Burza dokonała zniszczeń na południu Włoch, są ofiary

Kategorie: 

Kolejne ofiary w wyniku pogody we Włoszech, tym razem na południu kraju. W Messynie zginęło 10 letnie dziecko a inne osoby zostały ciężko ranne. Pozostałe dwie osoby (55 lat i 28 lat) zginęły w wyniku osuwiska.

 

Błotne lawiny spowodowały ogromne straty. Lokalne władze są wstrząśnięte rozmiarami tragedii. W całej prowincji, po 24 godzinach nieustannego deszczu, powróciło w końcu nieśmiało prześwitujące Słońce.  Nadal są jednak znaczne utrudnienia na drogach i w podróży pociągami, które kursują przy zmniejszonej prędkości. Wczoraj rzeka Longano spowodowała zawalenie mostu.

 

Gubernator Raffaele Lombardo powiedział, że w Regionie Sycylii wprowadza stan wyjątkowy natychmiast i ma nadzieję, że krajowe wsparcie będzie wyasygnowane bez zbędnych ceregieli, ze względu na bezpieczeństwo terytorium.

"To było wyjątkowe wydarzenie w ciągu 12 godzin spadło ponad 260 mililitrów wody. Oczywiście, powtarzam, jest wyjątkowym wydarzeniem ", powiedział szef Departamentu Ochrony Cywilnej.

Kilka tygodni temu podobne anormalne opady dręczyły północną część Włoch teraz zjawiska zaczynają występować już na południu. Tegoroczny sezon zostanie zapamiętany, jako czas nagłych powodzi.

 

 

Źródło: http://www.ilgiornale.it/cronache/pioggia_e_fango_devastano_sud_italiafrana_travolge_case_messinese_tre_morti/corrado_clini-frana-catanzaro-maltempo-messina/23-11-2011/articolo-id=558423-page=0-comments=1

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

Modyfikacja pogody za pomocą

Modyfikacja pogody za pomocą programów satelitarnych i różnego rodzaju urządzeń powoduje takie skrajności pogodowe.A przecież na dodatek te stojące niedawno komety w  peryhelium:Tempel II, Encke,Kopffa,Pons- Winnecke,Giaccobbi-Zinnera to miał być rzekomy zabobon i ciemnota? A przecież one wyznaczają rytm w przyrodzie oraz wydarzenia w historii,jak to wcześniej ukazałam w zestawieniach  powrotów  w okolice Słońca wszystkich ważniejszych komet.Po to istnieje astronomia!

Portret użytkownika qq7mm

czy to za sprawa

czy to za sprawa haarp-chemtrails? W pewnej zapewne znacznej czesci sa odpowiedzialni za "mieszanie klimatyczne"=eksperymenty geoinzynieryjne (moze wymykaja sie nieco spod kontroli?) i tam gdzie nie powinno teraz leje a gdzie indziej susze.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem