Chaos w centrum Sztokholmu – przez błąd urzędu 61 tys. ludzi przyszło na jedną rozmowę kwalifikacyjną

Kategorie: 

Szwedzki Urząd Pracy 26 lutego 2014 omyłkowo wysłał 61 tys. powiadomień o rozmowie kwalifikacyjnej w biurze na ulicy Tunnelgotan w centrum Sztokholmu. Ogromne rzesze ludzi, stojących w kolejce, wyrażało oburzenie, a policja rozkładała ręce, donosi Expressen.se.

 

Zdaniem gazety Aftonbladet, w celu przywrócenia porządku oficjalnie wysłano tylko osiem patroli policyjnych! Według funkcjonariuszy, ktoś w budynku urzędu włączył alarm, który używany jest oczywiście w chwili zagrożenia. Ludzie zgromadzeni w budynku i pracownicy wpadli w panikę.

 

Bezrobotni starali się o pracę w charakterze sprzedawcy. Wysłanie zawiadomienia o rekrutacji zbiegło się z awarią techniczną systemu i informacja, zamiast trafić do 1,4 tys. bezrobotnych, postawiła na nogi 61 tys. ludzi. Znaczna większość stawiła się przepisowo na spotkanie rekrutacyjne.

 

Pracownicy urzędu pracy, mimo desperackich prób, nie byli w stanie zaprowadzić porządku w tej sytuacji. W końcu trzeba było ewakuować cały budynek, bo obiekt rozpadłby się w szwach. Wiadomo, że szwedzki urząd zrezygnował obecnie z tej formy powiadamiania bezrobotnych o ofertach pracy, poinformował Clas Olsson, dyrektor instytucji.

 

Pierwotnie spotkanie z szukającymi pracy zaplanowano w środę na godz. 13.00, ale personel państwowego pośredniaka wszystkich odsyłał z kwitkiem. Zdesperowani ludzie są źli na służby zatrudnienia. Raz, że nie pomagają uczciwie znaleźć pracy, to jeszcze mogło dojść do tragedii na wielką skalę. Na szczęście skończyło się na urzędniczych tłumaczeniach i biadoleniu o wadach systemu, a życie toczy się dalej. Ale są i tacy, którzy wystąpią o refundacje strat powstałych na skutek żałosnego incydentu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika katra

nic nowego w Szwecji wiecznie

nic nowego w Szwecji wiecznie jakies komedje....czy w biurze pracy, czy imigracyjnym, czy nawet w sklepie... i te szwedzkie banany chca wyeliminowac pieniadze z ruchu Wink wszystko niby by bylo lepiej hehe.... modernizacja ludzie..... iluminada Wink
kon to juz naprawde przezytek Wink

Portret użytkownika torello

No i proszę! Jak można

No i proszę! Jak można "zdemontować" system i zaprowadzić bałagan? Używając poczty Jej Królewskiej Mości Smile
Idealny pomysł dla terrorystów, anarchistów i wszelkiej maści przestępców, którym na rękę będzie odwrócenie uwagi od jednej sprawy a spowodowanie zaangażowania służb bezpieczeństwa i porządkowych na innej. Teraz tylko czekać aż ktoś użyje ten sposób.
Nie sposób się nie zgodzić ze stwierdzeniem, ze ten system i ta "przetechnicyzowana" cywilizacja powoli staje się nieznośnie uciążliwa i co najgorsze niebezpieczna, jeśli nie ma nad nią wystarczającej kontroli i systemu zabezpieczeń :/
 

Ave Maryja, pogromczyni mocy piekielnych! Ave gratia plena!

Portret użytkownika miotła

To jest bardzo ważne

To jest bardzo ważne wydarzenie w dziejach ludzkości. Jeszcze kilka takich, a ludzie zaczną wyrzucać komputery, tak jak dzis telewizory.
I wyzwolimy się z zacisku syfilizacji technicznej.
Lol

Portret użytkownika A6RV2owuIjL5HXUm

miotła napisał: To jest

miotła wrote:

To jest bardzo ważne wydarzenie w dziejach ludzkości. Jeszcze kilka takich, a ludzie zaczną wyrzucać komputery, tak jak dzis telewizory.
I wyzwolimy się z zacisku syfilizacji technicznej.
Lol

AHAHAH
Za możliwość oglądania telewizji będziesz płacił.
Najśmieszniejsze jest to, że rządy mogą sobie wprowadzić prawo do zabierania kasy za np. możliwość obierania cebuli.
Nie kupujesz cebuli, nie obierasz, ale płacisz, bo masz możliwość.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem