gdy jednak dochodzi co do czego, ich zaangażowanie sprowadza się do tego, aby utrzymać porządek w okolicy lotniska w Bangi.

 

To bardziej niż oczywiste, że sytuacja w środkowej Afryce nie ulegnie normalizacji bez poważnego zaangażowania militarnego ze strony Francji, lub innego państwa zdolnego do przywrócenia tam porządku. Do tego czasu Republika Środkowoafrykańska tak jak wiele innych państw afrykańskich uzyskała oficjalnie status państwa upadłego, którego struktury właściwie nie istnieją.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika porucznik Birski

Czy ktoś ma jeszcze

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że czarni to dzikusy? Żadna opinia nie bierze się z niczego. Europejczycy, arabowie, odwiedzający od wieków tereny czarnej Afryki, miały podobne spostrzeżenia.

Portret użytkownika nel35

Gdyby w tzw. cywilizowanym

Gdyby w tzw. cywilizowanym świecie doszło do sytuacji kryzysowej (wojna/kataklizm/brak żywności/wody pitnej...), to po pewnym czasie zachowania byłyby podobne. "Cywilizowani" ludzie zaczęliby walczyć o przetrwanie za wszelką cenę. Namiastkę tego można zaobserwować po meczach piłki nożnej. Te istoty, które wywołują burdy nie wychowały się w buszu, tylko w centrum Europy. Łatwiej zrozmieć Afrykańczyków, natomiast powody zachowania dziczy stadionowej są absurdalne.

Portret użytkownika euklides

A od kiedy to państwom zależy

A od kiedy to państwom zależy na pokoju i dobrobycie obywateli? Interweniują tam gdzie można odnieść jakiś zysk. Wszystkie wojny, włączając dwie światowe, wybuchły przecież nie z pobudek humanitarnych.
Jak państwa postkolonialne się umówiły, że wycofają się ze swoich kolonii to dlatego, że po wyeksploatowaniu swoich kolonii uznały, iż dalsza okupacja jest bez sensu. Utrzymywanie porządku w takiej Republice Środkowej Afryce kosztuje, a państwo to nie organizacja charytatywna, tylko instytucja nastawiona na zysk.

Portret użytkownika ben

Mamy XXI wiek era podboju

Mamy XXI wiek era podboju kosmosu loty na Marsa smartfony lhc miliardy dolarów wydawane na nasze przyjemności a my patrzymy jak Afrykańce się wyżynają ,może polityką strategą od gospodarki to na ręke .My niby to narody cywilizowane  pozwalamy na takie krwawe jatki dlaczego nie pokazują takich scen w tv bo niejeden z nas nie umiał by popatrzeć w lustro ,możę wtedy była by większa presja na przywódców krajów i na pokojowe zakończenie konfliktu.
 A może to takie małe  NWO w nowym stylu .
Religie zawsze były powodem do wojen co ciekawe to nie religia jest przyczyną wojen lecz kler!! przywódcy !!danego kraju którzy wykorzystują ludzi  ich religie do swych celów,czyt.... osiągnięcia władzy

Portret użytkownika koszerr umysłów

Prosiłbym, żeby nie powtarzać

Prosiłbym, żeby nie powtarzać głupot o zupach z zarodków ludzkich. Wszystko zaczęło się od chińskiego performera Zhu Yu, który w 2000 roku w Shanghaju zaprezentował "zdjęcie" mężczyzny jedzącego zupę z płodów. Była to prowokacja, wszczęte zostało nawet postępowanie wyjaśniające bo zdjęcie wyglądało niezwykle realnie, ale wkrótce okazało się, że był to przerażający żart artysty i nic więcej.

Od tamtej pory po necie krążą te bzdety i raz mówi się o Korei Południowej, a raz o Chinach w kontekście tego typu posiłków.

Natomiast jeśli już mówimy o ciekawych daniach to są takie rejony świata gdzie przysmakiem jest wielka dżdżownica grubości mniej więcej 6cm i długości ok. 1 metra, której wnętrzności wypycha się kijem, podgrzewa i zajada jak kaszankę.

W innych rejonach świata jadają na dość podobnej zasadzie wnętrzności z krabów - wystarczy krabowi rozgryźć odbyt i wyssać wszystko niczym z tubki mleka skondensowanego.

Dwie praktyki z którymi zdecydowanie zawaczyłbym to: świeże ostrygi brutalnie zjadane na żywca oraz mózgi małp serwowane razem z małpą na specjalnym stole gdzie małpa jest zablokowana pod nim w taki sposób, że wystaje czubek czaszki, którą kelner odcina ŻYWEJ małpie, a następnie towarzystwo zgromadzone przy stole sięga po łyżeczki i z rozkoszą wyjada odsłonięty mózg zwierzęcia. Takie danie kosztuje 500 dolarów i jest dostępne w niejednej chińskiej restauracji.

Kanibalizm z kolei występuje całkiem realnie np. w Papui Nowej Gwinei gdzie okresowe zjedzenie członka społeczności jest normą, a najlepsze przysmaki, np. łydkę otrzymują tylko wybrani. Oglądałem wywiad z kanibalem, który szczegółowo opisywał jak smakuje ludzkie mięso i które kawałki są najmniej żylaste.

Są zresztą większe problemy, np. tradycja zakopywania małych dzieci żywcem, a dokładniej po przetrąceniu kręgosłupa (żeby nie uciekało a pozostało żywe i czujące) i to nie są żarty - jest taka wioska w Afryce.

No i jeśli jeszcze ktoś daje radę czytać to może wspomnę o żeńskiej kastracji. Ale nie będę pisał w detalach bo to już byłoby za wiele. W każdym razie obcina się małym dziewczynkom, bez znieczulenia, to i owo, a następnie to i owo zaszywa. Zdjęcie tego megasimlocka możliwe jest tylko, gdy dziewczyna dorośnie i wyjdzie za mąż - wtedy następuje unlock na żywca za pomocą bawolego rogu... tak wiem, brzmi jak okropna schiza ale to czysta prawda.

Portret użytkownika PAVLO

<p>Religia....to opium dla

<p>Religia....to opium dla ludu...przyczyna wojen...konfliktow...fanatyzmu...</p>
<p>Czy Bog...ma wogole cokolwiek wspolnego z tymi "rzekomo" wierzacymi....hmmm no coment.</p>
<p>Pozdrawiam wszystkich na Portalu...czytam od 3 lat wasze komentarze...i sledze uwaznie ta strone...chetnie dolacze do was...mam tylko jedna prosbe... nie kąsajmy sie...sarkastycznymi komentarzami...walczac ze soba..przeciez kazdy z nas ma szerokie horyzonty... i chec zdobywania wiedzy...takiej wiedzy i informacji ktore przed nami ukrywaja w codziennej prasie... CZY RACZEJ NIE POWINNISMY STWORZYC ZGRANEJ PACZKI...TEAM...? ZAGRAJMY W JEDNEJ DRUZYNIE...(-;</p>
<p>POZDRAWIAM RAZ JESZCZE WSZYSTKICH WYTRWALYCH NA TYM CIEKAWYM PORTALU..
>PAVLO**

Portret użytkownika PAVLO**

Religia....to opium dla

Religia....to opium dla ludu...przyczyna wojen...konfliktow...fanatyzmu...
Czy Bog...ma wogole cokolwiek wspolnego z tymi "rzekomo" wierzacymi....hmmm no coment.
Pozdrawiam wszystkich na Portalu...czytam od 3 lat wasze komentarze...i sledze uwaznie ta strone...chetnie dolacze do was...mam tylko jedna prosbe... nie kąsajmy sie...sarkastycznymi komentarzami...walczac ze soba..przeciez kazdy z nas ma szerokie horyzonty... i chec zdobywania wiedzy...takiej wiedzy i informacji ktore przed nami ukrywaja w codziennej prasie... CZY RACZEJ NIE POWINNISMY STWORZYC ZGRANEJ PACZKI...TEAM...? ZAGRAJMY W JEDNEJ DRUZYNIE...(-;
POZDRAWIAM RAZ JESZCZE WSZYSTKICH WYTRWALYCH NA TYM CIEKAWYM PORTALU..
PAVLO**

Portret użytkownika koszerr umysłów

A mnie się wydaje, że Polska

A mnie się wydaje, że Polska może być kolejnym krajem w którym zaczną pojawiać się, jak grzyby po deszczu, przypadki kanibalizmu. Zwłaszcza, gdy wyrośnie już tutaj jungla czyli staniemy się obiecaną zieloną wyspą.

Pojawiła się jakaś nowa sekta jedzących trawę. To nie każdemu musi smakować. Ale prędzej czy później kolejny guru odpali stowarzyszenie kanibali, także jeśli jesteście pulchni i często chodzicie przez nieoświetlone parki to zastanówcie się co robicie.

Portret użytkownika ixi

"pojawiły się przypadki

"pojawiły się przypadki kanibalizmu" -
to bardzo ważny artykuł. Pokazuje naszą najbliższą przyszłość.
Powinniśmy z niego czerpać wiedzę garściami, to nasz poradnik
przetrwania kiedy będziemy już na emeryturze. Oczekuję,
że już niedługo pojawią się publikacje typu howto np.: "Sto
przepisów na babcię", "Jak przyrządzić dziadka, żeby nie był
żylasty", "Dzieci w cieście na ostro" itd. No chyba, że ktoś pił
całe życie zamiast płacić na ZUS i odkładał puste butelki to
zgodnie z wyliczeniem znajdującym się gdzieś w internecie będzie
miał za sprzedane butelki godziwą emeryturę.

Portret użytkownika Zenek

"Przepisy na dzieci" to już

"Przepisy na dzieci" to już są od dawna pospisywane w judaiźmie w książecce zwanej TALMUD.
 
A to co się dzieje w Beninie to to co będzie tematem przewodnim świata NWO jak bezbronnych głupców zapuszkują w obozach FEMY. Żydostwo (kult judaistyczny) pochodzi właśnie od takich murzyńskich ludożerców. Magia nekromancka, kulty VooDoo mają wspólnego "zębiastego" przodka zwanego czasem "wielką małpą" (demona, asurę). Tą samą od jakiej darwin wywiódł i yahwe i żydów. I o jej "królowanie nad światem" (jest samicą) jest obecna wojna z całym chrześcijańskim światem i samych żydów i ich wszelakich niewolników opętanych wizją pośmiertnych bogactw w piekle. Bo przeca, że nie w raju do jakiego żaden z tej hałastry i nigdy nie trafił i nigdy nie trafi dlatego tak uporczywie próbują dostać się tam podstępem czy siłą.
 
 
 

Portret użytkownika koszerr umysłów

Jedziemy dalej: "Ciocia w

Jedziemy dalej: "Ciocia w sześciu smakach", "Sąsiad w buraczkach", "Teściowa na słodko", "Bratanice i bratankowie ala cielęcina", "Pudding z żony" oraz oczywiście hit: "Nalewka z dziadunia".

Portret użytkownika pies

przeciesz  w korei nie z

przeciesz  w korei nie z powodu religijnych przekonan zjadane sa bezdomne dzieci-a sa bezdomne bo   poje....rodzice majac nastepnego bachora....wyzucaja te biedne  starsze z domu by zebralo lub kradlo dla siebie zarcie   ,to samo jest na ukrainie na biednyh terenach ,a menele glodujac kilka dni  zabijaja i jedza spiacych bezdomnych.

Portret użytkownika Pacal

Na Ukrainie, w Rosji są

Na Ukrainie, w Rosji są sklepy z ludzkim mięsem? Dlaczego nie decydują się na eksport? Twoje rewelacje lebiego nadają się tylko do bani /babu jak teraz się mówi ale jestem trochę starszej daty i w kiepele jeszcze mi co nie co zostało w przeciwieństwie do pokolenia jakie zapewne reprezentujesz/.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem