Bułgarzy zrobili porządek ze swoim (nie)rządem

Kategorie: 

Bułgarscy rządzący przekonali się, do czego prowadzi wieczne przyciskanie śruby. Ludzie mieszkający w tym niewiele biedniejszym od Polski kraju powiedzieli dość i wyszli na ulice. Kroplą przeważającą szalę goryczy było podniesienie cen energii elektrycznej.

 

Nie tylko Polacy zostali sprowadzeni do roli biedaków Europy. Problem polega na tym, że wejście do Unii europejskiej niesie za sobą pewien efekt ekonomiczny. Następuje wyrównanie poziomu cen produktów, ale nie występuje proporcjonalny do tego wzrost wynagrodzeń. Powoduje to powstanie powszechnej biedy dodatkowo pogłębianej przez pazerne państwa próbujące na różne sposoby obrabować obywateli. Nikt już nie pamięta, że jeszcze w 2005 roku każdy się oburzał, że benzyna kosztuje 3,60zł i znienawidzony rząd obniżał akcyzę, aby nie wywołać niepokojów. Teraz benzyna kosztuje 5,60zł, ale wszyscy uważają, że tak musi być.

 

Bułgarzy uznali, że nie koniecznie i wyszli na ulice. To jest taki moment, że tłum stawia na swoim a władza ma dwie możliwości, strzelać albo ustąpić. Do pewnego momentu można strzelać, co zaprezentował Generał Jaruzelski, ale gdy ruch protestu staje się masowy i ludzie protestują w całym kraju to rząd zwykle upada. Tak właśnie stało się ostatnio w wielu krajach Afryki Północnej a teraz wydarzyło się to w Bułgarii.

 

Rząd premiera Boiko Borisova ustąpił. Ludzie na ulicach skandowali hasła takie jak 'MAFIA' i "ZREZYGNUJ". W wyniku zamieszek kilkanaście osób zostało rannych. Borisov, były ochroniarz wieloletniego przywódcy Bułgarii, Todora Żiwkowa, powiedział we środę wieczorem, że ustępuje ze stanowiska premiera. Parlament przyjął jego rezygnację. Oznacza to równocześnie, że odbędą się tam nowe wybory.

 

Wydarzenia w Bułgarii powinny być traktowane przez wszystkich ludzi u władzy, nie tylko w Europie, jako nauczka. Okazuje się, że są limity wytrzymałości "leminga pospolitego" i wystarczy podnieść dotkliwie ceny prądu elektrycznego i można wylecieć z ciepłej posadki premiera. Wszystko zależy od skuteczności zmanipulowania swoich tubylczych lemingów i odpowiedniego ich zastraszenia. Widocznie Bułgarzy uznali, że nie mają nic do stracenia. Czy inne narody w Europie mogą pójść ich śladem? Nadchodzi wiosna i kto wie czy nie będzie to kolejna "wiosna ludów".

 

 

Źródło: http://worldnews.nbcnews.com/_news/2013/02/20/17030053-bulgarian-government-resigns-after-power-prices-cause-riots?lite

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika imc

Uważam że duża grupa Polaków

Uważam że duża grupa Polaków z pokolenia 70-80 ma kompleks wschodniego państwa i nie interesuje ich ogólny dobrobyt w kraju, zamiast zorganizować się by wyjść na ulicę i coś zrobić, zajęci są wyrównywaniem dystansu majątkowego do swoich zachodnich sąsiadów.
Tymczasem na wschodzie ludzie też mają hajc.

Portret użytkownika czejen

JAK DLA MNIE JEDNO SŁOWO ,

JAK DLA MNIE JEDNO SŁOWO , HASŁO - POLACY W PIATEK W KAZDYM MIESCIE W POLSCE WYJDZMY WSZYJSCY ZAPROTESTOWAC PRZECIW NARASTAJACYM PODWYZKĄ ALE ZAPOMINAJĄC WŁASNIE O NASZYCH WYNAGRODZENIACH BO JAK PŁACIC TYLE SAMO ZA WSZYSTKO W NIEMCZECH ,AUSTRI A ZARABIAJA KILKA RAZY MNIE !!!!! CZY TAKA MA BYC WSPOLNA EUROPA - NASZ POLSKI RZAD KTORY NA TO POZWALA ZA RZADÓW PO CZY PIS OD WEJSCIA POLSKI DO UE !!! ZA RÓWNYMI CENAMI TAK ALE TEZ ZA NAJNIZSZA KRAJOWA WSPOLNĄ TEZ !!!!
WIEC USTALMY DATE WSPOLNA I PRZEZ MEDIA ,NETA ITD. I WYJDZMY NA ULICE
O WSPOLNEJ PORZE DANEGO DNIA

Portret użytkownika Anu

w Polsce też ma nastapić

w Polsce też ma nastapić uwolnienie cen energii elektrycznej i byc może będzie podobna sytuacja jak w Bułgarii dlatego też na wszelkie takie informacje jest założona medialna blokada. Kilka lat temu była na temat uwolnienia cen energii dyskusja ale jakoś ucichła. Podobna sytuacja miała miejsce w Boliwii kiedy podniesiono ceny wody, tak, że ludzie za całą pensję musieli opłacić rachunek, wtedydoszło do masowych wystapień i doszedł do władzy Evo Morales.
@ Maro Polacy stracili swojego ducha, a to że mówią po polsku nie oznacza, że są Polakami.

Portret użytkownika maro

Przejżałem wasze komentarze

Przejżałem wasze komentarze i:
-media sterują społeczeństwem,
-Polacy są nieświadomi i nieaktywni politycznie,nie dbają jeden o drugiego(mimo korzeni chrześcijańskich),pazerni,nie są patriotami bo patriota wie,że państwo to tak jak ojciec i matka-będzie cię karmić,da ci pracę i pomoże gdy trzeba,
-Duda z Solidarnością niewiele może bo związek nie jest zbyt liczny(przyczyną są umowy o pracę) a i zakładów pracy jest niewiele,
-większość Polaków,która wyjechała nie myśli o Polsce bo nigdy nie myślała(oni zawsze myśleli tylko o sobie,nigdy się nie angażowali społecznie lub politycznie)
-Polacy nie wychodzą na ulicę bo nie mają i nie widzą dobrego lidera
-należy dążyć do konsolidacji wszystkich środowisk niezadowolonych i tutaj prośba do was,żeby się skupić wokół JOW-ów i zmieleni.
Pokrótce chodzi o to żeby:
-zmienić ordynację wyborczą tak żeby posłem był mieszkaniec okręgu a nie jak do tej pory nominowany przez partię z innego miasta
-wprowadzić możliwość odwołania posła raz w ciągu kadencji sejmu i wybrania na jego miejsce drugiego
-umożliwić każdemu z poparciem 10 innych osób kandydowanie do sejmu
Wprowadzenie tej ordynacji spowoduje:
-koniec przechodzenia z partii do partii po to żeby napychać sobie kieszenie i wykonywać ,,zawód polityk”
-wyeliminuje nieuczciwych i karierowiczów
-spowoduje,że przestaniemy oglądać twarze,które od 24 lat siedzą w polityce doprowadzając Polskę do katastrofy
Istnieje już od 2005 projekt ordynacji wyborczej JOW ale ze względu na małą świadomość polityczną Polaków,cenzurę w telewizji i niechęć polityków akcja dopiero teraz nabiera rozmachu.
Jeżeli nie weźmiemy się sami za naprawę kraju to politycy tego nie zrobią.
 Rozwiązanie siłowe to ostateczność bo trzeba liczyć się z ofiarami a same protesty nic nie dadzą-przykład Grecji i Hiszpanii.Oni będą trzymać się koryta do końca i nie cofną się tak jak w przeszłości w Radomiu,Poznaniu czy Trójmieście od przemocy.
Jest jeszcze jeden problem mentalności Polaków,których świadomość ukształtował nurt chrześcijański mówiący,,oddaj Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie,,robiąc z nas pokorne baranki i drugi nurt,,masoński”każący pracować i dawać z siebie jak najwięcej bo państwo nic ci nigdy nie dało i nie da.
Dlatego serdecznie namawiam wszystkich do zaangażowania się w JOW-y w celu upodmiotowienia polityków bo oni żyją z naszych podatków i powinni robić wszystko dla kraju i jego obywateli-jeśli nie to do biznesu lub łopaty ale precz z polityki!
JOW-y nie załatwią wszystkiego ale będą pierwszym wielkim krokiem do odciągnięcia złodzieji i nieudaczników od koryta.
 

Portret użytkownika Invictus

Tak sobie czytam wasze

Tak sobie czytam wasze komentarze - jedne mądre inne wyssane z palca.
Każdy naparza na rząd a tak naprawdę to nasze "godne" życie nie zależy od rządu tylko od pracodawców, którzy nam płacą. To oni bogacą się na naszych umiejętnościach zawodowych a nam dają za to ochłapy. Wykorzystują nas na każdym kroku  w każdej dziedzinie i sciemniają, że jest kryzys, a sami żyją jak lordy. Moim zdaniem powinno się kilku takich wyzyskiwaczy powiesić na rynku dla przykładu. Ludzie otwórzcie oczy!

Portret użytkownika maro

Nie możesz ich powiesić bo to

Nie możesz ich powiesić bo to było by przestępstwo czyli działanie nie zgodne z prawem a prawo ustala rząd a rząd my wybieramy.Nie chcę cię urazić ale widzisz jesteś jednym z tych,którzy pewnie nie interesują się polityką i myślą,że niech politycy robią sobie co chcą byle bym tylko ja miał pracę.I tu się mylisz bo politycy mają wpływ na wszystko:
-ceny surowców i usług(poprzez VAT i akcyzę)
-tworzenie prawa w tym prawa pracy(umowy o pracę i bezpieczeństwo)
-politykę podatkową
-i wszystko inne co dotyczy państwa i jego mieszkańców
Przeczytaj mój wcześniejszy komentarz bo pieniądze to nie wszystko a żeby je mieć to trzeba mieć pracę a miejsca pracy tworzy państwo i pracodawcy poprzez korzystne rozwiązania legistlacyjne do prowadzenia działalności gospodarczej.Jeśli państwo jest właściwie zarządzane to obywatelom żyje się lepiej.Problem to politycy czyli nasza reprezentacja,która ma tworzyć prawo dobre dla narodu.Dlatego musimy zmienić ordynację wyborczą na JOW-oską.Bez tego ani rusz!

Portret użytkownika maki2

Przeczytałem wszystkie Wasze

Przeczytałem wszystkie Wasze posty. Jestem już emerytem i pamiętam PRL. Było ciężko, biednie, ale w miarę bezpiecznie. 
Ostatnio dwa razy głosowałem na Tuska, bo gorąco obiecywał zmienić ordynację wyborczą z proporcjonalnej na większościwą i w ten sposób skończyć z PRL-bis. Tak PRL-bis, bo jak można nazwać kraj w którym praktycznie rządzą ci sami ludzie. Nie dajcie się omamić, żę PIS, PJN, PO, RP to są rózne partie - nic takiego. To są ludzie o tych samych poglądach, którzy wywodzą się z tzw. "Solidarności" i sa zobowiązani przestrzegać układu w Magdalence. A czym był uklad w Magdalence? Był handlem wymiennym. PZPR pozwolił "Solidarności" rządzić w zamian za uwłaszczenie nomenklatury (czyli betonu PZPR). Jedni mają "władzę" a drudzy uwlaszczony, wiele dziesięcioleci budowany majątek narodowy. Proste jak drut. Nic nie da się zmienić, bo istniejące prawo jest w dalszym ciągu prawem PRL i nie nawiązuje do przedwojennej konstytucji i przedwojennego prawa. Nowa konstytucja na papierze zapewnia obywatelowi wszystko - darmową edukację, darmową opieke medyczną itd., itp. A jak jest w rzeczywistości? Każdy wie. Jesteśmy biednym narodem, który jest najwyżej opodatkowany w Europie, a może i na świecie. Na co idą te pieniądze - na rządzących i ich świtę (tzn, biurokrację państwową i lokalną). Dla maluczkich nic nie zostaje. Są szpitale, ale nie ma kasy na leczenie. Są ośrodki pomocy społecznej (jak rozbudowane) ale zasiłki wynoszą 100 zł miesiecznie. bez klucza partyjnego.Nic nie mówi się o ukrytym bezrobociu, o tych co byli bez prawa do zasiłku i zostali po prostu skreśleni, bo nie szukali pracy. Jakiej pracy? Za 5 zł na godzinę na umowie śmieciowej lub bez umowy? TYLKO ZMAINA ORDYNACJI WYBORCZEJ może coś zmienić.  Należy skończyć z FINANSOWANIEM PARTII ze środków publicznych. O to trzeba walczyć, po to aby światli ludzie mogli startować do Sejmu bez klucza partyjnego i ustawianych list wyborczych.
Jeżeli nie można dososować cen do zarobków, to niech zarobki będa dososowane do cen. Jak - przez zmniejszenie podatków i pozapodatkowych obciążeń i składki na ZUS. Stworzyć minimalną emeryturę, za którą da się przeżyć, a jak ktoś chce więcej, może sobie wpłacac na 2, 3, 4, 5...... filar. Państwo zabiera przeciętnemu obywatelowi z niewielkiej pensji ponad 60 procent w daninach. To skandal. A ci co palą i piją płacą jeszcze więcej. TO MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ. Ryba psuje się od głowy. 
Przepraszam, że tak zanudzłam i pozdrawiam wszystkich

Portret użytkownika Pulsar

I tu się

I tu się mylisz,...
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozmowy_w_Magdalence

Quote:

Rozmowy w Magdalence – spotkania władz państwowych PRL z przedstawicielami NSZZ Solidarność, odbywające się od 16 września 1988 roku w ośrodku konferencyjnym MSW Magdalence pod Warszawą (...) Celem rozmów było przygotowanie obrad Okrągłego Stołu.
W spotkaniach w Magdalence udział brali (w różnych zespołach i składach osobowych):
.... Lech Kaczyński,....

 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%85g%C5%82y_St%C3%B3%C5%82_%28historia_Polski%29
Quote:
Rozmowy Okrągłego Stołu – rozmowy prowadzone od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 roku przez przedstawicieli władz PRL, opozycji solidarnościowej oraz kościelnej. (...) W obradach plenarnych oraz w zespołach uczestniczyli,...
Uczestnicy obrad w zespole ds. reform politycznych.
Strona solidarnościowo-opozycyjna
...Jarosław Kaczyński...

Uczestnicy obrad w zespole ds. pluralizmu związkowego
Strona solidarnościowo-opozycyjna
...Lech Kaczyński...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Niestety podani jesteście

Niestety podani jesteście praniu mózgów bo akurat Kaczyńscy byli w opozycji do Bolka i przeciwstawiali sie sprzedaniu narodu w ręce postkomunistycznego biznesu. dowodem poszlakowym, (bo dowodów oficjalnych się nikt nie doszuka) jest konflikt obozu Kaczyńskich z ta kanalią syjonistyczno-bolszewicka Bolkiem oraz ppoźniejszy rząd Olszewskiego na którym dokonano operacji na "Ostaniej Zmianie", jak również ( nie pamietam) by były ich podpisy na tym wynegocjowanym przez zdrajców narodu dokumencie.
Zdumiony jestem, że tak światli ludzie z otwarymi umysłami nie potrafią dojść do proistych wniosków z obserwacji życia politycznego ostatnich 25 lat ( może byli wtedy młodzi a rodzice sie mylili)

Portret użytkownika borek

co ma okulista do informacji

co ma okulista do informacji o mordzie na członkach PIS ja zwyczajnie i bardzo grzecznie spytałem czy jesteś w posiadaniu jakichkolwiek dowodów tego mordu możesz mi je wysłać ja nie będę ukrywał jeśli to mord zawiadomię odpowiednie organa i pozamykamy tych morderców co mają się tak na wolności wałęsać ? każdy tylko wiele kłapie dziobem a jak przyjdzie do konkretów to nic nie ma tylko - tak słyszałem , tak mi powiedzieli albo przecież tak musiało być . Jak się złapie złodzieja to się mu przedstawia dowody i skazuje , jak mordercę się złapie tym bardziej trzeba mu udowodnić więc pytam grzecznie i oczekuję odpowiedzi kto i w jaki sposób dokonał mordu na PIS ? chyba tylko sami wyborcy to zrobili czyli odcięli PISowców od koryta , ale jak widać niewystarczająco skoro nadal potrafią siać zamęt i nienawiść , całe szczescie tylko wśród starszych osób które czasami nawet nie pamiętają o co krzyczą pod krzyżem każdego 10 

Portret użytkownika controlero

Po przewracało wam sie

Po przewracało wam sie wszystkim w glowach. Niewiele biedniejszym od Polski? Tak z pewnoscia. Rzadzacy wbrew pozorom troszcza sie o wasza dupe, z kryzysu wychodzimy obronna reka, wystarczy poczytac o slabnacych Niemcach, Italii. 
Pozdrawiam
Demokrata

Portret użytkownika marvin

Teraz czas na Polskę! Ryży

Teraz czas na Polskę! Ryży nieudaczny, skompromitowany premier co potrafi drenować tylko kieszeń swoich obywateli miast postawić się brukselskiej elicie, zagranicznym sieciom bankowym, marketom czy wielkim korporacjom już dawno powienien być wypieprzony na zbity p*sk... Całe dla niego szcęście, że posiada jeszcze przyjazne media w rodzaju GW, które zresztą sowicie są dotowane przez tenże rząd...

Portret użytkownika ERA SSS

WIECIE W CZYM JEST PROBLEM ?

WIECIE W CZYM JEST PROBLEM ? W TYM ŻE KAŻDY TYLKO GADA JAK JEST ŻLE TO , ŻE POWINIŚMY WYJŚĆ NA ULICE I OBALIĆ TEN RZĄD ALE KOGO NIE PYTAM TO ODPOWIADA - NIE CHCE MI SIE , PO CO , NIE MA SENSU TO NIC NIE ZMIENI .
LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE , CZY NAPRAWDE MUSIMY MIEĆ NUŻ NA SZYI ABYŚMY SIE ZJEDNOCZYLI 2 MARCA MUSIMY PRZEDSTAWIĆ NASZE ŻĄDANIA KTO ZA MNĄ RĄCZKA W GÓRE 

Portret użytkownika borek

2 marca mam pracującą sobotę

2 marca mam pracującą sobotę możemy przełożyć na 9 marca? taka wymówka też jest dobra czyż nie? a poważnie mówiąc coś by się przydało jakiś zryw ludzi nawet jeśli nie zmiana rządu to chociaż od tego co jest wymagać więcej trzeba brać władzę w swoje ręce lokalne , trzeba wymagać od wojewodów prezydentów miast , jeśli powiedzą że nie mają możliwości czegoś spełnić to trzeba zmiemienić władze na dole jak się zacznie od dołu walkę to ci na górze sami spękają - istnieje możliwość że sięmylę Język

Portret użytkownika ERA

WIECIE W CZYM JEST PROBLEM ?

WIECIE W CZYM JEST PROBLEM ? W TYM ŻE KAŻDY TYLKO GADA JAK JEST ŻLE TO , ŻE POWINIŚMY WYJŚĆ NA ULICE I OBALIĆ TEN RZĄD ALE KOGO NIE PYTAM TO ODPOWIADA - NIE CHCE MI SIE , PO CO , NIE MA SENSU TO NIC NIE ZMIENI .
LUDZIE OPAMIETAJCIE SIE , CZY NAPRAWDE MUSIMY MIEĆ NUŻ NA SZYI ABYŚMY SIE ZJEDNOCZYLI 2 MARCA MUSIMY PRZEDSTAWIĆ NASZE ŻĄDANIA KTO ZA MNĄ RĄCZKA W GÓRE 

Portret użytkownika Slawomir

Tak po trochę z wielu

Tak po trochę z wielu wypowiedzi widać, że wiadomo o co chodzi. Moim zdaniem nie sztuka pogonić jakiś tam rząd, który w dodatku był głupi i chciwy. Sztuką jest nie dopuścić, aby powstał w to miejsce kolejny głupi. Uważam, że my nie wiemy jak rządzić, a większość tych, którzy się do rządzenia pchają nie wie jeszcze bardziej Smile Jeśli nie zlikwidujemy socjalizmu, to żaden rząd nic nie zmieni. Trzeba pozbyć się zus, pit, cit, ministerstwa zdrowia, edukacji i wielu innych. Trzeba znieść dotacje, zasiłki i obowiązkowe ubezpieczenia, abonament rtv itp. Zredukować do minimum udział państwa w gospodarce, po to aby pozwolić rozwijać się małym i dużym firmom, nie zabierać nikomu pieniędzy z wypłaty w formie podatków, po to, aby ktoś je źle wydawał. Jakim prawem ten, czy inny rząd zapożycza się tylko po to, aby wciąż źle wydawać te pożyczone pieniądze, które będą oddawać przyszłe pokolenia. Im mniej w budżecie, tym lepiej, bo nie dojdzie do marnotrawstwa na dużą skalę, tylko na małą i gospodarka (wolna) tego nie odczuje - najwyżej jakiś skandalik wybuchnie, bo ktoś ukradnie, czy nawet w dobrej wierze źle wyda. Wtedy wszyscy się pośmieją, łatwo będzie ogarnąć temat i spoko.
Wątpię w to, że w Bułgarii coś się zmieni. Pewnie znów będą tam wybory, jakaś nowa banda nastanie i dalaj będą kontynuować socjalistyczne dzieło zniszczenia. Zresztą nie wiadomo czy będą - w końcu to tylko rząd ustąpił, a w parlamencie pozostaną dalej jakieś bałwany. Pewnie nowy rząd będzie obiecał pomoc dla bezrobotnych, dla matek z dziećmi itp. Jeśli tak, to szkoda tych zdesperowanych Bułgarów na ulicach.

Portret użytkownika stanlej

Ludzie!!! czytam te posty i

Ludzie!!! czytam te posty i widze że naprawde nie zdajecie sobie sprawy jaka jest sytułacja w POlsce. Chcecie rewolucj? wyjścia na ulice? A KTO ZAPŁACI TE DŁUGI KTORE JUŻ SĄ???? a jest ich JUŻ!!! ponad 400mld dolarów!! TAK TAK 400mld dolarów, nie pomylilem się.Za czasów Gierka bylo 23mld dolarów i byla wielka chryja.A teraz???? CO???? A trzeba jeszcze wziąść pod uwage że POlska praktycznie już nie posiada majątku gdyż został rozkradziony przez te 20lat.POlska nie posiada już nawet swoich banków które mozna by zobligować do inwestowania zysków np.w gospodarke ,ale te transferują zyski zagranice np.w 2012r wytransferwano ponad 16mld zl. I oczym tu mówić??? jak jesteśmy na każdym kroku okradania w majestacie tak utworzonego prawa.Teraz rząd ma na co zwalić czyli>KRYZYS< i dalej moze mamić,obiecywać a to rzeczywiście bardzo dobrze potrafi robic.Politycy zamiast mysleć co zrobić aby z tego bagna wybrnąć to obecnie myślą jak i kogo przy najbliższych wyborach do parlamentu unijnego wcisnąć.A wiadomo kto tam się juz dostanie to jest zabezpieczony do końca życia poprzez emeryture ale z kasy UNI i to w euro. I to tylko wystarczy być posłem jedną kadencje. To po co mają się martwić np o to że w POlsce JUŻ chodzi ponad 1,5mln dzieci głodnych a ponad 100tyś jest dzieci bezdomnych.

Portret użytkownika fakir

nikt tego nie będzie

nikt tego nie będzie spłacał... wszystko może zostać znacjonalizowane, a dług umożony - tak sobie poradziła Islandia jak ich szlag trafił w jakimś momencie i już mają spokój i normalność

jak czytam, że u nas "nie opłaca się" produkować drobiu, wieprzowiny czy nawet buraków cukrowych i ziemniaków to się zastanawiam jak oni dali radę taką kaszę ludziom z mózgu zrobić... taki kraj... takie położenie w sercu Europy, linia brzegowa setki kilometrów i do niedawna jeszcze flota statków sięgająca 200 szt. huty stali, ogromne zasoby węgla i gazu, stocznie i tyle jeszcze innych wspaniałych gałęzi przemysłu które nam ukradziono w świetle prawa odpowiednio na ten cel dopasowanego...

czy to się kiedyś skończy? a jeśli tak to czym? bo przecież za chwilę połowa narodu będzie trawę żarła i mieszkała pod mostem... czy wtedy się obudzą czy jeszcze nie?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem